Jump to content
Dogomania

Nowofunland z punktu przetrzymań w Małopolsce już w swoim domku !


MALWA

Recommended Posts

Dziękuję za wklejenie informacji od Angeliki.

Takie samo info przyszło do mnie na e-maila.

Płatnośc do weta wykonam zaraz, jak tylko się tu ogarnę.


Mam wpłaty, które tu podaję, oraz wrzuce w rozliczenie w 2 poscie:

zozola77m- 5 zł (06.06.),
p.b. - 200 zł (06.06.),
Tessa - 300 zł (06.06.),
ewu - 40 zł (06.06.),
Karolina 50 zł (06.06.),
Zahra as-Sahra - 50 zł (05.06.),
Teresaa118 - 40 zł (05.06.),
stufinska - 50 zł (05.06.).

Pięknie dziękuję za wpłaty!

Link to comment
Share on other sites

  • Replies 524
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Posted Images

[COLOR=#000000]Wyżeł dalej stoi w Olkuszu... smutny, z dystansem.. nie jest wylewny. Za to chudy jak nie wiem [/COLOR]:-([COLOR=#000000] Siedzi z takim jasnym owczarkowatym- ten to jest kochany[/COLOR]:-([COLOR=#000000] I od ostatniego razu wydaje mi się, że też schudł, bo wcześniej nie widziałam u niego zarysu żeber, a dzis już widziałam [/COLOR]:-([COLOR=#000000] Kazaliśmy nasypać im chrupek jeśli takie posiadają.[/COLOR]

[COLOR=#000000]Kolejny problem, jest młodziutka suczka w ciąży. Ciąża dopiero się rozwija więc trzeba zrobić szybko sterylkę. Czy ktoś jest w stanie zapewnić jej DT. Sunia jest czarna z brązowymi łapkami. Według mnie jeśli chodzi o charakter będzie bardzo adopcyjna. Tuliła sie do ręki, nie szczekała, jest spokojna, przyjazna. To chyba jej pierwsza ciąża, bo jest naprawdę młodziutka. Jest mała. Pomóżcie jej znaleźć DT, póki jeszcze czas.[/COLOR]

[COLOR=#000000]Poza wyżłem o którym już wiecie jest jeszcze nowa sunia, strasznie błagała, żeby ją wyciągnąć z klatki..malutka czarna podpalana..[/COLOR]

[COLOR=#000000]I wyjechały dziś do DT, ta matka białego szczeniaka i malutka sunia której wcześniej zabrano szczeniaki, a ona wtedy została.[/COLOR]

Link to comment
Share on other sites

[quote name='MALWA']Dziękuję za wklejenie informacji od Angeliki.

Takie samo info przyszło do mnie na e-maila.

Płatnośc do weta wykonam zaraz, jak tylko się tu ogarnę.


Mam wpłaty, które tu podaję, oraz wrzuce w rozliczenie w 2 poscie:

zozola77m- 5 zł (06.06.),
p.b. - 200 zł (06.06.),
Tessa - 300 zł (06.06.),
ewu - 40 zł (06.06.),
Karolina 50 zł (06.06.),
Zahra as-Sahra - 50 zł (05.06.),
Teresaa118 - 40 zł (05.06.),
stufinska - 50 zł (05.06.).

Pięknie dziękuję za wpłaty![/QUOTE]

Dopisuję osoby z Molosów:
Tessa (już wymieniona wcześniej)
Kaja1436
Akela
Sapcia2008

Link to comment
Share on other sites

[quote name='missiaa'][B]Till nie ma to ja wkleję maila od missieek:[/B]
[FONT=arial]waga 40 kg[/FONT]
[FONT=arial]
[/FONT]
[FONT=arial]została pobrana krew na badania morfologia + biochemia[/FONT]
[FONT=arial]odebrałam telefonicznie już biochemię, jutro będzie wynik morfologii[/FONT]
[FONT=arial]cukier, mocznik, kreatynina, alat w normie[/FONT]
[FONT=arial]podwyższony jest aspat 60, a norma jest do 30[/FONT]
[FONT=arial]niekoniecznie wskazuje to na chorą wątrobę, wynik może być podwyższony przez serce, chore mięśnie[/FONT]
[FONT=arial]
[/FONT]
[FONT=arial]u weta miał zmierzoną temperaturę 39,7 stopni
dostał na to Pyralginę (mam jutro sprawdzić jaką będzie miał)
do tego antybiotyk Synergal, mam receptę aby kontynuować mu w tabletkach co najmniej tydzień


wet powiedział, że słabe łapy mogą być związane ze zwyrodnieniami w kręgosłupie
przeciwzapalnie dostał Dexafort


ma zapalenie spojówek, na to mam na recepcie wypisany Dicortineff
ma zaćmę
w uszach zapalenie i grzyb, na to wzięłam u weta Otomax
wzięłam też Effipro aby go odpchlić
słabo słyszy, nie wiem czy przez zapalenie czy już ma stępiony słuch


na wszystkie badania i leki od weta mam paragon na kwotę 200 zł
płatne bezpośrednio do weta
MALWA masz dane, Focus-Vet
fotkę paragonu podeślę jutro bo dziś już ciemno
[/FONT][/QUOTE]

Wga malutka bo staruszek i masa mięsniowa w zaniku z powodu wieku.
ASPAT podwyższony może być w wyniku właśnie złego karmienia. Senior będziew jak najbardziej ok. Mojej seniorce podaje Husse Seniora z linii Premium. Sunia na niej jest pełna wigoru i chętna do ruchu jak na ten wiek. No i badania też wskazują ze jej służy.

Na grzyba i bakterie w uszach super jest Panolog bo ma w sobie trzy składniki- na grzyba, antybiotyk i środek p/bólowy.
Zaćma i słabe słyszenie- znowu starość. Oczka tak czy siak trzeba wyleczyc.


Nadal nie mam info kto zacz jest. A zdjecie tatoo dostałam i w/g mnie został dobrze odczytany. Troche już miałam ze starymi tatoo do czynienia. Dodatkowo fakt zaćmy mówi nam, że jest baardzo stary. Niufy nie mają skłonności do tego. Jedynie baaaardzo wiekowe psy mają początki i nigdy nie dożywaja całkowitej ślepoty.

Pies śmierdzi to trzeba wyprać bez względu na wszystko. Tylko wysuszyc dmuchawą aby szybko i aby w cieple. A potem maszynka i ogolić łałok do skóry, pod pachami do skóry prawie i brzunio. Portki poobcinać na krótko ale ładnie aby psiak się nie wstydził. Bo to śmierdzenie to bakterie .... Trzeba sie ich pozbyć.

A serduszko miał badane EKG i dopplerem? Bo to ważny aspekt. Czy tam u weta nie ma?

Link to comment
Share on other sites

[quote name='Zahra as-Sahra']Dopisuję osoby z Molosów:
Tessa (już wymieniona wcześniej)
Kaja1436
Akela
Sapcia2008[/QUOTE]


Dziękuję, mam tylko wpłatę od Tessy. Pozostałe 3 osoby jeszcze nie wpłaciły lub jeszcze nie dotarło.

[U]Mam kolejne wpłaty od:[/U]

[FONT=Times New Roman][SIZE=2]Monika Ł. - 100 zł,
p.b. - 400 zł ,
mkd8 - 10 zł.[/SIZE][/FONT]

Za wpłaty pięknie dziękuję! Wszystko rozpisane w rozliczeniu.


[quote name='Pysia']Wga malutka bo staruszek i masa mięsniowa w zaniku z powodu wieku.
ASPAT podwyższony może być w wyniku właśnie złego karmienia. Senior będziew jak najbardziej ok. Mojej seniorce podaje Husse Seniora z linii Premium. Sunia na niej jest pełna wigoru i chętna do ruchu jak na ten wiek. No i badania też wskazują ze jej służy.

Na grzyba i bakterie w uszach super jest Panolog bo ma w sobie trzy składniki- na grzyba, antybiotyk i środek p/bólowy.
Zaćma i słabe słyszenie- znowu starość. Oczka tak czy siak trzeba wyleczyc.


Nadal nie mam info kto zacz jest. A zdjecie tatoo dostałam i w/g mnie został dobrze odczytany. Troche już miałam ze starymi tatoo do czynienia. Dodatkowo fakt zaćmy mówi nam, że jest baardzo stary. Niufy nie mają skłonności do tego. Jedynie baaaardzo wiekowe psy mają początki i nigdy nie dożywaja całkowitej ślepoty.

Pies śmierdzi to trzeba wyprać bez względu na wszystko. Tylko wysuszyc dmuchawą aby szybko i aby w cieple. A potem maszynka i ogolić łałok do skóry, pod pachami do skóry prawie i brzunio. Portki poobcinać na krótko ale ładnie aby psiak się nie wstydził. Bo to śmierdzenie to bakterie .... Trzeba sie ich pozbyć.

A serduszko miał badane EKG i dopplerem? Bo to ważny aspekt. Czy tam u weta nie ma?[/QUOTE]

Zatem zamawiam dla Niufka karmę: Husse Seniora z linii Premium.

Z Angeliką ( osoba, u której w hoteliku jest nasz Niufek) rozmawiałam po południu.

Niufek duzo spi, odpoczywa, ma straszny apetyt.


Angelika pyta, cyz ktoś z tu obecnych kto ma Niufka stosuje jakiś szampon, ale tzw. suchy szampon, którym sypie sierść, i nastepnie wyczesuje?

Nie znam takich preparatów, a tu jest problem.

Angelika ma psiaka w domu, w swoim pokoju, pies śmierdzi, bo w przechowalni spał w siurkach i kopach, i smród jest niesamowity. Angelika chciałaby go wykąpać w wodzie i szamponie, ale nie ma możliwości, bo psa nie podniesie, i nie wsadzi do wanny, a poza tym do wanny nie zmieści się.

Czy ktoś coś poleca?

Link to comment
Share on other sites

[quote name='pomóżpomagać']Ludzie nie mają serca, 10 lat był wierny a teraz czeka go "nowe" życie
[URL]http://tablica.pl/oferta/nowofundland-oddam-ID2Z6b7.html#d9da7ea939[/URL][/QUOTE]

Biedny, na stare lata w podzięce................

Link to comment
Share on other sites

Szampon suchy można kupić na allegro.Kiedyś raz zastosowałam tego rodzaju szampon ale miałam pełno w domu pyłu białego i sierść zrobiła się matowa a skóra pozostała brudna.Nie wiem jak z zapachem bo mój pies nie śmierdział.Może to zależy od Firmy.Ja miałam taki za 25zł.Wywaliłam go.Może coś doradzi Pysia,jeżeli nie można go wsadzić do wanny.

Link to comment
Share on other sites

[quote name='pomóżpomagać']Ludzie nie mają serca, 10 lat był wierny a teraz czeka go "nowe" życie
[URL]http://tablica.pl/oferta/nowofundland-oddam-ID2Z6b7.html#d9da7ea939[/URL][/QUOTE]

[quote name='MALWA']Biedny, na stare lata w podzięce................[/QUOTE]

[quote name='Malgoska']trudno nazwać kogoś takiego człowiekiem.....[/QUOTE]

[quote name='Panna Marple']Jak widzę TAKIE ogłoszenia, to mam ochotę odpisać i powiedzieć co myślę, ale co to da...Dranie[/QUOTE]
To ogłoszenie nie jest odosobnieniem,przynajmniej szukają mu domu,a tu oddali 11 sunię w typie PONa do schronu:
[URL]http://www.dogomania.pl/forum/threads/146370-Kudłacze-w-potrzebie-wątek-dyskusyjny-PROSZĘ-O-NIE-CYTOWANIE-ZDJĘĆ/page267[/URL]

Link to comment
Share on other sites

Żaden suchuy szampon tego nie zmyje. Zreszta koszt byłby tak wielki że pies miałby SPA za to w saloniku.
Moze jednak odwiedzic psiego fryzjera. Tylko zapytać czy maja warunki i dmuchawe do suszenia.

Wiem już że niuf urodził się w marcu 2002 roku. Ma 11 lat i 3 m-ce. Starowinka dziadzius.

Link to comment
Share on other sites

[quote name='Pysia']Żaden suchuy szampon tego nie zmyje. Zreszta koszt byłby tak wielki że pies miałby SPA za to w saloniku.
Moze jednak odwiedzic psiego fryzjera. Tylko zapytać czy maja warunki i dmuchawe do suszenia.

Wiem już że niuf urodził się w marcu 2002 roku. Ma 11 lat i 3 m-ce. Starowinka dziadzius.[/QUOTE]

Dziękuję za odpowiedź.

A karmę kupujesz tu: [URL]http://www.husse.pl/jak-kupowac/[/URL] ?

Pytam, bo na allegro nie widzę.


11 lat i 3 miesiące - nasz Niufek?

Link to comment
Share on other sites

Odnośnie fryzjera to musiałaby Angelika zapytać w Krakowie, bo u niej na wsi, to chyba nie ma takiego fryzjera................

Chociaż zastanawiam sie, czy taki wyjazd do gromera - fryzjera nie będzie dla psiaka zbyt wielkim przeżyciem?

Link to comment
Share on other sites

Husse kupuję u dystrybutora w sąsiedniej wsi. Moge go zapytać czy jest opcja wysyłki jak chcecie. I o cene bo może by troszke upustu dał? Normalnie kosztuje coś koło 187 zł worek 15 kg. Mojej starowince wystarcza na 2 m-ce. Ale jemu trzeba dawać wiecej więc myslę że na miesiac.

Wyjazd do groomera psa nie zestresuje jak groomer będzie miał sprzęt odpowiedni i doświadczenie w obróbce niufa. Tutaj jest taki, ale do Angeli jest 70 km w jedną strone. Chociaż... Ja mogłabym go obrobić za darmo, ale odległosć 70 km może być za duża. Musiałby ktoś z nim przyjechać. Tylko niestety nie teraz bo znajoma groomerka ma dmuchawe w naprawie. Zapytam jutro kiedy ją odbierze.

Link to comment
Share on other sites

[quote name='MALWA']Dziękuję za odpowiedź.

A karmę kupujesz tu: [URL]http://www.husse.pl/jak-kupowac/[/URL] ?

Pytam, bo na allegro nie widzę.


11 lat i 3 miesiące - nasz Niufek?[/QUOTE]
Tak- ten niufek.Hodowczyni nad nim płacze, niestety jej życie sie zmieniło. Mieszka w kawalerce w bloku i ledwo jej starcza na utrzymanie siebie. Nawet jakby wystarczyło, to mieszkanie w bloku to schody- a one odpadają w przypadku starowinki.... Los jego nie jest jej obojętny, jednakze sama bardzo potrzebuje niestety pomocy. Niezbadane są wyroki losu :(

Link to comment
Share on other sites

[quote name='Pysia']Żaden suchuy szampon tego nie zmyje. Zreszta koszt byłby tak wielki że pies miałby SPA za to w saloniku.
Moze jednak odwiedzic psiego fryzjera. Tylko zapytać czy maja warunki i dmuchawe do suszenia.

Wiem już że niuf urodził się w marcu 2002 roku. Ma 11 lat i 3 m-ce. Starowinka dziadzius.[/QUOTE]

skoro wiadomo kiedy się urodził to przecież powinno być też wiadomo kto był jego właścicielem nie?

Link to comment
Share on other sites

[quote name='Malgoska']skoro wiadomo kiedy się urodził to przecież powinno być też wiadomo kto był jego właścicielem nie?[/QUOTE]

Przynajmniej kto był tym pierwszym, który kupił go z hodowli..................

Link to comment
Share on other sites

Jak ktoś wyprowadza się z domu prywatnego do maluteńkiego mieszkanka to zabiera rzeczy niezbędne do życia.
To kto był zresztą teraz w/g mnie jest najmniej ważne. Ważne jest aby pies przeżyl ten schyłek życia najlepiej jak może. Chciałam się dowiedzieć w jakim jest wieku przede wszystkim.

Link to comment
Share on other sites

[quote name='Pysia']Husse kupuję u dystrybutora w sąsiedniej wsi. Moge go zapytać czy jest opcja wysyłki jak chcecie. I o cene bo może by troszke upustu dał? Normalnie kosztuje coś koło 187 zł worek 15 kg. Mojej starowince wystarcza na 2 m-ce. Ale jemu trzeba dawać wiecej więc myslę że na miesiac.


Wyjazd do groomera psa nie zestresuje jak groomer będzie miał sprzęt odpowiedni i doświadczenie w obróbce niufa. Tutaj jest taki, ale do Angeli jest 70 km w jedną strone. Chociaż... Ja mogłabym go obrobić za darmo, ale odległosć 70 km może być za duża. Musiałby ktoś z nim przyjechać. Tylko niestety nie teraz bo znajoma groomerka ma dmuchawe w naprawie. Zapytam jutro kiedy ją odbierze.[/QUOTE]


Dziekuję za odpowiedź.

Napisze do systrybutora firmy Hausse działającego na terenie Krakowa, zobacze jaka będiz eodpwoiedź jeśli chdoiz o czas i cene karmy.

Tu link do karmy na stronie firmy Hauss:

[URL]http://www.husse.pl/karma-dla-psow/karma-super-premium/?produkt=109[/URL]

Zapytam Angelikę czy miałaby możliwość podjechania gdzieś do fryzjera - gromera na terenie Krakowa, ewentualnie czy mogłaby podjechać z Niufkiem 70 km.

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Create New...