Jump to content
Dogomania

Wzmocnienie chrząstek


SelenaCC

Recommended Posts

Witam,
mam 6 m-go yorka który ma bardzo cienkie uszy i ma problemy z stojącymi końcówkami. Gotuję mu galaretkę z kurzych łapek, karmę ma dopasowaną dla szczeniąt eukanuba. Pytałam u weta o jakieś tabletki na wzmocnienie chrząstek to zaproponował mi chyba arthroscan (za pomyłkę przepraszam) ale dawka jest 1 tabl. na 20 kg, miałabym dawek ok 900 dla mojego malca :D Może są jakieś inne tabletki również skuteczne ale w mniejszych opakowaniach? Albo jakieś domowe sposoby typu kurze łapki?

Link to comment
Share on other sites

mojej suce jedno ucho opadało.podawałam jej prep z glukozaminą i chondroityna w bardzo dużych dawkach.ja bym ci proponowała kupić dolfosowski prep ARTOPHOS dla kotów(okragłe i małe kuleczki łatwo sie podaje i stosowac 2 kulki na dzień przez 2-3 m-ce)te prep.nie maja skutków ubocznych gdy sosujemy w wysokich dawkach

Link to comment
Share on other sites

Arthroflex w płynie - mała butelka. Łatwiej wtedy dobrać dawkę, wyjdzie pewnie 1 ml dziennie dla takiego malucha.
Niektórzy hodowcy podklejają szczeniętom uszy, popytaj jak to robić, jeżeli zależy Ci na wystawach.
No i oczywiście pamiętaj, żeby cały czas miał wystrzyżone odpowiednio końcówki uszu, zbyt długi włos obciąża ucho i przez to może oklapnąć.

Link to comment
Share on other sites

[SIZE=2]Arthofos jest również dla psów, więc po co dla kotów? :) A uszy są strzyżone na bieżąco i klejone. Arthoflex jest troszkę za drogi. Oby dwa (arthrofos i arthroflex) zawierają siarczan glukozaminy i siarczan chondroityny a chyba te dwa składniki są najważniejsze? [FONT=arial][B][B]
[/B][/B][/FONT]
[/SIZE]

Link to comment
Share on other sites

generalnie preparaty zawierajace glukozamine i chondroityne powinno sie stosowac 2-3 m-ce.podajac za duża dawke nie zaszkodzisz.ja sama mojej wówczas "szczeniakowej"suce podawała dawke podwojną-na jedno klapiace ucho,zeby stało-ale mozna podawac 1-2 kulek/tabletek.a ile wazy twoja psinka,bo jeśli mniej niz 2 kg to jedna taka kulka powinna spokojnie wystarczyc

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...