Jump to content
Dogomania

Madox już w domu :-). Powodzenia!


Recommended Posts

[B]8 października:
[/B]Madox już w hotelu i wiemy o nim, że ma ok 3-4 lat, że umie chodzić na smyczy, jest grzeczny i nie awanturuje się z innymi psami, natomiast gania koty. [B]musimy jednak go odjajczyć, więc bardzo prosze o pomoc w zbieraniu kaski na ten cel![/B]

ja zrobię za kilka dni bazarek, a tymczasem będę wdzięczna za jakiekolwiek deklaracje, które przybliżą nas do kastracyjnego celu ;-).





[COLOR=#ff0000][SIZE=3][B]UWAGA, OD maja 2014 nowe wydarzenie Madoxa na FB: [URL]https://www.facebook.com/events/1589515457940584/[/URL][/B][/SIZE][/COLOR]

bylismy na spływie w długi weekend, mieszkaliśmy w ośrodku w drzewicy. i tam, obok ośrodka, plącze się bezdomny psiak, młodziutki - dziewczyny, ktore go dokarmiały i z bliska widziały mówią, ze miał rok, moze nawet nie. Chłopak już kuleje, choć w sumie nie jest wychudzony, to miejscowi mają różne podejście do niego (cytuję: on nie gryzie, można go przegonić).

teraz nie jest bardzo zagrożony, ale zaraz pozapładnia wszystkie suki,no i przyjdzie zima....
Szukamy mu dt, dwa znajome schrony odmówiły pomocy, są totalnie zalane, nie meiszczą się "psy bieżące".

A w skutek róznych zbiegów okoliczności nawet nie zrobilismy mu zdjęć. więc trudno znaleźć dt tylko z opisu.
[B]

Czy ktoś z okolic mógłby podjechać i cyknąć mu fotki??

[/B]Jak znajdziemy dla niego miejsce (w czym o pomoc też oczywiście prosimy), to jesteśmy w stanie ogarnąć transport, ale jechać 100km, żeby zrobić fotki, to marnowanie czasu i kasy....
Psiak jest tak +- do kolan w kłębie, ciemno rudo - biały (rozłożenie umaszczenia i pysk przypominają haszczakowe), ale on nie jest bardzo w typie haszczaka, jest też o wiele mniejszy.

Piesu nazwany został Romanem. Roman przebywał najczęściej w okolicach domków ludowego klubu kajakowego na sosnowej, lub przy garażach też na sosnowej (jak się skręca z fabrycznej, to po lewej stronie jest blok i za blokiem garaże, tam on sie plącze). mapa dojazdowa na stronie klubu: [URL]http://www.domki.lkkdrzewica.pl/dojazd.html[/URL]

[B]EDIT 10 czerwca: [/B]dzięki Balbinie mamy zdjęcia Romana, zamieszczam. Psiak szuka miejsca na świecie....

[IMG]http://i536.photobucket.com/albums/ff323/sleepingbyday/01-15_zpsb3414a5c.jpg[/IMG]


[IMG]http://i536.photobucket.com/albums/ff323/sleepingbyday/03-17_zps8e27ba02.jpg[/IMG]



CZY KTOS MOŻE POMÓC?!?!?!

Edited by sleepingbyday
Link to comment
Share on other sites

  • Replies 343
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

balbina, hej, dzięki!

czy to o tobie pisało tpzopoczno, że tam mieszkasz i podskoczysz?

psiak jest mega przyjazny do człowieka, widac, że strasznie potrzebuje czułości i zainteresowania. nie gryzie, więc jeśli się da, plis, spróbuj ocenić jego wiek. chcę być pewna, ja niestety go nie oglądałam z bliska, moje dwa psy mi nie pozwoliły,a wiek oceniały dziewczyny od kotów - chcemy mieć jak najbardziej wiarygodne informacje. niekoniecznie się oczywiście pomyliły, ale wiadomo, co dwie głowy, to nie jedna.

roman jest bardzo ładny, jka go sie odkurzy, to będzie kawaler jak ta lala adopcyjny :-)

Edited by sleepingbyday
Link to comment
Share on other sites

No witam tak tpzopoczno ze mną się kontaktowało w sprawie tego psa.Dziś rozmawiałam z panem z gminy i dowiedziałam się że to jest taki blokowy piesek ludzie go tam dokarmiają.Dziś nie dałam rady tam pojechać bo miałam dużo roboty w pracy i jeszcze dwa zgłoszenia o bezdomnych sukach jedna na wpół dzika a druga podobno całkiem dzika wygryzła gdzieś na wsi ludziom kury i indyki i mamy problem co z nią zrobić jak będę miała chwile to tam podjadę i zrobię mu parę fotek.Pozdrawiam

Link to comment
Share on other sites

Witam byłam dziś u tego psiaka,zrobiłam mu parę fotek jeśli możesz to podaj mi meila to Ci wyślę.Rozmawiałam też z panią z bloku że on rzuca się na rowerzystów i chętnie by się go pozbyły więc jak masz kogoś kto by go przygarnął to by było super.Pozdrawiam

Link to comment
Share on other sites

hej!
dopiero teraz jestem na necie!

dzięki za zdjęcia i info, teraz będzie lepiej szukać miejsca dla niego - koleżanka szuka intensywnie, ale ze zdjęciami to inna sprawa. czy potwierdzasz jego wiek, ok roku?

aha, jutro będę przed południem na chwilę na necie, a potem wyjeżdżam na kilka dni slużbowo, będe mieć ograniczony dostęp do netu.

dt/ds szukamy, więc daj tam prosze znać ludziom, żeby się nie zniecierpliwili romanem....

dzięki raz jeszcze!

edit - zmienie tytul i dodam fotki w pierwszym poście.

Edited by sleepingbyday
Link to comment
Share on other sites

no witam z tego co się tam dowiedziałam to że przebywa tam od zeszłego roku a ile ma lat to nie wiem może rok może więcej.Pani z którą gadałam to powiedział że jest agresywny dziwne bo do mnie podszedł bez szczekania dał się pogłaskać.Może ludzie się go boja bo ma taki specyficzny pyszczek jakby miał zaraz ugryzć to przez te jasne włoski na brwiach.Jak by coś to kontakt ze mną jest na naszej stronie [url]www.przytuliskowdrzwicy.blogspot.com/[/url] pozdrawiam i trzymam kciuki za Romana

Link to comment
Share on other sites

balibina, dzięki za działanie. nie wiem, czy cos się uda, wysłałam linka do koleżanki, która go dokarmiała, szuka dt i zobowiązała się do transportu (w miare możliwości oczywiście, bo pracę ma nieregularną).
nei mam pomysłu, jak sprawę ruszyć, a jeszcze teraz wyjeżdżam i mnie nie będzie.

Link to comment
Share on other sites

Ok.jakbyś coś dla niego znalazła to daj znać wystawiła go na naszym bloku przytuliskowym.powiem tak na razie będzie mu lepiej tam gdzie jest bo w Przytulisku po pierwsze nie ma miejsca po drugie warunki nie są najlepsze dopiero zaczynamy coś robić a to wymaga czasu

Link to comment
Share on other sites

na arzie nic nie wiem, dziewczyna miała robić wydarzenie na fb.
powiem szczerze, że jeśli cię keidyś rzuci w okolice i da się nowe fotki zrobić - jak stoi, z boku, gdzie widac sylwetkę, byłby super. wiadomo, im lepsze zdjęcia, tym większe szanse.


próbowałam cos poczytać o waszym przytulisku, ale nic nie znalazłam. trzymam kciuki !

Link to comment
Share on other sites

Przytulisko istnieje już kilka lat ale za bardzo się nim nikt nie interesuje jeśli chodzi o jakąś pomoc np.w wyprowadzaniu psiaków.Dopiero ja przy pomocy pań z TPZ-Opoczno które pomogły mi założyć bloga fb.Psiaki maja gotowanie od pon.do pią. przez osoby z interwencji a wekkend sa na suchej karmie,gmina to wszystko finansuje na razie mamy problemów ale trzeba mi trochę głowę pozawracać.Jestem na początku drogi więc wszystko mi się przyda najbardziej to potrzebne są dt dla suczek po sterylce bo się szczenią a nie mamy gdzie je wsadzić po zabiegu a tam warunki są jakie są.No i trzeba budy naprawić bo są w nie najlepszym stanie a zima już za kilka miesięcy.boksy są trzy a psiaków 9 sztuk(4 suczki i 5 kawalerów)Mam nadzieje że za rok będzie o wiele lepiej

Link to comment
Share on other sites

trzymam kciuki, żeby wam się udało z budami i z utrzymaniem miejsca.
drzewica jest ładna, wygląda na aktywne miasto, czy jakieś lekcje ze szkołą, zbiórki, patronat wodniacki, coś takiego jest możliwe? na zasadzie chwalenia się władz - patrzcie, jaką jesteśmy wyjątkopwą gminą w polsce, utrzymujemy porządne miejsce dla bezdomnych psów :-)

Link to comment
Share on other sites

Wiesz chcielibyśmy coś takiego w szkole przeprowadzić jak zbiórki i tp ale idą wakacje więc dzieciaki myślą o wolnym a nie o psinach.Pewnie ruszymy z tym po wakacjach a z ludzmi to różnie bywa jedni popierają a drudzy że to tyle kasy idzie żeby po usypiać to będzie spokój,ale się nie dajemy iże się uda to co sobie zaplanowałam

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Create New...