Jump to content
Dogomania

Sterylizacja !!


Wasylek

Recommended Posts

Wiem że to forum o psach ale mam nadzieję że mi pomożecie bo nie mogę znaleźć satysfakcjonujących mnie odpowiedzi w necie

A więc czy są jakieś przeciwwskazania sterylizacji 2 letnich kotek ??
Dodam tylko że jedna miała już 2 mioty a druga jest w ciąży :razz:
Od razu mówię że NIE JEST tu stosowany pogląd że kotka musi mieć 1 miot i blebleble :angryy:
są to kotki "wolno żyjące" mojej babci na wsi i babcia nie chce żeby miały więcej kociaków bo jak ona to określa : ''nie ma co z nimi robić bo nikt teraz nie chce kota ..."
Nie chcę żeby ich kociaków... że to tak nazwę... pozbywano się niehumanitarnie :-( :placz: khm... bez komentarza
Sterylka byłaby dopiero bo "odchowaniu " kociaków przez kotki

Link to comment
Share on other sites

Można przeprowadzić sterylkę aborcyjną, o ile nie jest za późno, do tego zawsze można uśpić slepy miot.

nie wiem jak to wyglada w innych czesciach polski, ale wiem, że u nas są akcje darmowego sterylizowania kotów na wsiach. Do samego zabiegu przeciwskazań nie ma, o ile kotki są zdrowe. I im szybciej tym lepiej.

Musiałabys zapytac w urzedzie gminy jak to wyglada u was konkretnie, a najlepiej skontaktowac się z jakąs fundacją działającą na waszym terenie. Straż dla zwierzat, TOZ na pewno podadzą szczegółowe informacje.
Można tez poprosić o pomoc w schronisku.

Link to comment
Share on other sites

  • 1 month later...

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...