Jump to content
Dogomania

cena badań krwi w kierunku alergii


Akitka

Recommended Posts

Witam!
W najbliższy piątek jestem umówiona z Ambrą na badania krwi w celu stwierdzenia, na co ona w końcu jest uczulona. Pytałam się lekarza weterynarii o koszty, ale nie umiał mi odpowiedzieć. Chciałam zatem spytać czy ktoś z was robił te badania i ile mniej więcej one kosztują?

Link to comment
Share on other sites

Kasia, mi weterynarz mówił, że początkowy koszt to ok. 150 zł, ale potem koszty mogą wzrastać w miarę uszczegóławiania testów, jeśli trzeba będzie robić dodatkowe.
Możesz napisać gdzie robisz testy? I jakie znasz argumenty za testami z krwi? Bo ja się ciągle waham, weterynarze mają różne zdanie na ten temat, a chyba też będę musiała się zdecydować :(

Pozdrawiam!

Link to comment
Share on other sites

[quote name='weihaiwej']Kasia, mi weterynarz mówił, że początkowy koszt to ok. 150 zł, ale potem koszty mogą wzrastać w miarę uszczegóławiania testów, jeśli trzeba będzie robić dodatkowe.
Możesz napisać gdzie robisz testy? I jakie znasz argumenty za testami z krwi? Bo ja się ciągle waham, weterynarze mają różne zdanie na ten temat, a chyba też będę musiała się zdecydować :(

Pozdrawiam![/quote]

Hm... Testy, tzn. krew będą Ambrze pobierać u naszego weterynarza - dr Golby w Sosnowcu. A gdzie to potem pójdzie to nie wiem dokładnie - do jakiegoś laboratorium. A testy robimy po to, żeby wiedzieć na co jest w końcu Ambra uczulona. Naprawdę mimo karm lamb&rice się drapie, teraz jeszcze doszło do tego, że w dwóch miejscach troszkę wyłysiała i zrobiły jej się takie chrostki, bąbelki na skórze. Leczenie antybiotykami nie pomogło. Chcielibyśmy po prostu, żeby jej było jak najlepiej. Jeśli trzeba będzie gotować, to jej będę gotować. Byleby przestała się tak drapać - biedactwo moje... :roll:

Link to comment
Share on other sites

[quote name='puli']A próbowałas dawac jej gotowane albo barf??[/quote]

Właśnie dlatego chcę zrobić jej testy, żeby wiedzieć, czy lepiej będzie przejść na gotowane jedzenie i co jej mogę gotować. :cool3:

Link to comment
Share on other sites

Dziś byłam u mojego weta. Cena testów (panel tzw. żywieniowy - tzn pozwalający stwierdzić na jakie składniki żywieniowe pies jest uczulony) to koszt 300zł. Krew do badań wysyłana jest do laboratorium w Niemczech. Wydaje się trochę drogo, ale na zdrowiu psa się nie oszczędza. :cool3:

Link to comment
Share on other sites

  • 1 month later...

Ja bym jednak poradziła się wstrzymać. Niestety jest wiele opinii o tym że te testy nie są wcale miarodajne. Miałam ze swoją Buldożką podobną sytuację. Drapanie, problemy skórne czasem większe czasem mniejsze ale dzięki zaciętości mojej i wetki doszłyśmy do ładu i składu. Okazało się że moja bestia nie może jeść karm (suche/puszki/gotowane) zawierających kurczakam jagnięcine oraz [B]ryż
[/B]lub jakiekolwiek śladowe ilości tych produktów. Obecnie je już kolejną tonę karmy Eukanuba Dermatosis. Zastanawiałyśmy się z panią doktor czy nie zmienić na tą Acanę z łososiem, ale ona gdzieś tam po drodze mija się z ryżem i coś z białkiem w tej karmie nie tak (jak coś mogę się dowiedzieć dokładnie o co chodzi).
Nie chcę wymieniać ile czasu zajęła nam wędrówka po najlepszych, najdroższych psich karmach, gotowaniu i alergiach pokarmowych wszelkiego rodzaju. Od około roku mamy całkowity spokój i nawet ciasteczka udało nam się wyczarować nieuczulające;)

Link to comment
Share on other sites

[quote name='Viris']Ja bym jednak poradziła się wstrzymać. Niestety jest wiele opinii o tym że te testy nie są wcale miarodajne. Miałam ze swoją Buldożką podobną sytuację. Drapanie, problemy skórne czasem większe czasem mniejsze ale dzięki zaciętości mojej i wetki doszłyśmy do ładu i składu. Okazało się że moja bestia nie może jeść karm (suche/puszki/gotowane) zawierających kurczakam jagnięcine oraz [B]ryż
[/B]lub jakiekolwiek śladowe ilości tych produktów. Obecnie je już kolejną tonę karmy Eukanuba Dermatosis. Zastanawiałyśmy się z panią doktor czy nie zmienić na tą Acanę z łososiem, ale ona gdzieś tam po drodze mija się z ryżem i coś z białkiem w tej karmie nie tak (jak coś mogę się dowiedzieć dokładnie o co chodzi).
Nie chcę wymieniać ile czasu zajęła nam wędrówka po najlepszych, najdroższych psich karmach, gotowaniu i alergiach pokarmowych wszelkiego rodzaju. Od około roku mamy całkowity spokój i nawet ciasteczka udało nam się wyczarować nieuczulające;)[/quote]

Testy zrobione. Może troszkę powątpiewam w niektóre z wyników, ale akurat część się zgadza. Ambra jest na diecie (gotowanym) i znikły objawy alergii (zmiany skórne, drapanie, straszne bąki), a jeszcze nawet 10 tygodni nie minęło, jak ją w ten sposób karmię. ;) Obecnie testujemy jedną karmę suchą. I póki co nie zauważam żadnych złych objawów, więc może na niej zostaniemy. :cool3:

Link to comment
Share on other sites

  • 3 weeks later...
  • 2 years later...

[quote name='Akitka'] Cena testów (panel tzw. żywieniowy - tzn pozwalający stwierdzić na jakie składniki żywieniowe pies jest uczulony) to koszt 300zł. Krew do badań wysyłana jest do laboratorium w Niemczech. :cool3:[/QUOTE]

Witam serdecznie chciałabym zrobić takie testy mojemu labkowi, ma alergię je teraz karmę rybną ale nie smakuje mu i strasznie schudł a nie mogę mu dawać dodatków, bo nie wiem na co jest uczulony. Jestem z okolic Wrocławia - czy we Wrocławiu robią takie testy z wysłaniem do Niemiec? Jeżeli tak to w której lecznicy? Bardzo proszę o pomoc.

Link to comment
Share on other sites

[quote name='enqa']Witam serdecznie chciałabym zrobić takie testy mojemu labkowi, ma alergię je teraz karmę rybną ale nie smakuje mu i strasznie schudł a nie mogę mu dawać dodatków, bo nie wiem na co jest uczulony. Jestem z okolic Wrocławia - czy we Wrocławiu robią takie testy z wysłaniem do Niemiec? Jeżeli tak to w której lecznicy? Bardzo proszę o pomoc.[/QUOTE]

Na pewno na przy wydziale wety robią.

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...