Jump to content
Dogomania

Przerażony Scott - wyrzucony na działkach i odłowiony przez schronisko :-((


gosia2313

Recommended Posts

  • 4 weeks later...
  • Replies 561
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

Coś u Skocika cisza :(

Ostatnio trochę się u nas pozmieniało. Zapadła decyzja o przeniesieniu Skota do innego boksu. Do tej pory był sam w boskie i niestety nie zachowywał się tam zbyt dobrze, bardzo był do niego przyzwyczajonu i strasznie go bronił. Zastanawiałam się od jakiegoś czasu czy Skocika nie przenieść, no i w końcu stało się.

Skocik zamieszkał w boksie z suczką, wyżełkowatą Etną. Myślę, że dogadują się dobrze. Jest między mini przepaść wiekowa :D No i Etna nie pozwoli sobie wejść na głowę więc Skocik trochę się przy niej uspokoił, bo nie czuje się już aż tak pewnie jak wtedy, gdy był " na swoim".

Byli już raz na wybiegu i w tą sobotę Skot zaliczył pierwszy długi spacer z obcą osobą. Na ochotnika zgłosiła się Paulina, a obok szli jeszcze Państwo zainteresowani Etną. Od Pani brał smaczki, ale Pana bardzo się bał. Nie pozwoli jeszcze się zapiąć pracownikom na smycz, ale mam nadzieję, że będzie to kwestią czasu tylko.

Paulinie dawał się głaskać, ładnie siadł i nawet podał łapkę :)

Do boksu po spacerze wchodzi bez żadnych problemów, nawet gdy biega bez smyczy i nie trzeba go super zachęcać, wystarczy przytrzymać Etnę (coby nie uciekła :P) i powiedzieć, "Skot chodź" i pięknie wchodzi do boksu ;)

W darach schronisko dostało kilka kubraczków... i jeden dostał Skocik! Wygląda w nim uroczo i jak tylko bardziej się ochłodzi to na pewno będzie miał sesję w nim :-)

A to tak na zachęte tylko poglądowa fotka, jak się prezentuje (jeszczez metką).

20141014_161922.jpg

 

Pierwsza chwila w kubraczku wyglądała tak, że Scott stał sparaliżowany i był przekonany, że nie może sięruszyć :D Po chwili już dzielnie przebiegł przez całe schronisko i zaprezentował się pracownikom i kilku wolontariuszom w nowym look'u :P

 

I jeszcze 2 fotki z wczorajszego bardzo krótkiego już jesiennego spaceru. Skocik wyszalał się w liściach, pogonił za patykiem i wyprzytulał się - mina mówi chyba sama za siebie ;)

DSC_0590.JPG
 
DSC_0586.JPG
Link to comment
Share on other sites

  • 1 month later...

U Scotta bez zmian jeśli chodzi o dom, albo raczej jego brak :(
Jedna pani była nim zainteresowana, była z nim nawet na spacerze zapoznawczym - Scott się świetnie zaprezentował ! - jednak na razie się pani nie odezwała :(

Scott wziął też udział w akcji Świąteczny Spacer, był na spacerze z p. Angeliką, pokazał się z najlepszej strony. Pozwalał się głaskać, po jakimś czasie sam domagał się głaskania ze strony p. Angeliki!

Jest super, coraz lepiej się zachowuje. Spokojnie mógłby iść do adopcji, gdyby tylko ktoś go zechciał :( Dzisiaj wyróżniłam mu ogłoszenie z nowymi, śnieżnymi fotkami.
A po niedzieli, jeśli uda się czasowo będziemy z wolontariuszkami nagrywać filmiki, żeby doclowo udało się to poskładać w taki filmik, co robi Dorota :) Kilka psów dzięki takim filmikom znalazło nowe domu - więc kto wie?

 

Dzisiaj wysuszyłam Skocikowi kurtkę, po spacerze go ubrałam, bo chłopak kiepsko znosi (nawet małe) mrozy. Po południu byłam jeszcze u niego w boksie to nawet z budy nie zszedł :( Przykryłam go jeszcze kocykiem to nawet spod niego nie chciał wychodzić :<

 

Tu jeszcze fotorelacja z ostatnich jesiennych spacerów, grudniowych, ale z jesienną, słoneczną pogodą :

 

DSC_0615.JPG

 

DSC_0668.JPG
 
DSC_0674.JPG

 

DSC_0634.JPG

DSC_0644.JPG

 

 

Link to comment
Share on other sites

Dzisiaj zapowiadany wcześniej spacer i nagrywanie filmików ze Skotem.

Cały spacer Skocik hasał bez smyczy, jest tak grzeczny, że szok! Nie boi się żadnych huków i wystrzałów :-) Paulina ponagrywała filmiki, mam nadzieję, że coś fajnego uda się z tego poskładać i ktoś się nim w końcu zainteresuje.

Skot został też przeniesiony do ogrzewanego boksu. Ma tam 2 kolegów i 1 koleżankę. Swojej wielkości i w podobnym wieku. W poprzednim boksie siedział ze staruszkami, z 10 letnią Zarą i ok 8 letnim Igorem także o zabawie raczej nie było mowy. W nowym boksie świetnie się dogaduje - zwłaszcza z 1,5 rocznym adhdowcem Spajkim :)

Link to comment
Share on other sites

  • 1 month later...

Widzę, ze wątek Skotta umarł śmiercią naturalną.... Szkoda bardzo, bo osoby, które śledziły jego losy przeczytałyby sobie teraz najlepszą wiadomość...

31.12.2014 Scott pojechał do nowego domu do Bytomia. Na początku na umowę tymczasową.

W minioną sobotę Scott z nowymi właścicielami pojawili się w schronisku, aby dopełnić formalności adopcyjnych !

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Create New...