Jump to content
Dogomania

Czerwone plamy na podbrzuszu po spacerze na łące


Plutowa

Recommended Posts

Witam, opiszę objawy jakie zauważyłam po spacerze na łące, może ktoś spotkał się z czymś takim i będzie w stanie coś więcej powiedzieć. Otóż jak w tytule, zauważyłam czerwono-ciemne mocno odznaczone plamy, bylo ich 3-4 o średnicy ok 5mm na podbrzuszu krótkowłosego psa, u drugiego długowłosego była jedna. W ciągu kilku godzin zaczęły blednąć i ich kontury zaczęły się rozmywać. Stało się to na łące więc myślę ze przyczyną mogłabyć jakaś roślina... po spacerze w lesie takich objawów nigdy nie było. Czy ktoś spotkał się z takimi objawami?

Link to comment
Share on other sites

  • 3 months later...

Mój pointer po spacerze w polach też ma brzuch w koszmarnym stanie. Całe podwozie czerwone, wypryszczone, podrapane. Wydaje mi się że to nie jest alergia, a poprostu podraznienie. Galopując naraża brzuch na wszelkie możliwe uszkodzenia. Ostre trawy, gałązki, osty, jeżyny - potem wyskakują różne świństwa , swędzą i czasem nawet ropieją. Niestety krótkowłose psy mają przez to przechlapane. Jak brzuch jest mocno podrażniony to smaruję penatenem i po jakimś czasie znika. Szczerze to się tym nie martwię, bo zauważam takie coś u większości intensywnie biegających psów krótkowłosych ;)

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...