Jump to content
Dogomania

Co robić - jakieś pomysły studi??


Wasylek

Recommended Posts

Hej :roll:
Na początku przepraszam jeżeli umieszczam wątek w nieodpowiednim dziale :oops: ale liczę na wasze pomysły ... :razz:
więc... jestem w 1 klasie liceum na profilu biol-chem i zastanawiam się co po tym :placz:??
Chciałabym pracować ze zwierzętami :loveu: (jako praca zawodowa z której można się utrzymać a przy okazji pomagać zwierzętom lub ludzim za pomocą zwierząt) :eviltong:
Moglibyście podsunąć mi jakieś pomysły studii, pracy odpowiednią do moich "wymagań"
Z góry dzięki :loveu:

P.S.
tylko nie podawajcie za przykład weterynarii ;)

Link to comment
Share on other sites

A może tak... przejrzeć tytuły wątków o tu?
[URL="http://www.dogomania.pl/forum/forums/1213-Szko%C5%82y-i-studia"]http://www.dogomania.pl/forum/forums/1213-Szko%C5%82y-i-studia[/URL]
Poza tym studia to jedno, a ta pomoc zwierzętom itp. to drugie, można studiować coś innego, farmację np. i jednocześnie udzielać się w schronie. Z czegoś też trzeba wyżyć.
A dlaczego nie weta?

Link to comment
Share on other sites

Sorrki, ale nie jestem jeszcze tak bardzo wprawiona w "forowaniu" :oops:

No ale ja nie mówię że już zaplanowałam przyszłość :roll:, na razie szukam tylko czy jest jakaś możliwość połączenia tego tak bardzo- jako praca :lol:
Nie mówię że wet nie tylko żebyście nie pisali tak oczywistego (dla mnie zawodu) . Nad wetem się zastanawiam , jest to fajny zawód - pomaganie zwierzakom :multi:itp. ale nie wiem czy wytrzymam np. zajęcia w rzeźni ... :shake:

Link to comment
Share on other sites

To może ja zasugeruję coś w drugą stronę... praca ze zwierzętami, pomoc ludziom. Dogoterapia, jeśli umiesz, lub chciałabyś szkolić psy na psich rehabilitantów, a następnie pomagać głównie dzieciom. Mam znajomą która bierze 50 zł za pół h dogoterapii w Wa-wie, nie wiem jak to się ma do innych dogoterapeutów.

Link to comment
Share on other sites

Też mi przyszła do głowy dogoterapia. Tylko że żadnych konkretnych studiów w Polsce w tym kierunku nie ma, jedynie kursy. Możesz też skończyć fizjoterapię i zrobić podyplomowe z dogoterapii, hipoterapii czy jakiejś innej "animaloterapii" , albo na psychologię i później zoopsychologię :) Zawsze podobał mi się ten pomysł, ja jednak zdecydowałam się na weterynarię. Jest jeszcze behawiorystyka w Lublinie, którą chyba warto wziąć pod uwagę. To jedyny taki kierunek w Polsce, dopiero "raczkujący", więc w zasadzie nie wiadomo, czego się po nim spodziewać, ale zanim Ty pójdziesz na studia, może sprawa się trochę rozjaśni ;) Podobno będzie można po tym tresować psy do dogoterapii, policji, czy założyć własny ośrodek szkoleniowy. Z tych mniej "prestiżowych" zawodów jest też psi fryzjer - groomer albo psi opiekun - petsitter.

To są propozycje które ja brałam pod uwagę wybierając kierunek studiów, bo też miałam podobne oczekiwania (praca ze zwierzętami) ;)

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...