Jump to content
Dogomania

Kupno pieska - dziwne przebarwienie u rodzica


Recommended Posts

Witam,
jestem przed zakupem westa i znalazłem stosunkowo blisko mnie hodowle ze szczeniaczkami gotowymi do odbioru.
Przed udaniem się po zakup poprosiłem o zdjęcia rodziców i troszkę się zdziwiłem.... Ojciec ma głowę jakby ktoś go oblał kawą zbożową ( zdjęcie poniżej ).
Proszę o poradę, gdyż nie zależy mi na wystawach ale chce aby mój piesek był w przyszłości po prostu biały.
Czy to może być dziedziczne ? A może jest to kwestia nie używania odpowiednich szamponów ?

Bardzo dziękuję za pomoc!
To dla mnie ważne

[IMG]http://img818.imageshack.us/img818/9901/przechwytywaniees.png[/IMG]

Link to comment
Share on other sites

Z tego co czytałam niektóre Westy mają takie żółtawe naloty, ale sama nie wiem czy to jakaś wada. Widziłam kiedyś Westa z takim nalotem na głowie, miał 14 lat, ale nie wiem czy był z rodowodem. A ta hodowla jest zarejestrowana w Związku Kynologicznym? Jeśli tak to ojciec musiał zdobyć uprawnienia na reproduktora będąc na wystawach. Myślę, że najlepiej będzie zapytać samego hodowcę o ten nalot.

Link to comment
Share on other sites

A może poprostu jest brudny,bo sie w czymś wytarzał!
Mam dwa westy.Luna prawie zawsze ma upapraną głowę ( brązową lub zieloną od świeżo skoszonej trawy w ogrodzie)Max ma zawsze upaprane łapy ( zalicza wszystkie kałuże,itp)
Ot taka ich natura,ale po dokładnym wyszczotkowaniu bieleją oboje.
Na zdjęciu widać,ze psiak jest bardzo ładnie wytrymowany oraz ma gęsty,szorstki wlos( czyli taki jaki powinien mieć west),a ze trochę brudny,ups,upaprał sié;)
A mnie sie podoba,ze hodowca przesłał Ci autentyczne zdjęcie,a nie "wyczyszconego,wyczesanego westa"bo tak naprawdę rzadko tak wyglądają;)

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...