Jump to content
Dogomania

Nowofunland z punktu przetrzymań w Małopolsce już w swoim domku !


MALWA

Recommended Posts

[quote name='mmmonika']witam,
to ja deklarowalam wplaty (100+100) na FB.
generalnie jesli mogę wyrazić swoje zdanie, to jeśli jest pokrycie kosztów hotelowania i karmy to przede wszystkim trzeba psa wyciągnąc bo od tego zależy jego życie. Przyznam szczerze, że najchetniej widziałabym go potem na DT u Pysi - bo ona ma najwieksze z nas doświadczenie z niufami, ma tez kontakty, doświadczenie adopcyjne i jest stosunkowo blisko. jeśli się zgodzi wtedy trzeba porozmawiać z osobą (p. Bożena?), która zadeklarowała największa pomoc czy podtrzyma ja jeśli pies trafi do Pysi do DT.
Absolutnie nie wydawałabym go teraz do mieszkania/domu gdzie jest dziecko a pies jest niesprawdzony na różne bodzce - to 80kg psa i nie da sie NIC z nim zalatwic siłą jeśli pies jest innego zdania. O psie nic nie wiadomo - w rekacji stresowej, depresji może byc potulny jak baranek, ale nie można zapomnieć, że to potężny niewykastrowany(?) samiec, który może reagować w innych warunkach zupełnie inaczej.
sama mam niufa łagodnego przytulaka, ale np z dziećmi nie może być - nie miał z nimi kontaktu w życiu i nie wie jak z nimi postepować - chce się np bawić trąca nosem, albo łapą i dziecko leci 2metry na ścianę - bo pies nie ma świadomości swojej siły.
Także naprawdę, jeśli adopcja od razu, to dla miłośnika rasy/domu z doświadczeniem gotowego na różne niespodzianki i pracę z psem i najlepiej do domu, nie do mieszkania (bo nie wiadomo czy np pies utrzymuje czystość, czy chodzi na smyczy).[/QUOTE]

Dziekuję za deklaracje, zanotuje w rozliczeniu i podesle konto.

Proszę tylko o podanie czy te kwoty mam jakos rozbić, czy po prostu wpisać deklaarcje 200 zl - i czy jednorazowa, czy czasowa?

Link to comment
Share on other sites

  • Replies 524
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Posted Images

[quote name='Zahra as-Sahra']Dajcie nr konta na pw, też coś przeleję. Misiek jest cudny, też nie mogłam zasnąć, cały czas o nim myślałam. Obgryzam palce czekając na dzisiejsze popołudnie - odetchnę z ulgą gdy pies przekroczy bramę tego piekła.[/QUOTE]

Dziekuję, zaraz wyslę.

Link to comment
Share on other sites

i pamiętajcie jeszcze o pomocy dla tej astki.. która wróciła do swojego właściciela.. a u którego ma bardz źle i wciąż szukamy dla niej miejsca. Niestety facet do tej pory nie wysłał zdjęć i opisu. SOS Amstaff, jej nie pomoże, bo nie jest w schronisku. Tego brązowego wysłałam do nich.. ale mają się zastanowić.. mają do zaproponowania mu albo DT jeśli faktycznie wygląda na Amstaffa(a nie wygląda jak mówi Justyna) albo druga opcja schronisko w Łodzi.. :(Ale też jeszcze nie wiem co zadecydowali...

Tą astkę od właściciela trzeba wytargać i wysterylizować, bo przecież znowu będą młode.. tylko gdzieeee ją dać :(:(

Link to comment
Share on other sites

[quote name='Till']dziś popołudniu nasza " malutka"czarna kuleczka będzie już bezpieczna, oby jeszcze tam był, siedzę jak na szpilkach! tak bym chciała żeby ten boksiowy mógł być zabrany razem z nim i też był już bezpieczny. Tak się boje, że ten wielki husky już go pogryzł bo nie ma amstaffa, jego przyjaciela, który go bronił....[/QUOTE]


Trzeba by założyć wątek i pospraszać ludzi, mogę to zrobić, ale późnym wieczorem.

Niestety nie chce kolejnemu psu pilnować finansów, by się za bardzo nie pogubić.

Może jest ktoś inny, kto by poprowadził wątek i zbierał do siebie konto.

Link to comment
Share on other sites

[quote name='Justyna Lipicka']bardzo dobrze pisze mmmonika! jeśli adopcja to tylko po sprawdzeniu psa, więc szybko do hoteliku, potem jak Pysia by mogła to można do niej, chyba że wypali ds:) teraz będę całe popołudnie trzymać kciuki by jeszcze tam był!!

No i Till ten bokserkowaty mi chodzi po głowie...mam na mailu foty gdzie widać że bardziej bokserkowaty niz amstaffowaty jest, może obrobię i podeslę jakimś fundacjom od tej rasy, na fcb znawcom rasy??[/QUOTE]
wysłałam go do sos bokserom, bezie jeszcze prawdopodobnie u boksery w potrzebie, wysłałam też do sos animals, ale czasu mało, chciałam żeby Angelika zabrała go dziś razem z niufkiem. Widziałaś na zdjeciach, cały czas husky sie na niego czai, on tam nie przetrwa :( proszę wszystkich, który pomogli Amorowi o pomoc dla boksia, mozę jemu też okażą serce

Link to comment
Share on other sites

[quote name='MALWA']Dziekuję za deklaracje, zanotuje w rozliczeniu i podesle konto.

Proszę tylko o podanie czy te kwoty mam jakos rozbić, czy po prostu wpisać deklaarcje 200 zl - i czy jednorazowa, czy czasowa?[/QUOTE]

jednorazowo teraz 100 PLN a potem za miesiac nastepne 100 i td

Link to comment
Share on other sites

[quote name='Till']no to teraz z panią, która deklarowała pomoc trzeba ustalić przesłanie karmy do hoteliku. Może ktoś się zna jaka jest odpowiednia karma dla takiego psa, może dla tej rasy, trzeba wziąć pod uwagę, że jest wyczerpany, może nawet odwodniony. Czekamy na jakieś sugestie[/QUOTE]

Wydaje mi się, że trzeba poczekać na ocenę stanu zdrowia - jeśli jest mocno wyczerpany, to najlepsza będzie moim zdaniem TROVET Omega Hydrolysed Diet. Jeśli stan jest w miarę ok, to jakaś dobra karma dla olbrzymów, ale to już zależy od egzemplarza - mojej najbardziej pasuje Hill's z jagnięciną.

Link to comment
Share on other sites

[quote name='Till']wysłałam go do sos bokserom, bezie jeszcze prawdopodobnie u boksery w potrzebie, wysłałam też do sos animals, ale czasu mało, chciałam żeby Angelika zabrała go dziś razem z niufkiem. Widziałaś na zdjeciach, cały czas husky sie na niego czai, on tam nie przetrwa :( proszę wszystkich, który pomogli Amorowi o pomoc dla boksia, mozę jemu też okażą serce[/QUOTE]


ja juz pisałam na watku Amora ze JA sie zgadzam jakby co

trzymam kciuki za dzisiejsze popołudnie i udaną akcję !!!!!!!!!!!!!!!!!!!

Link to comment
Share on other sites

[quote name='Zahra as-Sahra']Zrobiłam wpłatę. I słuchajcie - jest odzew na molosach!!!:multi: Podałam nr konta na pv.
[URL]http://www.pupileo.pl/showthread.php?t=31945&p=1670555#post1670555[/URL][/QUOTE]

Pięknie dziękuję!

Konto sprawdzę wieczorem, i co już wpłynie odnotuję.

Link to comment
Share on other sites

dodzwoniłam sie do missieek.. ale bardzo krótko rozmawiałyśmy..
Z boksio/amstaffem bardzo źle... dostał kroplówki, wenflon założony.

pojawił sie w Olk wyżeł, a właściwie cień wyżła- szkielet, podobno strasznie zabiedzony... biały z (szarymi?) kropkami (ale nie łatami)... będą zdjęcia wieczorem...

Niufek strasznie śmierdzi... uszy mega brudne(to i ja widziałam), kto wie, może jest nadzieja, że pod brudem jednak znajdzie się jakiś tatuaż... Jak missieek wyczysci uszy to się dowiemy.

Link to comment
Share on other sites

[quote name='Zahra as-Sahra']Zrobiłam wpłatę. I słuchajcie - jest odzew na molosach!!!:multi: Podałam nr konta na pv.
[URL]http://www.pupileo.pl/showthread.php?t=31945&p=1670555#post1670555[/URL][/QUOTE]


Juz jest wpłata 50 zł! Dziękuję pięknie!

Link to comment
Share on other sites

Po 16.00 rozmawiałam z Till, i wiem, ze NIufek już bezpieczny! Hurra!

Wiem, żę boksio nei był w stanie wejśc do auta, Angelika musiała go włożyć, położył sie na siedzeniu i Angelika zaczęła poszukiwania weta w O............


Nie wiem co dalej, ale mam nadizeję, ze boksio przeżyje, że w ogóle wyjdiz e z tego, nie wiem co stwierdził wet, ale pies jest odwodniony, na pewno przez kilka dni nei jadł, bo starsze, wieksze psy nie dopuszczały go do miski.......masakra to jakaś..........

Założę mu watek i jak zwykle postraszam ludzi, bo sierotki żal...............

Link to comment
Share on other sites

[quote name='Till']niufek słabiutki i bardzo grzeczny w aucie, ledwo do niego wszedł, taki słaby. Z boksiem bardzo źle....:-([/QUOTE]

Kamień z serca, że niufek bezpieczny. Miejmy nadzieję, że boksiowi się poprawi po kroplówkach i lekach. Biedaczek:(

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Create New...