Jump to content
Dogomania

Fiona 1,5 roczna sunia ma DOMEK z marzeń - ZOSTAJE U PINCZERKI :):):)


Lili8522

Recommended Posts

I ja zaglądam na zaproszenie. Nie mogę pomóc finansowo, bo sama mam sporą grupkę bezdomniaków w domu, w tym od dwóch tygodni sunię, którą uczymy z córką wszystkiego od podstaw jak Fionę. Wiem co przechodzicie i pies i Pańcia. Jednak gdyby ktoś robił bazar, to wesprę fantem na odległość, czyli coś dorzucę skromnie i wysyłka będzie ode mnie, jeżeli się sprzeda. Tylko piszcie mi na PW, bo na wątki niewiele mam czasu i mogę przeoczyć.
Fajna Fiona - powodzenia.

Link to comment
Share on other sites

Dziękujemy kolejnym cioteczkom za odwiedziny :) dobre słowa też bardzo dużo znaczy! Fajnie, że jesteście!


[quote name='Magolek']Zaglądam do panienki Fiony. :)
Przyjdzie czas na zabawki i zabawę. Kładź je obok niej, niech leżą "na oczach", z czasem zacznie się interesować. :)[/QUOTE]

Zabawki leżą porozrzucane po cały mieszkaniu - jest ringo, piłeczka, kula smakula, piszcząca świnka... Może w końcu się przekona :)


[quote name='Ikusia']I ja zaglądam na zaproszenie. Nie mogę pomóc finansowo, bo sama mam sporą grupkę bezdomniaków w domu, w tym od dwóch tygodni sunię, którą uczymy z córką wszystkiego od podstaw jak Fionę. Wiem co przechodzicie i pies i Pańcia. Jednak gdyby ktoś robił bazar, to wesprę fantem na odległość, czyli coś dorzucę skromnie i wysyłka będzie ode mnie, jeżeli się sprzeda. Tylko piszcie mi na PW, bo na wątki niewiele mam czasu i mogę przeoczyć.
Fajna Fiona - powodzenia.[/QUOTE]

Dziękuję Ikusiu za taką formę pomocy! Przymierzamy się powoli do bazarku dla Fiony, także na pewno się przypomnę ;)
I powodzenia dla Was, to trudna droga, ale jednak wspaniale oglądać efekty! A małe sukcesy cieszą najbardziej... Fiona np. na początku spała wyłącznie zwinięta w kuleczkę, ciągle na czuwaniu. Dziś już leży swobodnie na boku z wyprostowanymi łapciami i coraz częściej "odpływa", nie czuwając.

W piątek planujemy wizytę u weterynarza. Może uda nam się uzbierać jakiś grosik do tego czasu...


Fiona pozdrawia cioteczki:) Lili, tu dopiero się świeci ;)

[IMG]http://i44.tinypic.com/jaark7.jpg[/IMG]

[IMG]http://i41.tinypic.com/2zovmkh.jpg[/IMG]


Łatwa panienka ;)
[IMG]http://i42.tinypic.com/9696a9.jpg[/IMG]

Link to comment
Share on other sites

[quote name='pinczerka_i_Gizmo']Zabawki leżą porozrzucane po cały mieszkaniu - jest ringo, piłeczka, kula smakula, piszcząca świnka... Może w końcu się przekona :)[/QUOTE]
Moim zdaniem zabawki nie powinny leżeć porozrzucane po całym mieszkaniu :eviltong:

Schowaj wszystkie zabawki, wyciągaj jedną co jakiś czas i baw się nią przez chwilę sama, ale na oczach psa ;)
Sama się raczej nie przekona, ktoś musi jej pokazać, że zabawa jest fajna ;)

Link to comment
Share on other sites

Taka piękność, miejmy nadzieję, że szybko znajdzie kochający domek:iloveyou:
wpłacę chociaż dla Fioneczki 30zł, mam już 2 stałe deklaracje i duże wydatki bazarkowe , nie mówiąc o moich prywatnych, niemałych futrzaczkowych wydatkach:huh:
będę śledzić wątek Fionki :roll:
dziękuję za zaproszenie i pozdrawiam

Link to comment
Share on other sites

[quote name='BBeta']Moim zdaniem zabawki nie powinny leżeć porozrzucane po całym mieszkaniu :eviltong:

Schowaj wszystkie zabawki, wyciągaj jedną co jakiś czas i baw się nią przez chwilę sama, ale na oczach psa ;)
Sama się raczej nie przekona, ktoś musi jej pokazać, że zabawa jest fajna ;)[/QUOTE]
Dokładnie jak mówisz.
Przerabiałam:lol:

Link to comment
Share on other sites

BBeta dzięki, w takim razie jutro chowam ;)
Pokazywać próbuję, nawet padam przed nią na czworaka z tyłkiem do góry, żeby zachęcić do zabawy niczym pies, ale nie pomaga... chyba dlatego, że nie mam ogona :evil_lol:

[quote name='dorcia2']Taka piękność, miejmy nadzieję, że szybko znajdzie kochający domek:iloveyou:
wpłacę chociaż dla Fioneczki 30zł, mam już 2 stałe deklaracje i duże wydatki bazarkowe , nie mówiąc o moich prywatnych, niemałych futrzaczkowych wydatkach:huh:
będę śledzić wątek Fionki :roll:
dziękuję za zaproszenie i pozdrawiam[/QUOTE]

Dziękujemy za odwiedziny :) Ślicznie dziękuję za oferowanie jednorazowej wpłaty, zwłaszcza przy takich wydatkach, kochana cioteczka! :loveu: już wysyłam numer konta.


[quote name='Nilsson']Jestem na zaproszenie ,sunia prześliczna stałej nie mogę zaoferować ale jednorazowo wpłacę jakiś grosik.Poproszę nr konta.[/QUOTE]

Pięknie dziękuję!!! Już wysyłam numer konta :loveu:

Link to comment
Share on other sites

[quote name='inka33']Jaka Fiona ma cudnie błyszcząca sierść! :-o
Aż nie do wiary, że ona ze schronu prosto... :shake:

I ma taki ciekawy kształt pyszczka - przymajmniej na zdjęciach tak wygląda. :lol:[/QUOTE]
No własnie, jakim cudem ona tak po schronie wygląda???
Co psy u Was w schronie jadają, że tak wyglądają?:roll:

Link to comment
Share on other sites

Jestem na zaproszenie-będę zaglądać,jak mi się finanse poukładają to coś dorzucę...na razie tylko podnosić wątek mogę:oops:
Co ona w schronie jadła? raz,że świetnie wygląda,dwa-niechęć do suchej karmy... kurczę,a może jej smak karmy nie pasuje? moje jak się zbieszą,to za cholerę karmy o danym smaku nie ruszą... przegłodzenie czasem działa, rosołkiem namaczanie, czasem dodanie pasztetu-żeby mięskiem pachniało ;)

Link to comment
Share on other sites

[quote name='madziakato']No własnie, jakim cudem ona tak po schronie wygląda???
Co psy u Was w schronie jadają, że tak wyglądają?:roll:[/QUOTE]

Nie chcesz wiedzieć co psy u Nas w schronie jedzą ;)
A sierść ma taką bo Pinczerka zaraz po przyjeździe zrobiła
Fionie porządne SPA :):):)

Link to comment
Share on other sites

[URL="http://uwaga.tvn.pl/64688,wideo,421307,umieraly_bez_szans_na_ratunek,umieraly_bez_szans_na_ratunek,reportaz.html"]http://uwaga.tvn.pl/64688,wideo,4213...,reportaz.html[/URL]

Moją suczkę możesz zobaczyć w linku powyżej (to ta z 5 dzieci). Ona również jeszcze nie bawi się zabawką. Z jedzeniem było tak, że przez pierwsze dni wchłaniała wszystko! Wybrzydzała po kilku dniach, ale nic innego nie dostała i teraz czyści miski do dna. Tylko ona ma dużą niedowagę i dzieci, więc zapotrzebowanie też duże. Na zabawę jeszcze przyjdzie czas. Chociaż wczoraj "pobawiła" się ledwo pożyczoną książką. Teraz szukam na bazarach, żeby oddać. Nawet na wątku "co chcesz kupić" moja córa wpisała.
Na PW czekam w razie czego w sprawie fantów.

Link to comment
Share on other sites

Ikusiu, piękna sunia! Na pewno dużo przeżyła... Jest w dobrych rękach, teraz będzie już tylko lepiej!

[quote name='inka33']I ma taki ciekawy kształt pyszczka - przymajmniej na zdjęciach tak wygląda. :lol:[/QUOTE]

Wygląda dosłownie jak miniatura liska przefarbowana na czarno z przebłyskami brązowego podszerstka :p


[quote name='asiuniab']dziękuję za zaproszenie do czarnego ryjka, piękna jest, uwielbiam zdjęcia psa z jego weeeelkim nochalem na pierwszym planie;[/QUOTE]

Witamy Asiuniu na wątku!!! Dziękuję za przybycie :)


[quote name='madziakato']No własnie, jakim cudem ona tak po schronie wygląda???
Co psy u Was w schronie jadają, że tak wyglądają?:roll:[/QUOTE]

Błyszcząca sierść to raczej wynik SPA jak już Lili zauważyła :evil_lol: Efekt dobrego szamponu psiego, podwójna kąpiel (a i tak jak zmoknie to dalej śmierdzi, więc trzeba będzie i jeszcze raz wykąpać...) i porządne wyczesanie.
O jedzenie nie pytaj... Coś im gotują, dostają też odpady z rzeźni. Zapach psiej schroniskowej kupy po tym żarciu powali nawet największego twardziela :mdleje:


[quote name='Hope2']Jestem na zaproszenie-będę zaglądać,jak mi się finanse poukładają to coś dorzucę...na razie tylko podnosić wątek mogę:oops:
Co ona w schronie jadła? raz,że świetnie wygląda,dwa-niechęć do suchej karmy... kurczę,a może jej smak karmy nie pasuje? moje jak się zbieszą,to za cholerę karmy o danym smaku nie ruszą... przegłodzenie czasem działa, rosołkiem namaczanie, czasem dodanie pasztetu-żeby mięskiem pachniało ;)[/QUOTE]

Hm to nie pierwszy psiur wyciągnięty ze schroniska, który ma problemy z suchym jedzeniem. Przypuszczam, że te resztki mięsne po prostu intensywnie pachniały i dlatego teraz karma jest be.
Daję na śniadanko michę z karmą wymieszaną z jogurtem, a Fiona chwyta się jej dopiero w środku dnia, jak chrupki wchłoną cały jogurt i karma zamienia się w miękką breję :diabloti: ale ważne, że wcina. Wczoraj też była pierwsza kiełbaska.


[quote name='monika083']przylecialam zaproszona przez Pinczerke. Fiona jest piekna! Widac po fotkach, ze juz wyluzowana:) Dorzuce grosza w polowie czerwca.[/QUOTE]

Dziękuję za przybycie! :) teraz nie będę się pchać z numerem konta, proszę się przypomnieć w połowie czerwca to na pewno podeślę ;)


[quote name='Bonsai']A tam, sucha karme jest be, na BARFa ją ! :)[/QUOTE]

Wybacz, moja wege-dusza mi na to nie pozwoli :p


Fiona małymi kroczkami zmierza ku lepszemu. Niestety nie mam pojęcia, jak przekonać ją do ludzi, a zwłaszcza do mężczyzn - potwornie się ich boi :-( tak samo jest ze wsiadaniem do samochodu, trzeba ją wnosić na rękach bo zapiera się i ucieka na drugi koniec smyczy.
Dziś mimo pogody byłyśmy na długim spacerku, także teraz padła jak zabita.
Na łóżku oczywiście ;)

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...