Jump to content
Dogomania

Alergolog / Dermatolog - Poznań!!! PILNIE !!


Nano

Recommended Posts

Witam, [B]pilnie poszukuję najlepszego specjalisty w kwestii alergologii / dermatologii u psów w Poznaniu i okolicach. Najlepiej polecani z własnego doświadczenia...[/B]
Mam problem z psem mix pit bull... psiak był u mnie na DT (był podopiecznym Fundacji Animal Security), ale już nie byłam w stanie go oddać, tak więc został na DS :) oto jego historia (proszę czytać od dołu datami, jeżeli ktoś będzie miał tyle cierpliwości - będę bardzo wdzięczna)

jeżeli ktoś ma FB może czytać sobie z niego: [URL]http://www.facebook.com/events/542464449108109/?fref=ts[/URL] dla niezafejbukowanych kopiuję ;)
--------------
[U]fakty na dzień dzisiejszy 30.05.13:[/U]
od 19.04 jest na karmie bosch sensitive lamb&reis... dałam mu czas aby przystosował się do karmy ale nie zauważyłam jakichś większych oznak poprawy... może mniej się drapał trochę, ale skóra nadal była czerwona, od 1-2 tygodni dostaje też witaminy w tabletkach biotyna + cynk. Zamówiłam mu inną karmę (mam nadzieję, że jutro przyjedzie) Sam's Field Fresh Salmon...

jakieś 2-3 tygodnie temu na zadzie zrobił mu się jaśniejszy placek sierści wielkości pieści, który mam wrażenie powiększa swoją objętość, raczej nie swędzi go to miejsce. Na ogonie również pojawiły się jaśniejsze pręgi w miejscach "łączeń" kręgów. Od paru dni zaczął intensywnie wygryzać sobie inne miejsca, liże też przednie łapy, tylne sobie wygryza, przerzedziła mu się też na nich sierść, brzuch ma intensywniej czerwony i bardzo ciepły, tak samo jak uszy, białka również zaczerwienione, pojawiły się też nieliczne krostki na wewnętrznej stronie ud, gazy są, kupy różnie (na ogół mają jakiś kształt ale nie są za bardzo zbite) często podczas spacerów robi np 2-3 razy pierwsza kupa w miarę reszta to już takie siuśki... na ogrodzie zbierając nie widzę tego typu odchodów

Na początek zrobię mu testy alergiczne, jeżeli te wykażą alergię na tle pokarmowym dostosujemy dietę do jego potrzeb, być może będzie to też alergie na pyłki, kurz itp... jeżeli testy nic nie wykażą lub dieta nie zmieni jego stanu to będzie potrzebny na prawdę dobry dermatolog... niestety jestem ograniczona finansowo więc będę musiała robić wszystko stopniowo :(

NIGDY NIE MIAŁAM DO CZYNIENIA Z TAKIM PRZYPADKIEM (nie licząc moje jamnika uczulonego na trawę) I BŁAGAM O JAKIEŚ PORADY... MOŻE KTOŚ MIAŁ PSIAKA Z PODOBNYMI OBJAWAMI...


------------------
galeria: [URL]http://www.facebook.com/media/set/?set=oa.332789216842688&type=1[/URL]

29.03.13
Dziś Drago przeszedł zabieg kastracji :) teraz niestety będzie męczył się z kloszem na głowie przez 9 dni :( we wtorek jedziemy na zastrzyk z antybiotykiem.

14.03.13
Dziś byliśmy na wizycie... koszt 90 zł (dwa zastrzyki oraz Advocat). W badaniu wyszedł gronkowiec... został przypisany antybiotyk dalacin C (koszt biorę na siebie), do stosowania przez tydzień 2xdziennie, po tym okresie do kontroli...

5.03.13
odebrałam dziś wyniki krwi i zeskrobin (na posiew czekamy - najwcześniej wtorek):
- w badaniu zeskrobin nie wyszło nic ciekawego czyli nużeńca itp. odrzucamy
- w badaniu krwi mamy podwyższony mocznik (norma do 45) oraz leukocyty (norma do 10).
Weterynarz jednak nie daje powodów do niepokoju, stwierdził, że wyniki takie są następstwem stanu zapalnego u Drago.
- wet. naciska na pilną zmianę karmy, powtórne odrobaczenie Drago (cały czas ma gazy i luźną kupę) oraz aby zakropić psa preparatem Advocat (koszt ok 50 zł - na psa powyżej 25kg - drago waży 25kg z groszem jak na razie), ponieważ zabija on też nicienie które mogą żerować wewnątrz organizmu, czego nie robi frontline którego aktualnie mam na stanie...

Kupiłam też dziś (w końcu go znalazłam) olej lniany (pól litra) za 25 zł ale koszt ten biorę na siebie.

4.03.13
Po dzisiejszej wizycie. Koszt 160 zł...

- Pobraliśmy krew i robimy badania pod kątem wątroby i nerek.

- Pobraliśmy zeskrobiny

- Pobraliśmy próbki do posiewu (wymazu)

Od środy Drago ma zażywać antybiotyk (koszt biorę na siebie) w tabletkach (skan recepty w albumie)

Wyniki krwi i zeskrobin jutro. Na posiew czekamy tydzień.

1.03.13
Po piątkowej wizycie u weterynarza: Dragusiowi znów nazbierało się trochę wydzieliny z gruczołów, zostały podane środki przeciwświądowe, lekarz nie zalecał antybiotyku jak na razie, temperatura ciała 38,8 (czyli w normie) a z łapką już lepiej :) weterynarz sugeruje zmianę karmy na hipoalergiczną (czyli taką z królikiem, jagnięciną itp), w poniedziałek dla ścisłości i jasności zrobimy mu badania krwi (ok 50 zł) oraz zeskrobin aby do końca wykluczyć inne możliwe przypadłości powodujące taki a nie inny stan jego skóry. W poniedziałek też otrzymam raport od weterynarza.
Koszt dzisiejszej wizyty to 40 zł.

25.02.13
Drago po kolejnej wizycie... zmieniliśmy opatrunek na łapce i znów dwa zastrzyki (niestety nie mogę się doczytać w książeczce nazwy leków)... uszka też wyczyszczone i wysmarowane, ranki odkażone,

koszt dzisiejszej wizyty 40 zł
kolejna wizyta w piątek

22.02.13
trzecia wizyta u weterynarza (tym razem innego)
- oczyszczenie i opatrunek łapy
- wyczyszczenie i zakropienie uszu maścią
- wyciśniecie gruczołów okołoodbytowych (znaczna ilość)
- dwa zastrzyki
- odkażenie ran, ogólny przegląd stanu skóry psa (świąd skóry, zaczerwienienie, podrażnienie)
- tabletka na odrobaczenie dolpac

koszt wizyty: 50 zł

21.02
Nie zauważono większej poprawy stanu uszu, łapa bez zmian (goiła się i babrała na nowo). Przypisano dicortineff do oczu (zaczerwienione). Stosować do 4 x dziennie po jednej kropli do oka.

14.02
Wizyta u weterynarza, oględziny psa, stwierdzony stan zapalny skóry oraz stan zapalny uszu (przyczyna nieznana), przypisano surolan do uszu. Zrobiono dwa zastrzyki (przeciwzapalny i przeciwświądowy). Łapę kazano przemywać rivanolem. Do uszu stosować surolan dwa razy dziennie i przyjść po tygodniu do kontroli.

--------

OGÓLNY OPIS PSA I STANU ZDROWIA:
Drago bo tak został przez nas nazwany, błąkał się ok dwóch tygodni w okolicach Środy Wlkp., zabrała go do siebie starsza pani, zaszczepiła przeciw wściekliśnie, lecz nie mogła go zatrzymać i poprosiła syna o pomoc, ten odezwał się do nas.
Po oględzinach weterynarz stwierdził wstępnie ogólny stan zapalny organizmu. Drago ma liczne strupy na ciele, głownie w okolicach szyi oraz blizny na nosie (nie wiadomo czy rany powstały na skutek drapania się czy też pogryzienia przez innego psa.
Psiak jest młody, max do roku (czasem siusia jeszcze jak suczka), nie ma czipa... ma zainfekowane uszy (lecz nie ma świerzba), rozcięte opuszki w przedniej lewej łapie, zaczerwienione oczy oraz skórę, miał też bardzo zapchane gruczoły okołoodbytowe. Większość dnia piszczy i się drapie... Leczenie będzie długie i kosztowne... musimy powoli wykluczać kolejne możliwe przypuszczenia co do jego "choroby". Od tygodnia podajemy mu do uszu surolan lecz nie widać poprawy... wczoraj też zostały mu zapisane krople do oczu dicortineff bo ma bardzo zaczerwienione białka. Psiak jest na karmie Acana puppy&junior której 18 kg zasponsorował dom tymczasowy... będzie mu podawana tylko ona aby wykluczyć alergie pokarmową.. jeżeli mimo leczenia objawy nadal będą występować konieczna będzie zmiana karmy na karmę dla alergików... a to też są koszta niestety... być może właśnie przez te problemy jego właściciel się go pozbył... sprawdzaliśmy na większości portali ogłoszeniowych czy ktoś go nie szuka... niestety echo...
Z charakteru Drago jest uparty, powoli zaczyna pokazywać swoje pitbullowate korzenie, więc będziemy musieli go szybko wykastrować... ale mimo wszystko jak na tak młodego psa zachowuje się w miarę grzecznie, nie brudzi, umie zachować spokój. Nie ma większego problemu z zostawaniem sam na kilka godzin. Trochę wyje na początku, ale potem się uspokaja, niestety większość rzeczy musi być przed nim chowana bo umie sobie pościągać je ze stołu, półki itp. Umie podawać łapę i robić siad, jest przyjazny w stosunku do innych psów (o ile pies jest dobrze nastawiony do niego), nie zwraca też uwagi na moje kanarki ;) Co do kotów, to nie wiadomo, ale na spacerze widząc kota nie reagował zbytnio, popatrzył z zaciekawieniem ale po chwili po prostu poszliśmy dalej.
Drago z umaszczenia przypomina wyżła weimarskiego, ma też piękne niebieskie oczy i brązowy nos. Posturalnie również jest bardziej wyżłowaty, lecz kufę ma psa typu pitbull choć nie jest ona tak mocno zaznaczona porównując go z rodowodowymi przedstawicielami tych ras.

--------------------------------

Edited by Nano
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...