Jump to content
Dogomania

Strach psa przed facetami oraz problem z załatwianiem


Radekk29

Recommended Posts

Witam wszystkich mam następujący problem wczoraj byliśmy z żoną w schronisku adoptować psa wybraliśmy 1,5 roczna suczkę Owczarka miniaturkę o której nam powiedziano ze już wcześniej była adoptowana przez starszego Pana i bita i mocno boi się facetów podchodzi do mnie lecz ma ogon spuszczony na dół a gdy podchodzę do niej do się kładzie na plecach .Do żony normalnie podchodzi merda ogonem się bawi

Kolejny problem polega na tym że zaczeła się załatwiać w domu gdy się z nią wyjdzie to jedynie chodzi i nie chce się załatwić .Jak sobie z tym poradzić?????

Link to comment
Share on other sites

Musisz zdobyć zaufanie psa, jeżeli suczka jest po przejsciach, to takie zadomowienie się pełne trwa nawet kilka miesięcy.
Na początek nie zmuszaj jej do kontaktu z Tobą, niech inicjatywa wyjdzie z jej strony.
Jeżeli musisz do niej podejść zrób to podchodząc lekko bokiem, obróc się tyłem. Taka pozycja,dla psa nie stanowi "ataku".
Warto żebyś miał w pobliżu smakołyki i za każdym razem jak suczka się do Ciebie zbliży, dał jej jakiś kąsek. |To ją utwierdzi, że jestes fajny i można Ci ufać.
Ogon schowany między nogi, przerwacanie się do góry brzuchem to takie psie sygnały mówiaće "poddaje się, nie ró mi krzywdy, nie jestem zagrożeniem"
Karm ją z ręki, Na początek tylko dorzucaj do miski co lepsze smakołyki, potem część dawaj bezpośrednio z reki. Twoja osoba musi się jej skojarzyć z czymś super pozytywnym. Pańcio=same ekstra super fajne rzeczy.
Staraj się w miarę możliwości zachowywać się przy suce spokojnie, nie podnosić głosu, ogólnie dać jej trochę czasu na zadomowienie się.
Tylko nie popełnijcie błędu, i nie pozwalajcie jej na zachowania, których potem nie będziecie akceptować, przykładowo nie chcecie, żeby pies właził na kanapę, to nie pozwalajcie jej na to od pierwszego dnia w domu.


W temacie czystości. Musicie ją taktować jak szczeniaka, czyli po każdym spaniu, jedzeniu, zabawie na spacerek, kazde siku, każda kupę na zewnątrz-ogrom radości z waszej strony i smakołyk. W mieszkaniu tez wyznaczcie jej takie miejsce do załatwiania się, tutaj sprawdzają się takie podkłady z apteki dla osób starszych, kładziecie w jednym miejscu i jak widzicie, że suce się zbiera na sikanie, a nie zdarzycie juz na dwór, to ją po prostu postawcie na podkład.
Plus do tego do weta, sprawdzić czy nie ma problemów z pęcherzem. No i tez obserwuj czy to sikanie, to nie jest tez objaw stresu.

pytaj, jeżeli coś jest niejasne, albo masz jakieś wątpliwości. Cięzko tak w dwóch zdaniach strescić wszystko :) I bardzo się ciesze, że potrzebująca psinka znalazła u was swój kąt :)

Link to comment
Share on other sites

[quote name='Radekk29']Witam wszystkich mam następujący problem wczoraj byliśmy z żoną w schronisku adoptować psa wybraliśmy 1,5 roczna suczkę Owczarka miniaturkę o której nam powiedziano ze już wcześniej była adoptowana przez starszego Pana i bita i mocno boi się facetów podchodzi do mnie lecz ma ogon spuszczony na dół a gdy podchodzę do niej do się kładzie na plecach .Do żony normalnie podchodzi merda ogonem się bawi

Kolejny problem polega na tym że zaczeła się załatwiać w domu gdy się z nią wyjdzie to jedynie chodzi i nie chce się załatwić .Jak sobie z tym poradzić?????[/QUOTE]
O adoptowanych psach trochę pisałam dla portalu psy24 - tu jest taki dział o adoptowanych: [URL]http://www.psy24.pl/4818-Fajny-Pies-Ale-Bezdomny.html[/URL]
Jeśli chodzi o załatwianie w domu, to Asiak_kasia dobrze napisała o treningu czystości jak u szczeniaka. Chciałabym tylko dorzucić, że wiele psów po adopcji ma ten problem bardzo krótkoterminowo - 1-3 dni. Jeśli właściciele nie karcą psa za załatwianie w domu, a cieszą się i nagradzają za siusiu na spacerze, to szybko mija ;)

Link to comment
Share on other sites

Nie nachylaj się nad psem, sam nie wymuszaj podchodzenia do niego, nagradzaj, gdy się zbliża rzuconymi smakołykami na ziemię. Nic nie rób na siłę. Liczą się spokój i cierpliwość. Skojarz swoją obecność przy psie z czymś dla niego pozytywnym. Nie głaszcz psiaka, jeżeli jest skulony i się Ciebie boi- my ludzie, myślimy, że głaszcząc w takich chwilach przekazujemy zwierzęciu, żeby się nie bało. A jest na odwrót. Nagradzamy wówczas jego strach. Tutaj potrzeba wiele czasu. Ogranicz kontakty z innymi mężczyznami, które tkwią negatywnie w pamięci psa. Podczas spaceru unikaj sytuacji, w których Twój pies będzie się utwierdzać w przekonaniu, że należy bać się mężczyzn, ponieważ stoją nad nim tacy duzi i straszni...

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...