Jump to content
Dogomania

moje skarby


kikou

Recommended Posts

[quote name='Bjuta']P.b. wysyła przez mnie jeszcze jedną stóweczkę na Twoje starowinki. Dzisiaj pchnęłam dalej. :)[/QUOTE]

ale nam się szczęśliwy miesiąc trafił, bardzo pięknie dziękujemy Pani P.B. i jeszcze dostaliśmy 50 zł od Sziry pół na pół na pieski i nowego kotka...

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...

Szukam tymczasu dla tego psiaczka. Nie ma wątku na dogo na razie. jest starszy, slepy i niedosłyszy. Uratowany z rzeki. W schronisku nie ma szans:( na razie go diagnozujemy.
[url]https://www.facebook.com/events/1408450996043368/1410655485822919/?comment_id=1413320225556445&notif_t=event_mall_reply[/url]

Link to comment
Share on other sites

bardzo mi przykro ale nie mam jak pomóc, w chwili obecnej nie mogę przyjąć samczyka choćby nie wiem co :(
nowe chłopaczki, które dołączyły do nas w tym roku niestety sprawiają problemy, muszę izolować Marcelka, podgryza kolegów, straszne zamieszanie wprowadza Munio - Mulfonio, jest taki niegrzeczny, zaczepia kolegów, dzisiaj dziabnął kolegę, trzeba było powiekę szyć, mamy mały dom wariatów

Link to comment
Share on other sites

[quote name='kikou']bardzo mi przykro ale nie mam jak pomóc, w chwili obecnej nie mogę przyjąć samczyka choćby nie wiem co :(
nowe chłopaczki, które dołączyły do nas w tym roku niestety sprawiają problemy, muszę izolować Marcelka, podgryza kolegów, straszne zamieszanie wprowadza Munio - Mulfonio, jest taki niegrzeczny, zaczepia kolegów, dzisiaj dziabnął kolegę, trzeba było powiekę szyć, mamy mały dom wariatów[/QUOTE]

a to ci łobuz z Munia! :mad:;)niewdzięcznik problemy swojej wybawicielce sprawia!
może go na uszko zapytaj, czy do "swojego" domku chce "w nagrodę" wrócić? :evil_lol:

Link to comment
Share on other sites

[quote name='mari23']a to ci łobuz z Munia! :mad:;)niewdzięcznik problemy swojej wybawicielce sprawia!
może go na uszko zapytaj, czy do "swojego" domku chce "w nagrodę" wrócić? :evil_lol:[/QUOTE]

naprawdę urwis z niego straszny, dokazuje sam więcej niż całe pozostałe stadko razem ostatnio wybrał sobie Tobiego, który jest od niego trzy razy większy ale taki niezbyt bystry poczciwinka i od czasu do czasu biegnie do niego i złapie go a to za nos, a to za łapkę... bez przerwy musimy patrzeć co ten ananas wyrabia...

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...

jejkuuu strasznie dziękuję, że ostatnio mamy takie szczęscie i pomoc tylu wspaniałych osób

kilka dni temu otrzymaliśmy 100,- od MikAgi
odrazu wstawię z tej okazji ostatni rachunek na jedzonko
[IMG]http://images64.fotosik.pl/162/4c41ac28f1695536.jpg[/IMG]

Edited by kikou
Link to comment
Share on other sites

[quote name='Nikaragua']Malutki bazarek dla Twoich staruszków: [URL]http://www.dogomania.pl/forum/threads/247013[/URL][/QUOTE]

naprawdę nie wiem jak dziękować, strasznie się cieszę... czasem bywało nam już bardzo ciężkawo :roll:

[quote name='Ellig']Kikou jak mozna Ci pomoc. Klub WB moze wesprzec BDT na leczenie, na karmę itp.
Napisz prosze co potrzebujesz.[/QUOTE]

nie wiem czy Wiesz ale oprócz tych kilkunastu dziadziów na Bdt jest też u nas kilka psiaków ze stałym wsparciem finansowym z dogo... więc nie wiem czy to się nie kłóci z jakimiś Waszymi zasadami ponieważ tu na dogo spotykają się takie skrajne poglądy na temat utrzymania piesków...

generalnie zawsze jesteśmy chętni na delikatną karmę dla wątrobowców, trzustkowców i/lub seniorów
[IMG]http://media.zooplus.com/bilder/reddy/canine/intestinal/2/140/intestinal_2.jpg[/IMG]
(najczęściej kupuję taką - jest to taka lekka karma intestinal dla piesków z problemami trzustkowymi ale jest też odpowiednia dla piesków z kiepską wątrobą i przy tym jest jedną z najtańszych w tym kierunku), zawsze też jesteśmy chętni na puszki dla seniorów albo delikatne inne...

a np chudy Globusik potrzebuje wysokokaloryczne dobrze przyswajające się jedzonko

Edited by kikou
Link to comment
Share on other sites

Wazne jest,zeby psiak byl w BDT, jezeli jest potrzebna pomoc to pomagamy.
Trzeba ,zebys napisala o jaka kwotę chodzi, na karme max 100 zł, na leczenie 200 i dla jakiego psiaka z ktorego watku.
Po otrzymaniu pomocy trzeba wkleic na stronie Klubu skan paragonu, rachunku i rozliczyc wydane pieniądze.
W pierwszym poscie watku psiaka , ktoremu pomozemy nalezy wkleic banerek z informacja o otrzymanej pomocy.
To tyle w skrocie:)

[url]http://www.dogomania.pl/forum/threads/213164-Klub-Wytrwałych-Baloniarek-Razem-możemy-odnosić-sukcesy-[/url])

Link to comment
Share on other sites

a może być jedzonko dla Globuska, który je osobno od innych starszaków, dużo bardziej kaloryczne jedzenie i 5 razy dziennie zamiast 2. (nie ma osobnego wątku, jest tu na wątku ogólnym) mieszka z nami od marca br i od początku jak jest z nami miał jeden bazarek na badania i 2 wpłaty od Maximiller po 20,- . Globusek jest bardzo chudy, ma podwyższony metabolizm, bardzo dużo biega, poza tym ma uszkodzony troszkę mózg po strasznym zarobaczeniu tasiemcem i zniszczone rzęski w jelitach, bardzo kiepsko przyswaja cokolwiek i mimo że tak często je ciągle można mu policzyć żeberka.

[IMG]http://images35.fotosik.pl/1925/b8f0bf3251798dbfgen.jpg[/IMG]

Link to comment
Share on other sites

[quote name='kikou']a może być jedzonko dla Globuska, który je osobno od innych starszaków, dużo bardziej kaloryczne jedzenie i 5 razy dziennie zamiast 2. (nie ma osobnego wątku, jest tu na wątku ogólnym) mieszka z nami od marca br i od początku jak jest z nami miał jeden bazarek na badania i 2 wpłaty od Maximiller po 20,- . Globusek jest bardzo chudy, ma podwyższony metabolizm, bardzo dużo biega, poza tym ma uszkodzony troszkę mózg po strasznym zarobaczeniu tasiemcem i zniszczone rzęski w jelitach, bardzo kiepsko przyswaja cokolwiek i mimo że tak często je ciągle można mu policzyć żeberka.

[IMG]http://images35.fotosik.pl/1925/b8f0bf3251798dbfgen.jpg[/IMG][/QUOTE]

Moze byc.:)
Tylko bardzo prosze nie zapomniec o rozliczeniu, jak pomoc zostanie przyznana.

Link to comment
Share on other sites

[quote name='Ellig']Moze byc.:)
Tylko bardzo prosze nie zapomniec o rozliczeniu, jak pomoc zostanie przyznana.[/QUOTE]

to super to daj mi znać jakiej dalszej procedurze mam się poddać

to tak przy okazji opowiem Wam jeszcze troszkę o naszym Globusiku..
Globusek jak do nas trafił był praktycznie bez kontaktu najmniejszego, właściwie tylko kręcił się w kółko szybko biegnąc po podwórku lub pokoju, siusiał i kupkał tam gdzie stał lub leżał i wielkim szczęściem było dla nas jak zauważylismy że akurat się załatwia, w innym przypadku rozdeptywał tę kupkę tysiącem kroczków po całym pomieszczeniu tak że naprawdę bardzo trudno było to później doszorować... później po zwalczeniu tasiemca, kiedy organizm zaczął się odtruwać, stopniowo zaczęło mu się poprawiać... Któregos dnia kiedy bylismy na kontroli wet powiedziałam, że Globusek jest już taki mądry... wtedy Pani wet zapytała czy to znaczy że już sisia na spacerkach... a ja: nie, to znaczy że już wstaje z posłanka żeby się załatwić obok i nie rozbieguje swoich odchodów..... :(


teraz Globusik nadal jest psinka mocno ograniczną w porównaniu ze zdrowymi psiakami.. jest taki zupełnie inny... ma swoje ścieżki biegowe, którymi potrafi biegać kilka godzin bez przerwy, zawsze tą samą trasą.. robi to tak często że wydeptał w trawie ścieżkę, ma swoje posłanko i tylko w tym jednym miejscu sypia... czasem nawet podchodzi i nadstawia główkę do głaskania... nigdy nie nawiązał żadnej nawet minimalnej interakcji z innymi pieskami jakby nie istniały... bardzo dziwna psinka, bardzo mnie ciekawi czy kiedyś byl sprawny umysłowo i mieszkał z jakąś rodziną... chyba tak, nie był znaleziony jako szczeniak tylko już starszy piesek, czyli pewnie wyrzucono go kiedy wysiadła mu główka...

Link to comment
Share on other sites

[quote name='kikou']to super to daj mi znać jakiej dalszej procedurze mam się poddać

to tak przy okazji opowiem Wam jeszcze troszkę o naszym Globusiku..
Globusek jak do nas trafił był praktycznie bez kontaktu najmniejszego, właściwie tylko kręcił się w kółko szybko biegnąc po podwórku lub pokoju, siusiał i kupkał tam gdzie stał lub leżał i wielkim szczęściem było dla nas jak zauważylismy że akurat się załatwia, w innym przypadku rozdeptywał tę kupkę tysiącem kroczków po całym pomieszczeniu tak że naprawdę bardzo trudno było to później doszorować... później po zwalczeniu tasiemca, kiedy organizm zaczął się odtruwać, stopniowo zaczęło mu się poprawiać... Któregos dnia kiedy bylismy na kontroli wet powiedziałam, że Globusek jest już taki mądry... wtedy Pani wet zapytała czy to znaczy że już sisia na spacerkach... a ja: nie, to znaczy że już wstaje z posłanka żeby się załatwić obok i nie rozbieguje swoich odchodów..... :(


teraz Globusik nadal jest psinka mocno ograniczną w porównaniu ze zdrowymi psiakami.. jest taki zupełnie inny... ma swoje ścieżki biegowe, którymi potrafi biegać kilka godzin bez przerwy, zawsze tą samą trasą.. robi to tak często że wydeptał w trawie ścieżkę, ma swoje posłanko i tylko w tym jednym miejscu sypia... czasem nawet podchodzi i nadstawia główkę do głaskania... nigdy nie nawiązał żadnej nawet minimalnej interakcji z innymi pieskami jakby nie istniały... bardzo dziwna psinka, bardzo mnie ciekawi czy kiedyś byl sprawny umysłowo i mieszkał z jakąś rodziną... chyba tak, nie był znaleziony jako szczeniak tylko już starszy piesek, czyli pewnie wyrzucono go kiedy wysiadła mu główka...[/QUOTE]

miałam okazję widzieć Globuska, był pierwszym "kolegą", do którego wskoczył Munio, gdy przyjechał do kikou
widok Globusia bardzo, bardzo ściska serce.....

Link to comment
Share on other sites

[quote name='Ellig']Kikou, napisz proszę pw do [B]Macia[/B] z numerem swojego konta i jak wplyna pieniasze 100 zl na karme to potwierdz to na watku Klubu a nastepnie rozlicz sie , dalej bede Cię pilotowac, pozdrawiam.[/QUOTE]
dziękuję, zaraz napiszę

a u nas już pierwsze jesienne choróbska się zaczęły, Globusik już złapał przeziębienie pęcherza i Hudini przeziębiony. Dopiero kilka zimnych wieczorów i poranków było ale w staruszkowie odrazu bakcyle atakują

Link to comment
Share on other sites

Opis zachowań Globusika kojarzy mi się z objawami Zespołu Aspergera (oczywiście mam na myśli ludzką odmianę) u dzieci. To taki swoisty autyzm, mam takiego podopiecznego w moim przedszkolu....Ciekawe czy zwierzaki mogą być też autystyczne.[quote name='kikou']to super to daj mi znać jakiej dalszej procedurze mam się poddać

to tak przy okazji opowiem Wam jeszcze troszkę o naszym Globusiku..
Globusek jak do nas trafił był praktycznie bez kontaktu najmniejszego, właściwie tylko kręcił się w kółko szybko biegnąc po podwórku lub pokoju, siusiał i kupkał tam gdzie stał lub leżał i wielkim szczęściem było dla nas jak zauważylismy że akurat się załatwia, w innym przypadku rozdeptywał tę kupkę tysiącem kroczków po całym pomieszczeniu tak że naprawdę bardzo trudno było to później doszorować... później po zwalczeniu tasiemca, kiedy organizm zaczął się odtruwać, stopniowo zaczęło mu się poprawiać... Któregos dnia kiedy bylismy na kontroli wet powiedziałam, że Globusek jest już taki mądry... wtedy Pani wet zapytała czy to znaczy że już sisia na spacerkach... a ja: nie, to znaczy że już wstaje z posłanka żeby się załatwić obok i nie rozbieguje swoich odchodów..... :(


teraz Globusik nadal jest psinka mocno ograniczną w porównaniu ze zdrowymi psiakami.. jest taki zupełnie inny... ma swoje ścieżki biegowe, którymi potrafi biegać kilka godzin bez przerwy, zawsze tą samą trasą.. robi to tak często że wydeptał w trawie ścieżkę, ma swoje posłanko i tylko w tym jednym miejscu sypia... czasem nawet podchodzi i nadstawia główkę do głaskania... nigdy nie nawiązał żadnej nawet minimalnej interakcji z innymi pieskami jakby nie istniały... bardzo dziwna psinka, bardzo mnie ciekawi czy kiedyś byl sprawny umysłowo i mieszkał z jakąś rodziną... chyba tak, nie był znaleziony jako szczeniak tylko już starszy piesek, czyli pewnie wyrzucono go kiedy wysiadła mu główka...[/QUOTE]

Edited by Kama202
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...