Jump to content
Dogomania

Alaskan Malamut reproduktor


Messiah

Recommended Posts

Mam zamiar swoją suczke pokryc dopiero za rok, ale chce orientacyjnie sie dowiedziec ile jest szczesliwych posiadaczy psow tej rasy w olsztynie lub okolicach(oczywiscie mam na mysli potencjalnych reproduktorow). Bardzo prosze o odpowiedzi.

Link to comment
Share on other sites

Tylko problem jest takiego typu, ze niestety moja Buffy nie ma niestety rodowodu, a od znajomych wiem, ze czasami wlasciciele potencjalnych reproduktorow nie zgadzaja sie jesli suka nie ma rodowodu. Wlasnie za rok bedzie miala 2,5 roku.

Link to comment
Share on other sites

To, przepraszam bardzo, na co Tobie ( nie suni) szczenieta?? Nie mam juz sily robic kolejnego wykladu, bez urazy, poczytaj troche o rasowych=rodowodowych. Naprawde nie ma sensu rozmnazanie psow, tym bardziej tak specyficznych i wymagajacych jak malamuty i malamutopodobne, spojrz takich psow szuka domu... No i mam cicha nadzieje, ze nie jest to pomysl na zwrocenie sie kosztow utrzymania suni :shake:.
A co do pokrycia rodowodowym psem suki nierodowodowej, to taki traci uprawnienia hodowlane, wiec watpie by komus chcialo sie ryzykowac..

Link to comment
Share on other sites

Messiah-prosze Cie sprobuj zarabiac pieniadze w inny sposob, a nie na reprodukcji szczeniat! proponuje przejsc sie do schroniska w Olsztynie i sobie popatzrec, ile tam jest szczeniakow i innych psow potzrebujacych pomocy i szukajacych domow-jest ich coraz wiecej, tak duzo, ze coraz czesciej dochodzi do zagryzien! zastanow sie,co Ty mowisz i nie rozmnazaj psow z powodu checi zarobienia pieniedzy czy bezmyslnego pogladu, ze suka musi miec szczeniaki (co jest nie prawada) lub snobizmu! zastanow sie-proponuje wyjazd do schronu, moze otrzezwiejesz!

Link to comment
Share on other sites

moj pies nie jest w niczym gorszy od psow z rodowodem. tu nie chodzi o jakies dorobiebie sie, bo doskonale sobie zdaje sprawe z tego, ze psy bez rodowodu "ida" za darmo lub za jakies grosze. Chce odlozyc pieniadze przez ten rok, aby wlasnie miec na weterynarza itd. dla szczeniakow. Wogole nie brałem pod uwage kwesti zwrotu kosztow utrzymania szczeniakow. Jezeli nawet ludzie nie beda chcieli szczeniakow to beda sobie lataly u moich rodzicow na podworku. Wogole nie kieruje sie kwestia pieniedzy.

Link to comment
Share on other sites

"patch75" zanim podepniesz etykiete innym ludziom i zaczniesz ich oceniasz wedlug wlasnych kryteriow zastanow sie, poniewaz nie wszystkie osoby posiadajace suczki bez rodowodu kieruja sie jakimis chorymi checiami zarobienia pieniedzy na szczeniakach. Nie bede Was na sile przekonywal, ze taki poprostu nie jestem.

Link to comment
Share on other sites

chociaz w sumie rozumiem Wasze obawy. Doskonale wiem jaka jest sytuacja w Olsztynskim schronie. mialem kiedy stamtad psa, ale niestety zachorowal i zdechl ponad rok temu. Jezeli rzeczywiscie mi tu nikt nie pomoze w mojej sprawie to trudno, ale prosze Was tylko o to, zeby ludzi ktorych nie znacie, nie szufladkowac wedlug wlasnych kryteriow. Najpierw dowiedzcie sie czegos o osobie np. w trakcie rozmowy z nia, a potem dopiero szufladkujcie.

Link to comment
Share on other sites

[B]Messiah[/B], nikt Ci tutaj nie pomoże w tej kwestii, ponieważ w zasadzie wszyscy użytkownicy Dogomanii starają się walczyć z rozmnażaniem psów niehodowlanych.
Na świecie jest już tyle psiego nieszczęścia, że nikt nie chce sprowadzać tutaj kolejnych nierodowodowych szczeniaczków, których los i dalsze życie będzie nieznane.
Nie chodzi o to, że Twoje szczeniaki bedą w jakikolwiek sposób gorsze, ale o to, że psy bez papierów mają dużo mniejsze szanse na szczęśliwe życie.
Piszesz, że gdyby nikt ich nie chciał, to będą hasać po podwórku rodziców. A czy wiesz, że czasem trafiają się mioty gdzie jest 11 - 13 szczeniaków? Wyobrażasz sobie takie stado malamutów "hasających" po podwórku? Bo ja jakoś nie bardzo.
Dlatego zastanów się, naprawdę nie warto dopuszczać suni, która nie jest suką hodowlaną. Najlepszym wyjściem dla niej jest sterylizacja. Unikniesz wtedy wielu chorób, ale przede wszystkim szczeniaczków, z którymi nie wiadomo co będzie dalej. I nie wierz ludziom, którzy twierdzą, że suka przynajmniej raz w życiu musi mieć szczeniaki - to nieprawda !

Proszę Cię, wejdź na dział Psy w Potrzebie, poczytaj... Zobacz jak wiele psów potrzebuje domów, zobacz jak wiele psów nie ma szansy na znalezienie właściciela... Zobacz jak strasznie doświadczyło je życie, choć nie są niczemu winne...
Nie przyczyniaj się do szerzenia psiego nieszczęścia, bo tak wiele osób tutaj stara się z tym walczyć kazdego dnia...
Strasznie wiele trudu kosztuje mnóstwo osób znalezienie domu dla jednego psa. A Ty za jednym razem możesz sprowadzić na świat kilka kolejnych psiaczków...

Link to comment
Share on other sites

Każdy pies potrzebuje indywidualnie wiele uwagi od właściciela, nawet jeśli ma dyspozycji ogromną posiadłość ;) Nieważne czy sam jest niewielkiej postury, czy też ogromnej.
Zobacz, że nawet na tym dziale, na Psach zaprzegowych, jest informacja o malamucie, który jest w schronisku i potrzebuje pomocy.
Malamut to naprawdę wielki pies i nie wiele osób może sobie na takiego pozwolić. Ja kiedyś sama marzyłam o psie tej rasy, ale niestety ze względu na warunki mieszkaniowe jakie mam - musiałam zrezygnować.
Ludzie nie mają możliwości trzymania psów niewielkich, więc naprawdę jestem sceptyczna co do chętnych na malamuty.

Jeszcze taz zachęcam Cię do zajrzenia do tego działu:
[url]http://www.dogomania.pl/forum/forumdisplay.php?f=28[/url]

Nie przyczyniaj się do szerzenia psiego nieszczęścia...

Link to comment
Share on other sites

  • 1 year later...

Witam!!
[B]Messiah CIESZĘ SIĘ ŻE TO ROZUMIESZ I DZIEKUJĘ!!!!!!!!!![/B]

Tak ja pisała Szamanka jest bardzo dużo psów tej rasy do adopcji i jak widzisz nawet z rodowodem (bardzo przykre:placz:)
Hodowcy rowniez staraja sie nie rozmnażc tej rasy dla ich dobra.
Ale ciesze sie ze chcesz pomagać ja rownież pomagam, leczę szukam opiekunow nie tylko tej rasy, bo napewno zauwazyłeś schroniska sa zapełnione.
Ja sama mam 2 Alaskany 11 letnie i powiem że nie jest sztuką rozmnażnie lecz zapewnienie im milosci i opieki zwłaszcza na starosc.
Pozdrawiam
Anulus

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...