Jump to content
Dogomania

Przerażony Scott - wyrzucony na działkach i odłowiony przez schronisko :-((


gosia2313

Recommended Posts

[quote name='gosia2313']Kiyoshi mogę mieć małą prośbę ? :>
Bo robiłaś Murzynowi ogłoszenie na tablocy prawda? Jeśli ono wygaśnie (za ile?) to jakbyś mogła to skasuj je, ja mu wtedy zrobię na tablicy i wyróżnię na 30 dni :)
Tylko jakbyś mogła to podeślij mi linka to sobie ściągnę tekst :)[/QUOTE]


Gosiu tekst w ogłoszeniach jest ten, który Ty napisałaś...
obawiam się, że jak usunęł teraz ogłoszenie Murzynka i Ty dodasz z takim samym tekstem to tablica może je odrzucić, tymbardziej, że jest w nim twój numer...ale spróbujmy!
wrzucam tu tekst i ogłoszenie usuwam teraz! więc możesz robić swoje;)

"Murzyn to duży, czarny podpalany pies, który w maju 2013 roku trafił do naszego schroniska. ma około 5 lat.

Murzyna spośród reszty schroniskowych psów wyróżnia jedno - nie widzi... Ale czy to mu w jakikolwiek sposób przeszkadza w normalnym funkcjonowaniu? ABSOLUTNIE NIE !
Murzyn radzi sobie świetnie. Jest wielkim psim optymistą pozytywnie nastawionym zarówno do ludzi jak i do psów. Murzyn akceptuje wszystkich ludzi, tych znajomych i obcych. W kontaktach z psami jest ostrożny (ponieważ idzie na czuja) ale przy tym bardzo łagodny.
Na spacerach bardzo ładnie chodzi na smyczy, czasem zdarzy mu się pociągnąć. Murzyn ma w sobie mnóstwo energii. Jest wesołym i przyjacielskim psem. Bardzo łaknie kontaktu z człowiekiem, jak tylko wyczuje kogoś obok siebie, zaraz wpycha łebek pod rękę, prosząc o głaskanie.
Powinien sprawdzić się w domu z drugim czworonogiem, który mógłby być jego przewodnikiem. Idealnie nadawałby się do domku z ogrodem, gdzie po swoim poznanym już terenie mógłby bez ograniczeń spacerować i szaleć.

Murzyn posiada aktualne szczepienia, został także zaczipowany. Przed adopcją będzie wykastrowany.
Warunkiem adopcji jest możliwość przeprowadzenia wizyty przed i po adopcyjnej oraz podpisanie umowy adopcyjnej"

[B]a co do Tobiego..ręce opadają...ludzie to bestie!!
śliczny jest i mam nadzieje, że szybko go wypatrzy ktoś mądry, o dobrym sercu!![/B]

Link to comment
Share on other sites

  • Replies 561
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

Murzynek dostał dzisiaj gotowanego kurczaka z ryżem. A Tobiemu chyba służy siedzenie w boksie z dzikuską Wiki! Przeszedł jakąś mega przemianę. Juz nie szczeka jak ktoś podchodzi do boksu, tylko skacze na kraty i wpycha nos żeby go głaskać. Wiki to samo, co wcześniej było nie do pomyślenia bo niestety nikt nie dbał o jej wychowanie i panicznie bała się ludzi... Teraz tak jak i Tobi skacze po kratach i chce, żeby ją pogłaskać :)
Po niedzieli może umówię się z opiekunką Wiki to wyjdą razem z Tobim na spacer, na razie go nie zabierałam.

Link to comment
Share on other sites

[quote name='gosia2313']Murzynek dostał dzisiaj gotowanego kurczaka z ryżem. A Tobiemu chyba służy siedzenie w boksie z dzikuską Wiki! Przeszedł jakąś mega przemianę. Juz nie szczeka jak ktoś podchodzi do boksu, tylko skacze na kraty i wpycha nos żeby go głaskać. Wiki to samo, co wcześniej było nie do pomyślenia bo niestety nikt nie dbał o jej wychowanie i panicznie bała się ludzi... Teraz tak jak i Tobi skacze po kratach i chce, żeby ją pogłaskać :)
Po niedzieli może umówię się z opiekunką Wiki to wyjdą razem z Tobim na spacer, na razie go nie zabierałam.[/QUOTE]

to niesamowite jak pieski potrafią sie nawzajem cudownie uleczać...
może taka misja Tobiego by pomóc Viki;) a i ona nie pozostała dłużna:)
oby trafiły szybko do cudownych domków

Link to comment
Share on other sites

Murzynek dostał we wtorek jedzonko. Na spacer niestety się nie załapał, ale poproszę, żeby wolontariuszki z BO w niedzielę z nim wyszły.
Na 2 spacery za to załapał się Tobi :)
To świetny pies, bez problemu można go polecać do adopcji.

Wychodzi normalnie, nie ma z nim żadnych problemów.
Ładnie chodzi na smyczy, wiadomo, że czasem pociągnie. Ogólnie raczej ma dość dużo energii. To młody pies, nie wiem ile ma, ze 2 lata? 3? Zęby ma bielutkie.
Co do psów - w boksie dogaduje się z Wiki, jak idzie przez schronisko to kładzie uszy i nerwowo się rozgląda, wg mnie to on się innych psów boi. Jak przechodziłam z nim obok Tiny i Krecika to ani razu na nie nie szczeknął.
Ładnie wykonuje komendę siad, czasem zrobi coś a'la poproś (przypadkiem).
Do ludzi jest OK. Fakt, jest trochę przestraszony, ale nie tak, żeby kogoś zaatakować.
Jest bardzo wesoły, ma dużo energii, lubi biegać i skakać za patykami, chętnie wchodzi do wody. Nie mam pojęcia co jego durni właściciele pieprzyli, że jest agresywny do psów i że syn sobie nie daje z nim rady na spacerze [IMG]http://www.nadziejanadom.org/forum/img/smilies/hmm.png[/IMG] No chyba, że ten syn ma 5 lat [IMG]http://www.nadziejanadom.org/forum/img/smilies/roll.png[/IMG]


[IMG]http://imageshack.us/scaled/large/5/uv52.jpg[/IMG]


[IMG]http://imageshack.us/scaled/large/839/nx99.jpg[/IMG]


[IMG]http://imageshack.us/scaled/large/19/rmxr.jpg[/IMG]


[IMG]http://imageshack.us/a/img5/3871/zexk.jpg[/IMG]


[IMG]http://imageshack.us/a/img268/7668/zgz3.jpg[/IMG]

Link to comment
Share on other sites

Tobi prawdopodobnie dostanie do boksu nowych współlokatorów, w związku z tym raczej będzie wychodzi tak jak pozostałe boksy - w soboty. No i jakoś będę musiała się postarać żeby przyjechać w weekend, chociaż nie bardzo mi się to widzi przez remont wiaduktu gdzie w weekendy w stronę Milowic nie jedzie ŻADEN tramwaj :/

Link to comment
Share on other sites

Dzisiaj właśnie byłam w schronisku.
Murzyn był z Renatą na spacerze parę dni temu i chyba wyjdzie w niedzielę z Kariną :))

Tobi dzisiaj był na jakieś pół godziny na wybiegu, ale nie był nim jakoś mega zainteresowany. Ładnie siada (jak widzi parówki :P), ogólnie super psiak, chyba jeszcze boi się trochę obcych (i innych psów), no i bardziej myślę, że facetów. Do domu z kotami na 99% się nie nadaje, jak dzisiaj koło kociarni pogonił to mało dziury w siatce kot nie zrobił :D No i raczej nie może iść do takiego domu, gdzie bez kontroli będzie sam na podwórku, obawiam się, że mógłby nawiać.

i Tobi i Murzyn dostali gotowany ryż z mięsem. A Murzyn zrobił się menda, wydziergał sobie dziurę podsiatką i wyskakuje z pyskiem na przechodzące na wybieg psy :P

Parę zdjęć z wybiegu, niestety tam ciemno jak w tyłku a i starać się nie starałam bo ładne zdjęcia już ma :D

[IMG]http://imageshack.us/scaled/large/35/swts.jpg[/IMG]

[IMG]http://imageshack.us/scaled/large/812/0ig3.jpg[/IMG]

[IMG]http://imageshack.us/scaled/large/801/kjis.jpg[/IMG]

Edited by gosia2313
Link to comment
Share on other sites

Dzisiaj Murzynek i Tobi byli na wybiegu (osobno oczywiście).
Tobi w ogóle nie cieszy się z pobytu tam, tylko chodzi i osikuje. Bawić się nie chce, za patykiem jeśli pobiegnie to tak od niechcenia, nawet tego patyka nie przyniesie tylko powącha i idzie dalej. Do ludzi jest OK, ale trochę nieufny. Mnie lizał po twarzy, widać, że sam chce poznać, nie można go do niczego zmuszać.
Dostał parę żwaczy i gotowany ryż z mięsem.

Murzyn był na wybiegu po Tobim, on jest bardziej zainteresowany. Obchodził cały teren, obwąchiwał i osikiwał drzewka. Czasem dobił łebkiem do siatki albo do drzewa ale ogólnie dobrze sobie radził :) Też dostał ryż z mięsem po wybiegu.

Wysłałam wiadomość na facebooku do adopcji starszych psów, mają tam album z psami które nie widzą, może by go udostępnili. Bo niestety nie było niego ani pół telefonu czy maila :(

Link to comment
Share on other sites

Tobi był dzisiaj na krótkim spacerze i trochę go wyczesałam.
Nie wiem kurcze jaki jest jego stosunek do psów w końcu... W boksie z Wiki dogaduje się świetnie, Wiki jest w niego wpatrzona jak w obrazek, a on nie jest do niej ani trochę agresywny. Na spacerze za to strasznie wyrywa się i rzuca w stronę psów (suk też).


Murzyna chwilowo przepięłam do budy na wybieg. Niestety tam koło Saby miał za krótki łańcuch, a jak mu go wydłużyłam, tak żeby mógł swobodnie wejść do budy to on wtedy myk do swojej dziury , którą zrobił w siatce i przechodził cały na chodnik, tyle że nie umiał już wrócić [IMG]http://www.nadziejanadom.org/forum/img/smilies/sad.png[/IMG]
Poza tym jest BARDZO chudy! Nie widać tego, ale jak się go dotknie to strasznie czuć wszystkie kości, szczególnie kości miednicy!
Dałam mu dzisiaj dwie szklanki jakiejś lepszej karmy co znalazłam, to od razu zjadł. Muszę go utuczyć trochę.

Link to comment
Share on other sites

[quote name='gosia2313']
Poza tym jest BARDZO chudy! Nie widać tego, ale jak się go dotknie to strasznie czuć wszystkie kości, szczególnie kości miednicy!
Dałam mu dzisiaj dwie szklanki jakiejś lepszej karmy co znalazłam, to od razu zjadł. Muszę go utuczyć trochę.[/QUOTE]
Może zrzucilibyśmy się na jakąś lepsza karmę dla Murzynka? Tylko pytanie: jaka jest gwarancja, że będzie ją dostawał?

Link to comment
Share on other sites

Gwarancji nie ma żadnej : (
Ja jak jestem to będę mu coś podrzucać, a staram się i przeważnie jestem 2-3 razy w tygodniu. Dzisiaj kupiłam 3kg wątroby i kg ryżu to m.in na jutro ugotuję. + w niedzielę jak mnie nie ma to dbają o niego dziewczyny z BO :)

Prosiłam wolontariuszkę, żeby dzisiaj Murzynka zważyła to będzie wiadomo czy coś się polepsza czy nie.

Co do suchej karmy - czekam na odpowiedź od Ewy, bo nie wiem czy pamiętacie ale na Murzynka zebrało się bardzo dużo pieniędzy i większość została, dlatego mam nadzieję, że z tych funduszy, które w "pamięci" są Murzynka mogłabym zamówić mu jakąś lepszą energetyczną karmę.

Link to comment
Share on other sites

[quote name='gosia2313']Gwarancji nie ma żadnej : (
Ja jak jestem to będę mu coś podrzucać, a staram się i przeważnie jestem 2-3 razy w tygodniu. Dzisiaj kupiłam 3kg wątroby i kg ryżu to na jutro ugotuję. + w niedzielę jak mnie nie ma to dbają o niego dziewczyny z BO :)

Prosiłam wolontariuszkę, żeby dzisiaj Murzynka zważyła to będzie wiadomo czy coś się polepsza czy nie.

Co do suchej karmy - czekam na odpowiedź od Ewy, bo nie wiem czy pamiętacie ale na Murzynka zebrało się bardzo dużo pieniędzy i większość została, dlatego mam nadzieję, że z tych funduszy, które w "pamięci" są Murzynka mogłabym zamówić mu jakąś lepszą energetyczną karmę.[/QUOTE]
OK - to czekamy na info. Szkoda, że nikt sie nie interesuje Murzynkiem, to taki śliczny pies....:(

Link to comment
Share on other sites

[quote name='gosia2313']Będzie karma dla Murzynka :)
Chyba Bozita Robur Performance - wysokoenergetyczna więc powinien szybciej przybrać na wadze, oby mu tylko posmakowała :)[/QUOTE]
Super. Murzynku ciotki dobre jedzonko dla Ciebie zamówiły, nie możesz grymasić tylko wcinać :)

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Create New...