Jump to content
Dogomania

AST Fart z przytuliska-już we własnym domku.


mestudio

Recommended Posts

[quote name='Ellig'][URL="https://www.facebook.com/profile.php?id=100002226325589"] cyt."Bożena K.[/URL] Jeżeli to pomoże to ja mogę opłącić 2 m-ce hotelowania psiaka"[/QUOTE]

Aida - dziękuję!


[quote name='kcd']TTB Warszawa oferuje za to DT. pytanie tylko jak Astuś reaguje na psy i ludzi bo w każdym DT są psy i/lub dzieci[/QUOTE]

DT z Fundacji? Co Ty na to mestudio?

Odszedłby koszt hoteliku......................tak myślę.............

Link to comment
Share on other sites

Nie znam fundacji, nie znam domu tymczasowego.
Jakoś chwilowo jest tylko obawa o zachowania psa. Nie ma konkretnej oferty i informacji, że DT jest gratis.

Jeśli ludzie zajmują się psami w typie ast to powinni być bardziej doświadczeni i świadomi niż ja. Myślę, że znają rasę i wiedzą czego się spodziewać.

Link to comment
Share on other sites

[quote name='Ellig'][URL="https://www.facebook.com/profile.php?id=100002226325589"] cyt."Bożena K.[/URL] Jeżeli to pomoże to ja mogę opłącić 2 m-ce hotelowania psiaka"[/QUOTE]

[quote name='kcd']TTB Warszawa oferuje za to DT. pytanie tylko jak Astuś reaguje na psy i ludzi bo w każdym DT są psy i/lub dzieci[/QUOTE]

[quote name='mestudio']Jeszcze raz napiszę, pies nie stratuje do innych psów, jest spokojny. Ale każdy pies jest inny i nigdy nie wiadomo czy pies w dt przypadnie mu do gustu i odwrotnie.

A teraz mam pytanie, jak sobie wyobrażacie test na dziecko, jestem bardzo ciekawa?[/QUOTE]

Może baster i lusi coś doradzi ?

Grażynka ma wątek swoich dwóch basików (chyba asty, i tam widziałam zdjęcie psiaków z Jej malutką wnuczką). Zdjęcia super, psy przekochane, dziecko spokojne.

Może sama coś tu podpowie...............

Link to comment
Share on other sites

[quote name='mestudio']Nie znam fundacji, nie znam domu tymczasowego.
Jakoś chwilowo jest tylko obawa o zachowania psa. Nie ma konkretnej oferty i informacji, że DT jest gratis.

Jeśli ludzie zajmują się psami w typie ast to powinni być bardziej doświadczeni i świadomi niż ja. Myślę, że znają rasę i wiedzą czego się spodziewać.[/QUOTE]


Gdzie znajduje sie hotelik Murki ?

Chodzi mi o miejscowość/województwo.

Link to comment
Share on other sites

Nie wtrącałam się do tej pory, ale wydaje mi się że najgłupszym pomysłem jest wsadzać psiaka na DT w którym są inne psy i dzieci. Nikt z nas tak naprawdę nie zna tego psiaka. Nie wiadomo jak zareaguje na nową sytuację. W tej chwili jest biedny i przerażony ale powiedzcie mi kto z Was zaryzykuje wprowadzenie psa do swojego domu. Może to zrobić tylko osoba która zna tą rasę i wie jak postępować. Nie może to być dom przypadkowy który nie miał doczynienia z tą rasą. Owszem Asty są najkochańsze i najmilsze potrafią okazać swoją miłość ale też są dominantami więc trudno cokolwiek powiedzieć na temat akurat tego psiaka. Chyba najlepszym rozwiązaniem byłoby umieścić go w Hotelu który będzie miał możliwość obserwacji jego zachowań.I żeby nie było krzyku. Sama mam dwie suńki Amstafki i starsza wychowywała się z moim wnukiem więc wiem że jest bardzo spokojna ale nigdy w życiu nie zostawiłam dziecka samego z psiakiem i nawet nie chodzi o agresję a o siłę tego psa

Link to comment
Share on other sites

[quote name='MALWA']Gdzie znajduje sie hotelik Murki ?

Chodzi mi o miejscowość/województwo.[/QUOTE]

Murka ma dwie sunie bullowate u siebie w hotelu więc wie jak się nimi zajmowac i czego można się po nich spodziewać.Mestudio jesteśmy tu po to by razem znależć jakieś rozwiązanie .

Link to comment
Share on other sites

[quote name='baster i lusi']Murka ma dwie sunie bullowate u siebie w hotelu więc wie jak się nimi zajmowac i czego można się po nich spodziewać.Mestudio jesteśmy tu po to by razem znależć jakieś rozwiązanie .[/QUOTE]

Wiem, że moje wypowiedzi nie podobają się wielu osobom(zmoderowałaś, ale przeczytałam) , ale nie umiem ćwierkać i zachwycać się każdym pomysłem. Nie używam też wielu emotek bo nie przepadam za nimi. Jestem tu taka jaka jestem i piszę to co myślę no i zdaję sobie sprawę jak kiepsko jestem odbierana.
Chcę wybrać dobrze, a nie pochopnie i na pewno pies nie pojedzie tam gdzie się obawiają jego zachowań albo gdzie mi każą stwierdzić jaki jest dla dzieci.
Za wiele dziesiątek psów przerobiłam w swoim dt włącznie z rodezjanem, ale tym razem mam tłok i nie mam miejsca.

[B]Aida, dziękuję Ci za rzeczową odpowiedź.


[/B]

Link to comment
Share on other sites

btw: poszła moje zlecenia stałe.


Dokładam też swoje zdanie: jeżeli pojawił się w horyzoncie DT poprzez TTB należy chyba rozpoznać temat głębiej i nie wyrokować że DT mogą gorzej sobie poradzić z psem niż hotel. Tym bardziej, że ze względu iż o kasę ciężko - i jeżeli DT byłby np zakarmę byłoby sporo łatwiej. Za pół roku może być kwestia, że nie będzie możliwości utrzymania psa w hoteliku. I co wtedy ? Hotel będzie za free czy pies będzie jasiem wędrowniczkiem od hotelu do hotelu/dt ?l udzie o adopcje psów się nie biją. wręcz odwrotnie. Jeżeli DT nie spełni kryteriów to wtedy zostaje hotel i tyle.

Link to comment
Share on other sites

Mestudio, po raz kolejny zwracam się z prośbą o podanie numeru konta do wpłaty za hotelik od Bożeny z fb. Dostaję upomnienia na wydarzeniu.

Chciałabym również poprosić o informację, kiedy AST zostanie przewieziony do hoteliku i czy ewentualnie jest potrzebna pomoc w transporcie. Chcę poinformować wszystkich ludzi, których zaangażowałam w pomoc psu.

Edit: Jeśli to ma być Twój nr konta to mam go na priv, ale najlepiej byłoby podać nr hotelu Murki.

Link to comment
Share on other sites

[quote name='kcd']Dostaję upomnienia na wydarzeniu.[/QUOTE]

myślę, że nie są to upomnienia a jedynie informacja


natomiast jeśli chodzi o kwestię hotel czy DT
mając mało informacji o psiaku, warto go umieścić np na miesiąc w hotelu i "poznać bliżej" jego zachowanie
wtedy łatwiej jest oddać go do DT

Link to comment
Share on other sites

[quote name='thinkplando']btw: poszła moje zlecenia stałe.


Dokładam też swoje zdanie: [B]jeżeli pojawił się w horyzoncie DT poprzez TTB należy chyba rozpoznać temat głębiej i nie wyrokować że DT mogą gorzej sobie poradzić z psem niż hotel. Tym bardziej, że ze względu iż o kasę ciężko - i jeżeli DT byłby np zakarmę byłoby sporo łatwiej. [/B]Za pół roku może być kwestia, że nie będzie możliwości utrzymania psa w hoteliku. I co wtedy ? Hotel będzie za free czy pies będzie jasiem wędrowniczkiem od hotelu do hotelu/dt ?l udzie o adopcje psów się nie biją. wręcz odwrotnie. Jeżeli DT nie spełni kryteriów to wtedy zostaje hotel i tyle.[/QUOTE]

1.Nikt tu nie wyrokuje że jakiś dt czy hotel jest gorszy.
2.To TTB życzy sobie informacji, których nie mamy możliwości uzyskać
3. To DT obawiają się zachowań psa

Bardzo proszę abyście czytali dokładnie nasze dyskusje bo nie dyskutowaliśmy nigdzie o tym, że DT TTB jest niedobry.

Link to comment
Share on other sites

[quote name='kcd']Mestudio, [B]po raz kolejny zwracam się z prośbą o podanie numeru konta do wpłaty za hotelik od Bożeny z fb[/B]. Dostaję upomnienia na wydarzeniu.

Chciałabym również poprosić o informację, kiedy AST zostanie przewieziony do hoteliku i czy ewentualnie jest potrzebna pomoc w transporcie. Chcę poinformować wszystkich ludzi, których zaangażowałam w pomoc psu.

Edit: Jeśli to ma być Twój nr konta to mam go na priv, ale najlepiej byłoby podać nr hotelu Murki.[/QUOTE]

Mam dużo cierpliwości, ale proszę mnie nie ponaglać o coś na co czekam, tak jak TY. Odebrałam przed chwilą pw od Murki z danymi do wpłaty!
Posiadam też życie prywatne jeśli 12 psów można nazwać takowym i zaczyna mnie to wkurzać . Prowadzę inny wątek gdzie zbieramy fundusze i nie spotkała mnie tam nawet jedna przykra rzecz, a tu co chwilę ktoś mnie zjeżdża.

Nie wiem kiedy pies pojedzie do hotelu bo nie wiem czy będę miała samochód do dyspozycji więc jeśli możesz to poczekaj na taką informację i nie ponaglaj mnie o coś na co nie mam wpływu.

Link to comment
Share on other sites

[B]Murka poinformowała mnie, że koszt pobytu psiaka u niej to 12 zł doba czyli 360/372 zł w zależności od ilości dni w miesiącu.

Dziś uzupełnię rozliczenie bo wczoraj widziałam pierwsze wpłaty dla psiaka za co bardzo wszystkim dziękuję.[/B]

Link to comment
Share on other sites

[quote name='fioneczka']myślę, że nie są to upomnienia a jedynie informacja


natomiast jeśli chodzi o kwestię hotel czy DT
[B]mając mało informacji o psiaku, warto go umieścić np na miesiąc w hotelu i "poznać bliżej" jego zachowanie[/B]
wtedy łatwiej jest oddać go do DT[/QUOTE]

Też tak uważam, Aida, która zasponsorowała 2 miesiące pobytu jest tego samego zdania.

Link to comment
Share on other sites

[quote name='mestudio']Mam dużo cierpliwości, ale proszę mnie nie ponaglać o coś na co czekam, tak jak TY. Odebrałam przed chwilą pw od Murki z danymi do wpłaty!
Posiadam też życie prywatne jeśli 12 psów można nazwać takowym i zaczyna mnie to wkurzać . Prowadzę inny wątek gdzie zbieramy fundusze i nie spotkała mnie tam nawet jedna przykra rzecz, a tu co chwilę ktoś mnie zjeżdża.[/QUOTE]

Mestudio, tak szczerze mówiąc to właśnie ja poczułam się zjeżdżana... Bardzo chciałam pomóc ASTowi, ale czuję, że każda moja inicjatywa jest traktowana tak, że lepiej żeby jej w ogóle nie było... Moje info o chęci poszukania przez TTB Warszawa DT i prośba o podanie więcej danych o psie zostały bardzo negatywnie odebrane i nie rozumiem czemu, wystarczyło po prostu napisać, że nie ma możliwości sprawdzenia... Moja próba obrócenia wszystkiego w żart z papierkiem lakmusowym i zjadaną ręką dziecka tylko pogorszyła sprawę... Z kolei pytania o konkrety (w tym nr konta) zostały po prostu ignorowane - rozumiem, że czekasz na dane do przelewu, ale mogłaś napisać po prostu, że na nie czekasz, wtedy wiedziałabym co odpowiedzieć. Pytanie kiedy AST może pojechać do hoteliku i transport też pozostało bez odpowiedzi...

Wydaje mi się, że wszyscy tu jesteśmy żeby po prostu pomóc psu... Przynajmniej ja. Ale jeśli mam się już nie "wtryniać" to wystarczy słowo, odwołam wydarzenie na fb, mówiąc, że sprawę psa przejęła się konkretna osoba i już. I będę grzecznie po ciuchutku przelewać, ile mogę na hotelik. ;-)

Link to comment
Share on other sites

[quote name='denta']Witam serdecznie,mogę dołożyć na razie jedyne 20 zł na hotelik[/QUOTE]

Bardzo dziękuję, czy podesłać numer konta?

[B]Tylko teraz jeśli będą opłacone 2 m-ce to może wpłaty następne róbmy od końca czerwca, o ile pies nie pojedzie do BDT lub DS? Po co mam trzymać na koncie pulę pieniędzy?
Te co wpłynęły do teraz byłyby już na wydatki lipcowe.
[/B]Możecie pomóc mi myśleć w tym temacie?

Link to comment
Share on other sites

[B]kcd
[/B]
W takim razie uznajmy, że jest remis w zjeżdżaniu na wątku i zajmijmy się bez dalszych przepychanek i gderań psem:-).

Piesek mógłby jechać do Murki w tym tygodniu, ale czy ja będę mogła go zawieźć to będę wiedziała w środę i napiszę.

Link to comment
Share on other sites

[quote name='mestudio']Bardzo dziękuję, czy podesłać numer konta?

[B]Tylko teraz jeśli będą opłacone 2 m-ce to może wpłaty następne róbmy od końca czerwca, o ile pies nie pojedzie do BDT lub DS? Po co mam trzymać na koncie pulę pieniędzy?
Te co wpłynęły do teraz byłyby już na wydatki lipcowe.
[/B]Możecie pomóc mi myśleć w tym temacie?[/QUOTE]

a nie uważasz że stałe deklaracje, gdyby wpływały na konto dałyby jakieś zabezpieczenie bo co będzie jeśli za 2 miesiące nie będzie pełnej kwoty deklaracji, skąd kasa na weta w razie W, skąd na kastrację czy szczepienia

prawdę mówiąc nie rozumiem takiego toku rozumowania

zawsze te "odłożone" będzie można przekazać innej bidzie jeśli nie zostaną wykorzystane

Link to comment
Share on other sites

[quote name='kcd']Jestem za! :-)[/QUOTE]

Ja też:-).

[quote name='fioneczka']a nie uważasz że stałe deklaracje, gdyby wpływały na konto dałyby jakieś zabezpieczenie bo co będzie jeśli za 2 miesiące nie będzie pełnej kwoty deklaracji, skąd kasa na weta w razie W, skąd na kastrację czy szczepienia

prawdę mówiąc nie rozumiem takiego toku rozumowania

zawsze te "odłożone" będzie można przekazać innej bidzie jeśli nie zostaną wykorzystane[/QUOTE]

Tak, ale chciałabym żebyście Wy podjęli decyzję. Nie lubię się rządzić finansami ludzkimi:-).
Piesek jest wykastrowany i ma szczepienie na wściekliznę, u nas to wymóg w przytulisku - chwała im za to.
Gmina płaci też mieszkańcom za sterylki i kastracje 80% i koszt dla mieszkańca to tylko 35 zł.

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...