Jump to content
Dogomania

Witajcie :)


Pudelka

Recommended Posts

:loveu: Witam wszystkich forumowiczów a szczególnie Pudelkomaniaczy :razz:

Od dzisiaj jestem posiadaczką maleńkiej Toy'ki która jeszcze nie ma imionka lecz planuje ja nazwac Paris :lol: . Meleńka ma 3 miesiące jak dorosnie będzie morelowa narazie jest ruda :loveu: .
Postaram się doac kilka fotek maleńkiej ...... Tylko nie umiem wstawiac zdjec kilka krotnie ptóbowałam ale mi nie wychodzi , więc moze ktos z pudelkomaniaczy mógłby mi wstawic fotki ja bym je oczywiscie milem :cool1:
Moja Toy ' ka jest po rodzicach :
O.: Magnum Miljan M.: Jessy Jantarowa Fuga
Cóz wiecej moge powiedzec mała jest :laola: słodka

Link to comment
Share on other sites

  • Replies 64
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

Witam Cię serdecznie- wspaniale usłyszeć o nowej pudlomance:). Jestem ciekawa strasznie tych fotek- jak chcesz możesz zawalić moją pocztę emailową furą fotek małej- tych do pooglądania bo ciekawosć mnie zżera i tych do wklejenia na forum. A tak na marginesie z jakiej hodowli jest Paris(wdzięczne to imię)? Z Jantarowej Fugi czy z Miljana?Bo jestem trochę nie na czasie ze świeżymi miotami i konfiguracjami rodzicielskimi. Morelki mi się ogromnie podobają- te ciemne zwłaszcza i toyki. Szczęśliwa posiadaczka czarnego średniaka Taffy Fori Złocisty Jastrun po domowemu zwanemu Taffikiem [EMAIL="[email protected]"][email protected][/EMAIL]

Link to comment
Share on other sites

Oliwia(to Twoje imię?:)- mówisz-i masz;)
oto wklejam przesłane mi zdjęcia uroczej toykowej morelki
- i jeśli mogę wetknąć swoje 3 grosze to moja propozycja imienia to albo PARIS bo piękne albo TOYA(brzmi miękko i jednocześnie zabawnie bo prawie jak przedstawianie się- "to ja" a jednocześnie dystyngowanie się pisze jak imię mojego TAFFY
a jakie jest imię małej nadane przez hodowcę?Ciekawam;)

[IMG]http://img413.imageshack.us/img413/3097/paris3ku2.jpg[/IMG]

[IMG]http://img117.imageshack.us/img117/205/parisjv9.jpg[/IMG]

[IMG]http://img117.imageshack.us/img117/5013/paris4fb8.jpg[/IMG]

[IMG]http://img413.imageshack.us/img413/7766/paris1eq9.jpg[/IMG]

[IMG]http://img237.imageshack.us/img237/7118/paris5ah4.jpg[/IMG]

[IMG]http://img515.imageshack.us/img515/2707/paris2pf9.jpg[/IMG]

śliczna...... pozazdrościć:loveu:

Link to comment
Share on other sites

  • 3 weeks later...

Witajcie po raz kolejny mam do was bardzo dla mnie wazne pytanie dotyczące włosa mojej kochanej toyki ;) ... otóz co myslicie gołym okiem ze zdjec o włosie mojej małej..... od nie dawna spotrzegłam w necie ze są pudelki ( szczeniaczki ) z bardzo gęstym włosem jak '' wata ,, i takie które mają puszysty włos nie tak bnardzo gęsty jaki chyba moja .... a jak wy myslicie ze zdjecia czy ma dobry oto jest pytanie ...? a i jaki włos jest trudniejszy w utrzymaniu ten bardzo gesty czy ten puszysty i jakie ma to zaczenie jak maluchy podrosną jesli chodzi o wystawowe pieski.... Z góry dziękuje za odpowiedzi :)

Link to comment
Share on other sites

[quote name='Pudelka']Witajcie po raz kolejny mam do was bardzo dla mnie wazne pytanie dotyczące włosa mojej kochanej toyki ;) ... otóz co myslicie gołym okiem ze zdjec o włosie mojej małej..... od nie dawna spotrzegłam w necie ze są pudelki ( szczeniaczki ) z bardzo gęstym włosem jak '' wata ,, i takie które mają puszysty włos nie tak bnardzo gęsty jaki chyba moja .... a jak wy myslicie ze zdjecia czy ma dobry oto jest pytanie ...? a i jaki włos jest trudniejszy w utrzymaniu ten bardzo gesty czy ten puszysty i jakie ma to zaczenie jak maluchy podrosną jesli chodzi o wystawowe pieski.... Z góry dziękuje za odpowiedzi :)[/quote]

Oliviu, chociaż ja na pudlach kompletnie się nie znam,to "włosowy problem" znam z yorków.Otóż moim zdaniem podstawą jest zadbany,zdrowy włos,a jednocześnie wzorcowy bo co z tego jeśli masz długi ale połamany włos...Wtedy wyglada to po prostu...brzydko.Czasem jest też tak, że włos jest zdrowy,ale niestety krótki czy też rzadki co też nie wygląda okazale na wystawowym psie.Myślę, że jeśli Lady ma dobry włos gatunkowo,a Ty będziesz go dobrze pielęgnować to nie powinnaś mieć problemów z szatą toyki;) Jeśli chodzi o to który lepszy to wydaje mi się, że włos powinen być gęsty i puszysty.We wzorcu pudli jest napisane, że szata musi być obfita,wełnista,elastyczna,tworząca po rozczesaniu jednolite runo,a szata rzadka jest niepożądana.

Pozdrawiam i życzę powodzenia w pielęgnacji:)
Martyna

Link to comment
Share on other sites

Pudelko, Toya jest jescze młodziutka, dodatkowo morelki potrafią dłużej zmieniać szatę, nawet do 2-3 lat.
Dorosły włos ma być sprężysty, gęsty, tworzący jednolitą powierzchnię.
U osobników mlodych .... jest różnie ;)

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...

Witajcie , witajcie kochani miłosnicy :)
Niedawno znalazłam bardzo dobrą fryzjerka dla pudla :)
pani fryzjerka strzyze wystawo ..polecili mi ją znajomi i związek kynologiczny w Toruniu iz bardzo ładnie i wystawowo strzyze :)
Otóz wczoraj byłam u Pani fryzjerki i Carmen została obcięta na pappy clip wygląda przeslicznie :)
Fryzjerka ta miała juz kiedys pudla białego i sie na nich dobrze zna :)
Powiedziała ze mała Carmen ( imionko zostało takie jakie ma w metryczce)
włosek ma jeszcze dzieciący i prawdziwego czyli grubego i gęstego włosa dostanie za kilka miesięcy ....
Carmen ma 4 miesiące ma 22 cm i wazy 1 , 3 kg :)
Teraz bardzo chciałabym wstawic Carmen fotki lecz nie umiem moze ktos by mi w tym pomógł ..? ja bym przesłała fotki na e-miala :)
Bradzo byłabym wdzięczna :)
niestety aparat ostatnio mi nawalił i fotki sa troche nie wyrazne :)
Jestem osobiscie zachwycona tą rasą czyli pudlami ...
Carmen jest bardzo błyskotliwa , wesoła i inteligentna...:)
Nie wiem jak wasze pudelki ale moja jest bardzo łakoma zje wszystko np . mam równiez zółwia którego karmie tryskawkami i pomidorami itp. mała Carmen szybciutko podbiega do Piccolo ( tak ma na imie zółw) i wyjada jemu w takim tępie ze to nie mozeliwe ....a głodna nie jest napewno :) hehe taki mały zarłok :)

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Create New...