Jump to content
Dogomania

Pies gryzie kable, ucieka. Pomocy.


bartes155

Recommended Posts

Czasem mam go dość... :D Mam foksteriera szorstkowłosego i wraz z nim mnóstwo problemów. :placz:
Mieszkam w domu na wsi. Poniewaz w moim ogrodzeniu sa zbyt szerokie przerwy, musiałem całe ogrodzenie załatać siatką plastikową. Na początku było dobrze, ale cały czas pies znajduje nowe drogi ucieczki. Ten pies się wspina jak kot ! :D Nie dam rady ogrodzić tak wielkiego podwórka. Nie wiem, jak go nauczyc aby siedzial tam, podczas gdy rodzice sa w pracy (pracuja na przeciwko). Oczywiscie pies jest odwiedzany co jakis czas i nie powinien czuc sie samotny. Mimo to wychodzi i ucieka nie pątrząc na samochody, biegnie do miejsca pracy moich rodziców.

Kolejnym problemem jest gryzienie kabli. Foks przegryzł już dwa razy kabel od ładowarki, a dziś od laptopa. Całe szczęscie, że nie był on podłączony do gniazda... Mieszkam w dużym domu, nie wszędzie są drzwi, więc pies chodzi po całym mieszkaniu. Nie mogę schować wszystkich przewodów, ani w jakikolwiek zastawić pomieszczenia teoretycznie dla niego niebezpiecznego. Kupiłem psu gumową kość, ale nie jest on nią zainteresowany, woli gryźć kable. ;);)

Czy wy tez mieliscie podobne problemy ze swoimi szczeniakami? :) Przede wszystkim nie chcę, aby psu stała się jakakolwiek krzywda. Czekam na jakieś porady. Może jutro uda mi się pójść do zoologicznego i znaleźć jakąś inną zabawkę dla mojego pieska. :lol:

Pozdrawiam !

Link to comment
Share on other sites

Przychodzenie do psa "zobaczyć czy u niego wszystko OK" jest chyba tak samo głupie jak żegnanie się z psem przed wyjściem z domu. W NICZYM MU TO NIE POMAGA, WRĘCZ PRZECIWNIE.
Odpowiem nt. kabli. Kup w sklepie zoologicznym środek BEAPHAR Anti Knabel. Postępuj zgodnie z instrukcją obsługi.

Idźcie z psem do psiego przedszkola.

Link to comment
Share on other sites

Ciężko jest wybrać się do psiego przedszkola. Nie mam zbyt dużo czasu, w dodatku do miasta mam 15 km.
Wielkie dzięki za szybką odpowiedź. Co do środka to postaram się jutro to kupić. :) Jest to 100 ml, na jaki czas powinno to starczyć? Wystarczy taki jeden czy powinienem rozważyć zakup na przyszłość?
I co zrobić jeśli do domu po prostu trzeba przychodzić, aby po chwili z niego wyjść? Nie przychodzimy tam specjalnie, po prostu sprawdzamy czy żyje jak już musimy iść... :D

Link to comment
Share on other sites

Pies się nudzi, nie ma zajęcia, ma jedna(?) zabawkę, to czego oczekujesz? To tak jakby Ciebie wywieźli zamknęli i dali do zabawy jedną zapałkę.

Zorganizuj psu czas tak, żeby zostawał sam, po męczącym spacerze, zacznij ćwiczyć z nim posłuszeństwo. I koniecznie BEZWZGLĘDNIE wydziel psu kawałek podwórka który bedzie porzadnie zabezpieczony. Jeżeli ma tam przebywać tylko podczas nieobecności domowników, może warto pomyśleć o porządnym zadaszonym kojcu?

W innym wypadku w koncu wyladuje pod kołami samochodu, albo bedzie tworzył więcej problemów. Póki co jest młody, a jak podrośnie, zaczną sie cieczki, bedzie uciekał, zaczną się walki z innymi amantami, o ile dozyje...

Zacznij sobie przyswajać informacje o podstawach wychowania psa, możesz poczytaj między innymi tutaj: [url]http://www.owczarek.pl/szczeniak_w_domu/[/url]

i mowie od razu, że blog jest o szczeniaku owczarka, ale podstawy są dla każdej rasy takie same. Co prawda z terierem może być trudniej, ale schemat nadal pozostaje.

I kup temu psy gryzaki, żwacze, jakas porządną kość wołową, zadbaj zeby mial porzadny spacer, i zajecie na "myślenie" czyli nauka komend, i ciśnie mi się na usta zacznij wychowywać swojego psa.
:)

Link to comment
Share on other sites

[quote name='bartes155']Czasem mam go dość... :D Mam foksteriera szorstkowłosego i wraz z nim mnóstwo problemów. :placz:
Mieszkam w domu na wsi. Poniewaz w moim ogrodzeniu sa zbyt szerokie przerwy, musiałem całe ogrodzenie załatać siatką plastikową. Na początku było dobrze, ale cały czas pies znajduje nowe drogi ucieczki. Ten pies się wspina jak kot ! :D Nie dam rady ogrodzić tak wielkiego podwórka. Nie wiem, jak go nauczyc aby siedzial tam, podczas gdy rodzice sa w pracy (pracuja na przeciwko). Oczywiscie pies jest odwiedzany co jakis czas i nie powinien czuc sie samotny. Mimo to wychodzi i ucieka nie pątrząc na samochody, biegnie do miejsca pracy moich rodziców.

Kolejnym problemem jest gryzienie kabli. Foks przegryzł już dwa razy kabel od ładowarki, a dziś od laptopa. Całe szczęscie, że nie był on podłączony do gniazda... Mieszkam w dużym domu, nie wszędzie są drzwi, więc pies chodzi po całym mieszkaniu. Nie mogę schować wszystkich przewodów, ani w jakikolwiek zastawić pomieszczenia teoretycznie dla niego niebezpiecznego. Kupiłem psu gumową kość, ale nie jest on nią zainteresowany, woli gryźć kable. ;);)

Czy wy tez mieliscie podobne problemy ze swoimi szczeniakami? :) Przede wszystkim nie chcę, aby psu stała się jakakolwiek krzywda. Czekam na jakieś porady. Może jutro uda mi się pójść do zoologicznego i znaleźć jakąś inną zabawkę dla mojego pieska. :lol:

Pozdrawiam ![/QUOTE]
powiem tylko, biedny jest twoj szczeniak ,ktory zamiast nauki , musi sam szukac zajecia.Kupilas sobie psa z temperamentem i teraz nalezy psa wymeczyc zajeciam ibo tylko zmeczony pies jest dobrym psem.
Moze:
_psie przeszkole (ach co to jest pare tych km ,dla psa to robisz i dla siebie)dowiedz sie gdzie organizuja psie przedszkola
-biegaj z psem ,chowaj mu smakolyki np.w duzym kartonie ze szmatkami ,chodz na dalekie spacery,niech Twoj szczeniak nie glupieje samotny w domu ,ale spotyka sie codziennie z innymi psami i sie z nimi bawi itd
Szczeniaka nalezy uczyc od podstaw tak jak dzieci .Dobrych manierow sie z mlekiem matki nie nabywa sie ,tylko uczy ,a ty jako opiekunka i twoi rodzice kupujac psa powinni wiedziec jakiej odpowiedzialnosci sie podjeli ,zeby wychowac dobrze psa.No coz pogryzione kabelki itd,on to robi z nudow bo nie ma innej alternatywy .Nudzi sie sam czekajac w domu czy w ogrodzie iles godzin,poprostu glupieje.jak tak dalej bedzie wychowasz sobie zwyklego niewychowanego psa ,co nic nie bedzie umial ,tylko biegal wzdluz siatki i szczekal na wszystko co sie porusza ,probowal sie wydostac z tego wiezienia ,no bedzie gryzl wszystko z nudow co popadnie .Chyba nie chcesz miec takiego psa?To do dziela!

Ps poza tym jak sie nie ma duzo czasu ,to nie bierze sie pod swoj dach zadnego zwierzecia tym bardziej psa!

Link to comment
Share on other sites

Mała korekta, jestem facetem :P.
Ile może kosztować takie szkolenie w psim przedszkolu? To też jest istotne.. ;/
Mój pies nie ma wcale jednej zabawki. Dajemy mu od czasu do czasu jakas kosc (wolowa zeby sie nie udusil), ma dwa pluszaki, gumowa kosc i dzis mu kupilem gumowe ringo. :P
Niedlugo zaczna sie wakacje to poswiece mu duzo wiecej czasu. Oczywiscie nie jest tak, ze pies nie ma co robic. Caly czas (przynajmniej od poludnia) z kims przebywa.
Powaznie zastanowie sie nad psim przedszkolem. Podstawowym problemem jest niestety dojazd. Mam prawie 18 lat, zaczynam prawko na dniach, ale obecnie nie mialbym czym dojezdzac do miasta. Sami rozumiecie, ze rodzice nie moga ot tak porzucic pracy. Wielkie dzieki wam za pomoc, odpowiedzi.

Link to comment
Share on other sites

Acha wszystko jest jasne.
Psie przedszkole nie jest codziennie.Do tego czasu moze umow sie z przajciolmi i ich psami i idzcie codziennie na spacer ,zeby sie zmeczyly (biegaly n nauczyly aportu)
Probuj nauczyc biegania przy rowerze,przy tobie (oczywiscie albo wczesnym rankiem ,albo pod wieczor )
Moze pies jest zdolny w psich sportach.
Wiesz ,grzeczny pies to ten ,ktory jest zmeczony.
Powodzenia we wychowaniu swego pupila

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...