Jump to content
Dogomania

Nowofunland z punktu przetrzymań w Małopolsce już w swoim domku !


MALWA

Recommended Posts

[quote name='pomóżpomagać']Możemy zaprosić do nas ?:(
Nie ma tam niufa naszczęście ale jest wiele innych biedaczysków:(
[URL]http://www.dogomania.pl/forum/threads/244553-DRAMAT-w-gminnym-„przytulisku”-w-Rymanowie-PILNIE-SZUKAMY-DT-DS!-Pomóżcie!?p=20986928#post20986928[/URL][/QUOTE]
Dzięki, będę zaglądać. Jak będą molosy - dajcie znać, bo tu mogę pomóc zakładając wątki na Molosach.:smile:

Link to comment
Share on other sites

  • Replies 524
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Posted Images

[SIZE=3]Wklejam odpowiedź:[/SIZE]

[I][COLOR=#000000][FONT=verdana]Mieszkam na wsi 30 km od Krakowa. Działkę mam sporą ponad 30 ar. Jak już pisałam mam dwa koty, kury ale te są oddzielone. Mieszkam przy lesie niedaleko Wisły, jest więc gdzie spacerować. Mam również psa ale on jest w odrębnej części podwórka - u mojej mamy (działka jest podzielona - psiaki miałyby kontakt tylko przez ogrodzenie, więc tu nie widzę problemu)[/FONT][/COLOR]
[COLOR=#000000][FONT=verdana]Kiedyś mieliśmy dwa dobermany dlatego mam doświadczenie z dużymi psami, może nie tak gabarytowymi [/FONT][/COLOR][IMG]http://www.pupileo.pl/images/smilies/icon_smile.gif[/IMG][COLOR=#000000][FONT=verdana] ale nie mniej wymagającymi. Wiem i zdaję sobie sprawę ile może kosztować utrzymanie takiego psa dlatego pracuję, a że pracuję to oczywiście około 9 godz dziennie jestem poza domem, w tym czasie Niufek musiałby pozostać sam. Póki co pojawia się tylko jedna wątpliwość. Na początku lipca będę remontowała jedną część ogrodzenia, remont potrwa pewnie około 2 tyg. Nie bardzo mam pomysł jak to rozwiązać logistycznie [/FONT][/COLOR][IMG]http://www.pupileo.pl/images/smilies/icon_smile.gif[/IMG]
[COLOR=#000000][FONT=verdana]ale myślę intensywnie i do piątku postaram się coś wymyślić [/FONT][/COLOR][IMG]http://www.pupileo.pl/images/smilies/icon_smile.gif[/IMG]
[/I]
[SIZE=3]I co wy na to?[/SIZE]

Link to comment
Share on other sites

Doberman jest diametralnie różny od nowofundlanda. Dajcie pani proszę nr do mnie. Jest na mojej stronie w kontaktach ( strona w podpisie). Niech zadzwoni. Od Angeliki wiem jaki Niufek jest i td. Wybadam panią bo dobki a niufy są totalnie różne. Od typu sierści po charakter i potrzeby. No i starzenie się też nieco inaczej wygląda.... Dlatego dobrze by było aby dowiedziała sie czego staremu niufkowi trzeba i przemyślała czy da sobie radę.

Link to comment
Share on other sites

[quote name='malawaszka']jakaś zmora z tymi ogrodzeniami normalnie, ale to brzmi bardzo fajnie bo to tylko kwestia tygodnia z dziurą w ogrodzeniu więc dużo łatwiej przypilnować psa niż jak nie ma tego ogrodzenia w ogóle[/QUOTE]


A czy Pani bierze pod uwagę to, ze chcemy oddać psa, ale do domu, a nie na podwórze?

Bo jeśli do domu, to co z tego, ze będzie robiła ogrodzenie? Przecież psu wszystko jedno, skoro ma być w domu. Ja rozumiem, ze chodzi o wychodzenie na samodzielne obchody podwórka, siku i koopę, ale to też mozna jakoś rozwiązać, np. częściej wychodzić z psem na spacery, lub przywiązać na godzinę lub dwie na linkę.

Ta linka, to moze nie najlepszy pomysł, ale tak zrobiła moja znajoma, gdy budowała dom, i dom juz był, a ogrodzenie nie, to wiązała psiaki na linki do drzew, które miała na działce. Psy miała na oku, a psy ją, i wiedziały, ze są koło Pani, która coś tam grzebała na działce, a nie z dala od niej. Po zrfoboeniu płotu psy oczywiście szaleja na całego, i nei sa już wiązane. A pozamykanie psa w domu, to też nie jest rozwiązanie.

Ostatecznie NIufek mógłby przez tydzień, dwa - czas robienia ogrodzenia pobyć u rodziców Pani, którzy mieszkaja obok. Kwestia tylko, czy pies rodziców byłby w stanie zaakceptować Niufka ?

Bo mnei sie coś zdaje, ze nasz NIufek lubi wszystkie zwierzaki, i małe i duże.........

Link to comment
Share on other sites

Dzisiaj ma dojść odtatnia wpłata z [URL]http://www.dogomania.pl/forum/threads/244151-ROZLICZAM-KSIĄŻKOWO-dla-dużych-i-mniejszych-Dla-Tofika-i-Niufka-do-13-06-23-00[/URL]
Proszę więc o dane do wpłaty :)

Link to comment
Share on other sites

[quote name='zozola77']ja mysle ze tez mozna by zrobić PA u tej Pani jeśli ktoś sie znajdzie do jej przeprowadzenia i wtedy ocenic i wybrać opcję[/QUOTE]


Szukamy kogoś do wizyty PA. Pani mieszka 30 km od Krakowa, ale nie wiaodmo w którą stronę od Krakowa.

Z Krakowa kojarzę dwie osoby paula_t i Panna Marple. Nie wiem tylko czy to w ich kierunku..........


[quote name='b-b']Dzisiaj ma dojść odtatnia wpłata z [URL]http://www.dogomania.pl/forum/threads/244151-ROZLICZAM-KSIĄŻKOWO-dla-dużych-i-mniejszych-Dla-Tofika-i-Niufka-do-13-06-23-00[/URL]
Proszę więc o dane do wpłaty :)[/QUOTE]


Dziękuje pięknie, zaraz wysyłam.

Link to comment
Share on other sites

ja czekam na info od pani tylko, że czas ograniczony bo nie chce tamtej pani trzymać w długiej niepewności. To, że ta druga pani martwi się, że nie ma ogrodzenia to nie świadczy o tym, że chce go trzymać na zewnątrz choć wcale nie byłabym zaskoczona, że tak właśnie chce. Ja bym chciała żeby pies był tam gdzie on będzie chciał i gdzie będzie mu lepiej. Jeśli ktoś z was zna kogoś kto chciałby przygarnąć młodą, orginalną owczarkę to napiszcie. Jest młodziutka, piękna owczarka w O.bardzo przyjazna. Niestety P. ma nielegalną hodowlę owczarków i co lepsze sztuki tam trafiają więc szybko trzeba ją zgarnąć

Link to comment
Share on other sites

[quote name='Till']ja czekam na info od pani tylko, że czas ograniczony bo nie chce tamtej pani trzymać w długiej niepewności. To, że ta druga pani martwi się, że nie ma ogrodzenia to nie świadczy o tym, że chce go trzymać na zewnątrz choć wcale nie byłabym zaskoczona, że tak właśnie chce. Ja bym chciała żeby pies był tam gdzie on będzie chciał i gdzie będzie mu lepiej. Jeśli ktoś z was zna kogoś kto chciałby przygarnąć młodą, orginalną owczarkę to napiszcie. Jest młodziutka, piękna owczarka w O.bardzo przyjazna. Niestety P. ma nielegalną hodowlę owczarków i co lepsze sztuki tam trafiają więc szybko trzeba ją zgarnąć[/QUOTE]

Napisałam w tej sprawie do DONnka, może coś poradzi, podałam jej też Twój tel.

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Create New...