Jump to content
Dogomania

Mars - pinczer średni z wyrokiem za pogryzienie


psiana

Recommended Posts

Mars-5 letni pinczer średni,psiak z rodowodem,piękny,inteligentny,uwielbia sport i spacery.Do 28 maja ma być podjęta decyzja o ewentualnej eutanazji psa...

Historia marsa jest skomplikowana,kupiony jako wymarzony szczeniak po stracie poprzedniego psa właścicieli był pupilkiem i maskotką.Rozpieszczany i chołubiony Mars pokazał "charakterek" kilka razy i ugryzł jednego z domowników,powtórzyło się to jeszcze kilka razy-niegroźnie.Wszystko było odbierane jako obrona pani...ale ostatni występek Marsa nie był juz taki "niegroźny".Rzucił się na córkę swojej pani,która przyjechała na 2 tygodniowy urlop.Pogryzienie było tak dotkliwe,że dziewczynie założono 14 szwów.Pies został oddany na obserwację,nie stwierdzono agresji ani choroby.
Mars w klatce usycha z tęsknoty,nie rozumie co się stało,nie je...Mamy czas do 28 maja żeby uratować psa,znaleźć mu dom chociaż tymczasowy,żeby podjąć dalsze kroki w celu ewentualnego szkolenia lub pomocy behawiorysty.Właścicielka błaga mnie o pomoc bo mimo tragicznego zajścia chce psa ocalić.Mimo olbrzymiej miłości i łez boi się powrotu Marsa do jej domu.Szukamy dla psiny domu,najlepiej prawdziwego miłośnika rasy lub kogos kto ma pojęcie o prowadzeniu "trudnych "psów.w przeciwnym razie Mars będzie musiał odejść.
Pomóżcie proszę.

Link to comment
Share on other sites

Niestety,właścicielka potwierdza,że nie włożyli wysiłku w wychowanie psa..
Szukamy wciaż domu dla Marsa,namawiam właścicielke do umieszczenia psa w schronisku aby miec więcej czasu na szukanie odpowiedzialnego,nowego pana.
Bardzo mi szkoda psiaka,nie rozumie co sie stało i dlaczego trafił za kraty,tęsni,nie je i powoli sie poddaje...:(

Link to comment
Share on other sites

W schronisku nie będzie lepiej...też nie będzie jadł i uschnie.........


Zresztą, jeśli pies trafi do schronu z łatką agresora, to juz nigdy nie znajdzie domu, po prostu zniknie w tłumie innych psich nieszczęść..............

A jeśli Pani chce uratować psa, to może zapisze go do behawiorysty i razem z Marsem uda się na szkolenie ? Myślę, ze to jedyne, szybkie rozwiązanie.

Link to comment
Share on other sites

Schronisko jest tylko tymczasowym rozwiązaniem żeby mieć więcej czasu na szukanie mu domu.Problem polega na tym,że właścicielka boi się zabrac psa do domu bo ma jeszcze jedna córkę,która jest w ciąży...
Oni sobie nie radzą behawioralnie z psem i się go najzwyczajniej boją.

Link to comment
Share on other sites

Schronisko oprócz tego,że jeździ na interwencje i znajduje psy przerzucone przez płot przyjmuje psy oddawane przez właściciela za opłatą.Właściciel w tym momencie zrzeka się psa i oddaje do schronu.
Właścicielka nie chce go już mieć,chce znaleźć mu nowy dom,ewentualnie uśpić...
co staram się jej wybic z głowy.

Link to comment
Share on other sites

[quote name='psiana']Schronisko oprócz tego,że jeździ na interwencje i znajduje psy przerzucone przez płot przyjmuje psy oddawane przez właściciela za opłatą.Właściciel w tym momencie zrzeka się psa i oddaje do schronu.
Właścicielka nie chce go już mieć,chce znaleźć mu nowy dom,ewentualnie uśpić...
co staram się jej wybic z głowy.[/QUOTE]

I co z Marsem ?

Link to comment
Share on other sites

Mars, dzięki uruchomionym wszelkim kontaktom od zeszłej środy ma nowy dom :) Jego nową opiekunką jest starsza kobieta,hodowczyni rottweilerów z wieloletnim stażem.Jej psy miały wspaniałe tytuły i były wybitnie szkolone,również na obronę.Mars trafił zatem doskonale,do osoby,która ma doświadczenie i pojęcie o pracy z trudnymi psami.W tej chwili kobieta posiada sukę rotkę i pinczerkę średnią i postanowiła wziąć pod swój dach łobuza,o którym słyszała,że ma wyrok śmierci.Z informacji udzielanych mi na bieżąco wiem,że Mars został już wykastrowany i nie sprawia problemów nowej Pani.Wszystko zakończyło się szczęśliwie:)
Liczyłam co prawda na większy odzew na dogomanii ale najważniejsze,że się udało i pewne organizacje i osoby zrobiły wszystko by ratować psa.
Pozdrawiam

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...