Jump to content
Dogomania

Obie Tekile mają swoje domki :)


andzia69

Recommended Posts

  • 2 weeks later...
  • Replies 165
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

[quote name='Agnieszka103']Czy coś się ruszyło w sprawie suniek?[/QUOTE]

jak na razie nic :( być może uda nam się załatwić dt dla starszej suni - jak nie zje kota...no ale to dopiero się okaże w przyszły weekend. No i nie wiadomo jak długo ona tam będzie mogła być. Generalnie w dotychczasowym domu może być do końca września :(

nikt nie dzwoni i nie pyta o suczynki :( :(

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...

Tekila znalazla awaryjny dt w Starachowicach od tej niedzieli (czyli od wczoraj)...niestety to jest awaryjny dt w awaryjnej sytuacji, Jeśli szybko nie znajdziemy dt, w ktorym będzie mogła czekać spokojnie na dom lub ds...to niestety ją czeka zastrzyk. Ona nie nadaje się do żadnego kojca - tylko do ciepłych warunków, a moje poszukiwania domowego dt spełzły na niczym.


To relacja mojej siostry, ktora ją zawoziła do dt z dzisiejszej rozmowy z panią Iwoną:

"
Jestem po rozmowie z dt..Wszystko w porządku Nasza dziewczynka jest bardzo grzeczna..nawet nie było płaczu za swoim panem..Jestem szczęśliwa i bardzo wdzięczna Iwonie...bo to młoda- ale bardzo rozsądna dziewczyna. która chce jej bardzo pomóc Byli wczoraj na długim spacerze, pojechali nawet w inne miejsce, żeby mogła się wybiegać, poznać nowe zapachy. Ku zaskoczeniu- nie reagowała na inne psy a było ich trochę...także jestem podwójnie zadowolona,że nie doszło do żadnych spięć z innymi czworonogami- bo tego się bardzo obawiałam,że w takiej sytuacji, gdzie przebywając w zupełnie nowym otoczeniu, może się zachować bardzo różnie..ale tak się nie stało . Noc przespała z głową na podusi Iwony to cała Teqila. No, to tak w skrócie po jednym dniu... Modlę się o domek dla niej......"



Młodsza miala jechac do dt z drugim psem...ale na razie też jedna wielka d... :( Tak więc tkwi dalej w hoteliku. We środę Ada ma jechać do hoteliku porobić nowe zdjęcia Tekli.

Link to comment
Share on other sites

[quote name='andzia69']

Jestem po rozmowie z dt..Wszystko w porządku Nasza dziewczynka jest bardzo grzeczna..nawet nie było płaczu za swoim panem..Jestem szczęśliwa i bardzo wdzięczna Iwonie...bo to młoda- ale bardzo rozsądna dziewczyna. która chce jej bardzo pomóc Byli wczoraj na długim spacerze, pojechali nawet w inne miejsce, żeby mogła się wybiegać, poznać nowe zapachy. Ku zaskoczeniu- nie reagowała na inne psy a było ich trochę...także jestem podwójnie zadowolona,że nie doszło do żadnych spięć z innymi czworonogami- bo tego się bardzo obawiałam,że w takiej sytuacji, gdzie przebywając w zupełnie nowym otoczeniu, może się zachować bardzo różnie..ale tak się nie stało
[/QUOTE]
Komu jak komu ale tobie nie musze chyba pisac ze sunia zachowuje sie wzorowo, bo jeszcze nie wie na co moze sobie pozwolic. Obym sie mylila i sunia pozostala grzeczna nadal, zwlaszcza do innych zwierzakow.

Link to comment
Share on other sites

[quote name='Ada-jeje']Komu jak komu ale tobie nie musze chyba pisac ze sunia zachowuje sie wzorowo, bo jeszcze nie wie na co moze sobie pozwolic. Obym sie mylila i sunia pozostala grzeczna nadal, zwlaszcza do innych zwierzakow.[/QUOTE]

Jola - ona do ludzi/dzieci jest ok i tak zostanie na bank ;) Co do innych psów - to wiem, ze nie kazdego kocha...a już napewno nie kocha innych suczek - to wiem :)

Link to comment
Share on other sites

to zapytam fachowców-po ilu m-cach od kastracji następuje spadek testosteronu u samców.mam na myśli efekt behawioralny kastracji.kastrowałam mieszańca i już po 11 dniu widzę pozytywne zmiany-przestał się notorycznie podniecać (mam na myśli siebie i wszystko co można p...łącznie z jeżem), na spacerze bez bulgotu i stawania dębem potrafi już przejść w odległości 30 metrów od psa.wcześniej reagował szałem już (bez względu na płeć)po drugiej strony ulicy.nikt (z dopłatą)nie będzie chciał adoptować psa ,przy którym będzie dostawać 7potów i dyskopatii...nie mówiąc już o wyjmowaniu psów z paszczy:diabloti:

Link to comment
Share on other sites

[quote name='kobix']to zapytam fachowców-po ilu m-cach od kastracji następuje spadek testosteronu u samców.mam na myśli efekt behawioralny kastracji.kastrowałam mieszańca i już po 11 dniu widzę pozytywne zmiany-przestał się notorycznie podniecać (mam na myśli siebie i wszystko co można p...łącznie z jeżem), na spacerze bez bulgotu i stawania dębem potrafi już przejść w odległości 30 metrów od psa.wcześniej reagował szałem już (bez względu na płeć)po drugiej strony ulicy.nikt (z dopłatą)nie będzie chciał adoptować psa ,przy którym będzie dostawać 7potów i dyskopatii...nie mówiąc już o wyjmowaniu psów z paszczy:diabloti:[/QUOTE]
nie jestem fachowcem ale nieraz czytalam na dogo ze to okres okolo 6 m-cy.

Link to comment
Share on other sites

[quote name='kobix']zajmujesz się tymi psami,ja mam zaledwie 2 przypadek kastracji jako leku na agresję.też coś obiło mi się że to okres minimum 2-4 m-ce.[/QUOTE]

Od miesiąca do 6-7, zależy od psa, nie ma znaczenia wiek, np. moja mama kastrowała bardzo późno, Puszek miał 7-8lat, a bardzo szybko przestał znaczyć teren np. Z kolei mój, kastrowany jako 2-latek molestował tak do pół roku, było widać, że coraz rzadziej, ale zawsze.

Link to comment
Share on other sites

[quote name='kobix']zajmujesz się tymi psami,ja mam zaledwie 2 przypadek kastracji jako leku na agresję.też coś obiło mi się że to okres minimum 2-4 m-ce.[/QUOTE]
kastracja wyciszy psa, co nie znaczy ze stanie sie przyjazny do innych zwierzat. Przy astach zawsze trzeba miec oczy dookola glowy, to nie sa psy ktore mozna puszczac wolno. Nigdy nie dopuscila bym do spotkania asta z innym psem bez kaganca, nawet po kastracji. Nie jestes w stanie przewidziec czy pies do ktorego podchodzisz bedzie w jego typie i zechce sie z nim bawic lub go zaatakuje. asty nie sa psami ktore ostrzegaja, a raczej od razu atakuja.

Link to comment
Share on other sites

[quote name='Ada-jeje']kastracja wyciszy psa, co nie znaczy ze stanie sie przyjazny do innych zwierzat. Przy astach zawsze trzeba miec oczy dookola glowy, to nie sa psy ktore mozna puszczac wolno. Nigdy nie dopuscila bym do spotkania asta z innym psem bez kaganca, nawet po kastracji. Nie jestes w stanie przewidziec czy pies do ktorego podchodzisz bedzie w jego typie i zechce sie z nim bawic lub go zaatakuje. asty nie sa psami ktore ostrzegaja, a raczej od razu atakuja.[/QUOTE]
No dokładnie. Mój nie ma preferencji sunia/pies, dogada się z uległym samcem a nie dogada z dominującą sunią. Kastracja nic w tym temacie nie zmieniła.

Link to comment
Share on other sites

zaciskanie kciuków - mlodsza dzisiaj jedzie z Adą do Limanowej i...jak wszystko będzie ok. to zostanie w nowym domku na stałe :)

co do starszej...zaczynam myśleć, ze chyba lepiej będzie ją uśpić i będzie to rozwiązanie problemu :( W zeszłym tyg. pojechała do dt ...wczoraj wrocil do tego domu kot i...jest sajgon :( :placz: kot nie lubi psa i odrwrotnie...mam znaleźć dt/ds dla kota albo zabrać Tekilę...tylko gdzie :(

Link to comment
Share on other sites

[quote name='andzia69']zaciskanie kciuków - mlodsza dzisiaj jedzie z Adą do Limanowej i...jak wszystko będzie ok. to zostanie w nowym domku na stałe :)

co do starszej...zaczynam myśleć, ze chyba lepiej będzie ją uśpić i będzie to rozwiązanie problemu :( W zeszłym tyg. pojechała do dt ...wczoraj wrocil do tego domu kot i...jest sajgon :( :placz: kot nie lubi psa i odrwrotnie...mam znaleźć dt/ds dla kota albo zabrać Tekilę...tylko gdzie :([/QUOTE]
Andzia69 cuda się zdarzają i mam nadzieję że i ona znajdzie domek.Przygarnąć nie mogę ani Tekili ani kota bo kota to by Baster zjadł.Sama też przez nią spać nie mogę.

Link to comment
Share on other sites

Ada wczoraj zawiozla młodszą Tekilę do nowego domu do Limanowej :) :) I Tekila została ! :) :) :)
to relacja:

"
[B]Tekila już w nowym domku !
Podróż była długa i męcząca dla dziewczyny. Znosiła ją ze spokojem , ale ostatni odcinek serpentyn dał się jej mocno we znaki i nie obyło się bez sensacji żołądkowych.
Spotkanie z Panem Konradem nastąpiło podczas spaceru w pobliskim parku. Sunia była mocno zestresowana po podróży, ale przy przywitaniu zachowała się bardzo kulturalnie (jak by mogło być inaczej ). Zwiedziliśmy park i poszliśmy do mieszkania. Już na klatce schodowej Tekila z każdym krokiem odzyskiwała równowagę i humor. Po przestąpieniu progu mieszkania i rozejrzeniu się pierwszą rzeczą jaką zrobiła to ochoczo zainstalowała się na kanapie ( z miną "wreszcie " ).
Zaczepiała do zabawy Pana Konrada, aż w końcu poległa pod ławą. Zainstalowaliśmy jej nowe legowisko w rogu mieszkania. Po chwili Tekila zrozumiała, że to jej miejsce . zwinęła się w kłębuszek, głęboko westchnęła i poszła spać. Po naszym wyjściu, zaniepokoiła się trochę i podeszła do drzwi. Odesłana na miejsce poszła grzecznie na swoje wyrko.
Dała się już poznać sąsiadom, jako głośny szczekacz
Na wieczornym spacerze była zestresowana , ale w domu odzyskuje humor. Szuka kontaktu z Panem Konradem, docierają się.
Mam nadzieję, że skutecznie.
Nie mogła trafić lepiej ."[/B]

[url]https://scontent-b-lhr.xx.fbcdn.net/hphotos-prn2/s403x403/1382233_528012973941982_1442291019_n.jpg[/url]
[URL]https://scontent-b-lhr.xx.fbcdn.net/hphotos-ash4/s403x403/1374815_528012740608672_1751757252_n.jpg[/URL]
[URL]https://scontent-b-lhr.xx.fbcdn.net/hphotos-ash4/1233355_528012567275356_1359884559_n.jpg[/URL]
[URL]https://scontent-b-lhr.xx.fbcdn.net/hphotos-ash4/1375945_528012410608705_877055810_n.jpg[/URL]



[B]Tekila starsza[/B] boi się kota...a kot rzuca się do niej, a ona ucieka ;( Staram się znaleźć kociakowi jakiś dom, tylko czekam na zdjecia. Chyba łatwiej będzie kotu znaleźć cokolwiek niż babci. Tekili kupiłyśmy karmę Acanę Pacificę (było na nią uzbierane 50 zł na konto STOZu + 80 zł na moje, resztę dołożył wlaściciel) bo na Royala scin coś tam 7 kg za 250 nas nie stać :(. Pani doktor zapisała jej tez leki. Ma karmę brać przez 6 tyg plus leki w razie w i zobaczymy, czy stan skóry się poprawi - tragedii nie ma, od czasu do czasu zaczyna się drapać. A odkąd jest kot drapie się bardziej - czy ze stresu? dlatego kota trza jak najszybciej zabrać :(

Link to comment
Share on other sites

[COLOR=#ff0000][B]Chciałam bardzo podziękować Joli ( Ada -jeje ) za to, ze finansowała młodszą Teklę w hoteliku[/B][/COLOR] :loveu::loveu::loveu: Bez jej pomocy byłoby ciężko!!!

zdjęcia młodszej z ds:)

[IMG]https://scontent-b-mxp.xx.fbcdn.net/hphotos-prn1/s403x403/553820_529322147144398_2138279634_n.jpg[/IMG]

[IMG]https://scontent-a-mxp.xx.fbcdn.net/hphotos-ash3/733854_529322327144380_201596715_n.jpg[/IMG]

i starszej babci z dt:

"Tequila pomimo swojego wieku jest żywiołowym psem. Uwielbia zabawy zarówno w domu jak i na dworze oraz pieszczoty. Wbrew pozorom jest naprawdę łagodną suczką. W stosunku do innych psów jest obojętna. Jest bardzo pozytywnie nastawiona do ludzi, umie chodzić na smyczy i zachowuje czystość w domu. Pozostawiona sama nie niszczy, kładzie się spać i czeka na powrót domowników. A nawiązując do spania, znacznie bardziej lubi spać na łóżku (najlepiej pod kocykiem), niż w swoim legowisku "

[IMG]https://scontent-a-mxp.xx.fbcdn.net/hphotos-prn2/1382972_568953549838013_1425859617_n.jpg[/IMG]

[IMG]https://scontent-b-mxp.xx.fbcdn.net/hphotos-frc3/1375873_568953573171344_1582951084_n.jpg[/IMG]

gdyby ktoś miał kiedyś na zbyciu karme Acanę Pacifikę, kwasy tłuszczowe dla psiakow z problemami skórnymi babcia Tekila byłaby wdzięczna

Edited by andzia69
Link to comment
Share on other sites

[IMG]http://img545.imageshack.us/img545/7281/k2ca.jpg[/IMG]

[IMG]http://img96.imageshack.us/img96/9518/9r1z.jpg[/IMG]

[IMG]http://img843.imageshack.us/img843/72/3kxv.jpg[/IMG]

chcemy zrobić Tekili testy...zeby zobaczyć na co jest uczulona.Muszę zacząć żebrać znowu. Koszt testów podstawowych to 130 zł plus wysylka 30 zł. Na resztę (pokarmówka i insze jakieś za 360 zl dodatkowo) nie zdecydowalismy się.

Edited by andzia69
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Create New...