Jump to content
Dogomania

Saba jak sznaucerka, ma w koncu cudowny dom!!!


justine.

Recommended Posts

  • 2 months later...
  • Replies 421
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

Hej, hej

nic sie nie martwcie
u nas wszystko w najlepszym porzadeczku

szykujemy z TZ dyktafony bo jak nasze Czipsi Sabcia i Szarlota zaczna mowic na Wigilie, chcemy to miec nagrane

w naszej malej wiosce pan co nam wysylal radiowo internet zbankrutowal i bylam bez netu dwa miesiace
teraz znow mam, ale slaby
jak patrze jak sie w innych kompach ludziom otwieraja stronki to mnie zazdrosc zzera:mad:

wiec pisze szybko tego posta bo mi moze zerwac polaczenie w kazdej chwili

Saba jest cudna, siersciuch z niej na zime niesamowity, a dla checy robimy jej z TZ irokeza z zelu na glowie:multi: FOTKI beda:cool3:

nie ma mnie duzo na dogo, ale nie myslcie, ze proznuje. nasza wioska pelna zwierzatek wszelakich i wszystkie pomocy potrzebuja...

Najgorsze ze Szarlota to straszny killer. 2- 3 myszki, ryjowki,nornice dzienie. Juz jej kupilam dzwonek na szyje! Ptaszkow lapac nie bedzie!

Link to comment
Share on other sites

  • 6 months later...

Witajcie
po dlugim milczeniu czuje ze musz napisac, zeby uspokoic jesli ktos tu jeszcze zajrzy, ze u nas WSZYSTKO W NAJLEPSZYM PORZADKU!

pierwsze zdjecie troche wyjasnia, dlaczego na dogo nie zagladam - mam malenkiego synka, Bruna. Ma 5 miesiecy i wypelnia caly moj czas.
Poza tym zwierzyniec w komplecie, a nawet wiecej;):
Sabusia, Czipsi, Szarlota i ..... 4 jej dzieci.
Zgodnie z zaleceniem weta dopuscilismy przed sterylka do pierwszej ciazy Szarloty. No i spisala sie rewelacyjnie: 4 zdrowe, przepiekne popielate kotki. Juz mamy wlasciwie dobre domki dla wszystkich. Moze jeszcze tylko jednego bedziemy szukac przez pare dni. Bo kotki sa cudne i mam duzo chetnych. A jeden kotek, najwiekszy cudak (czarna twarz, szara reszta, biale skarpety) ZA NAMOWA MOJEGO TZ!!! zostaje z nami.Ma na imie Smolik, jak sie uda to wkleje jeszcze ponizej fotke kociej rodziny.
SABUSIA zdrowa, zazywa Propalin i wszystko OK. W poniedzialek do trymowania. Matkuje kotkom razem z ciocia Czipsi bo to stare panny i swoich dzieci nie maja.

Pozdrawiam Cioteczki, jesli ktos tu zajrzy;)

Link to comment
Share on other sites

witaj barkot:loveu:

to ze kotka powinna mieć młode przed sterylką to mit:-(
tak naprawdę rzadko który weterynarz popiera tą teorię

czesto dopuszcza sie pierwsza ruje ale ja w swoim otoczeniu już dawno nie spotkałam weta z taką opinią
a dodam ze pomagam w prowadzeniu schroniska...i z ta społecznością mam czesto do czynienia

te słodkie kotki teoretycznie zajęły miejsca kotom ze schroniska


dobrze ze dbasz o swoje zwierzeta i widac ze robisz to naprawde dobrze;)
ale nie popełniaj nigdy tego samego błedu

radze poczytac kilka artykułów o sterylkach

Link to comment
Share on other sites

Mam nadzieje że kotki znajdą[B] dobre[/B] domki skoro już się pojawiły na świcie. Z ich przyszłymi właścicielami porozmawiaj o sterylizacji i obalaj mity (!) bo niestety kocich nieszczęść w schroniskach jest dużo, za dużo...

Gratuluje synka :loveu:.

Ciesze się że u was wszystko w porządku. :)

Link to comment
Share on other sites

  • 4 weeks later...

Hej, no to mnie zmartwilyscie:shake:


pewnie macie racje ze to mit z ta pierwsza ciaza, bo bardziej ode mnie siedzicie w temacie
o tyle tylko mnie to dziwi ze ten wet to jeden z lepszych jakich znam w Krakowie. On zalecil Propalin dla Sabki na to nietrzymanie moczu i powiedzial, ze nietrzymanie moczu ma wlasnie zwiazek z za wczesnie (przed pierwsza cieczka) zrobiona sterylka. I ze kotek dotyczy tez ten problem. No ale ja nie wiem, posluchalam go, no bo czegos musze sie trzymac.
W kazdym razie Szarlota idzie do sterylki za pare dni, a dwie male kotki poszly do domkow gdzie na pewno bedzie sterylizacja (to sami moi znajomi)

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...

no, Sabusia od szczeniaka byla w schronie, okolo czterech lat
mam jej ksiazeczke zdrowia stamtad i tam wpisana jest sterylka, zaraz na poczatku jej bidulowego zycia

Jest taka kochana. Wiesz, jak pomysle czasami, ze moglaby dalej siedziec w schronie, to mi sie chce plakac

Po prostu uwielbiamy tego psa. Jak zreszta nasze inne zwierzaki.

Tak trzymac, rotek ;)
Ciesze sie ze tu zagladasz, ktos jeszcze kibicuje Sabusi. :multi:

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...

ejjj ja tez Sabusi kibicuje!! :))) tylko ostatnio nie ma mnie w kraju i nie mam internetu :) ahh jak dobrze na duszy ze moja mala podopieczna ma tak super, barkot jestes zlota kobieta!! gratuluje dzidzi, sliczny chlopiec, napewno po rodzicach sie nauczy milosci do zwierzalt,byle wiecej takich ludzi!!:)) caluje cala rodzinke

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...
  • 1 month later...
  • 1 month later...
  • 1 year later...

to wiadomosc dla Cioteczek, ktore ten watek jeszcze maja w subskrybowanych i sie im wyswietli ze jest nowy post:

z braku czasu nie bywam na dogo dlatego nie ma moich postow, ale bardzo chce Cioteczki co kibicowaly Sabusi, a w szczególności Justine (Mamusie Chrzestna) uspokoic, ze Sabcia jest bardzo szczesliwym psem i zyje sobie z nami jak w raju. Minely dwa lata od moich relacji a po Sabci nie widac mijajacych lat, zazywa Propalin na nietrzymanie siuskow, ale poza tym jest zdrowa jak rydz i wlasnie dostaje przepiekna zimowa siersc. Po odejsciu Czipsi miala (uwierzcie!) jakby depresje. Ale po miesiacu przyszla do nas mala Bezi, czarna sunia od mojego Taty, ktory zmarl w miedzyczasie. I pojawienie sie Bezinki jakos "zakleilo" brak Czipsi i Saba odzyskala radosc zycia.... Tak to sie dziwnie plecie w zyciu. Radosci i smutki.

W kazdym razie: SABA jest z nami, a my z nia.
Mam nadzieje, ze u Cioteczek z tego watku wszystko dobrze. Ze radosci i smutki jakos sie rownowaza i wszystko jednak do przodu.
Dziekuje za Sabe...

Link to comment
Share on other sites

a ja właśnie jestem na lekturze Marca Becoffa o emocjonalnym życiu zwierząt. Autor przez całą książkę udowadnia że m.in. psy mają te same uczucia co ludzie(tylko często w innej postaci) są zazdrosne, cierpią, cieszą się, popadają w depresję, kochają i są przebiegłe. Wszystko poparte przykładami. Może nie ze wszystkim się zgadzam, ale ogólnie popieram autora.

3majcie się razem z Sabą

Link to comment
Share on other sites

i ja tez go popieram. To widac na kazdym kroku, jak nasze zwierzaki pokazuja uczucia i tez cierpia jak ktos kogo kochaja je opuszcza... Szczescie ze Saba ma swoj dom, ktory wszystko jej zapewnia. Wspaniale, ze sa tacy ludzie, ktorzy umieja sie podzielic soba z innymi. Moze barkot masz jakies zdjecia? moze chociaz podrzucisz na maila? W ciagu tych kilku lat dostalam swoja wlasna, wlochata kulke szczescia, te wpatrzone oczy rozwiewaja wszystkie chmury...:)

Link to comment
Share on other sites

ciesze sie ze jeszcze tu zajrzalyscie i że u Was wszystko w porzadku :-)))
justine - wyslalam Ci zdjecia Sabki na maila

dwa lata mnie nie bylo na dogo, po pierwsze bo nie mialam zupelnie czasu
a po drugie ogrom psich nieszczesc w watkach w pewnym momencie mnie przerosl. Wciaz ryczalam i nie spalam po nocach.

Wrocilam na chwile zeby Wam napisac ze u Sabki wszystko OK i jeszcze o jednej suni z dogo, Mice ktora jest u mojej Mamy napisalam na jej watku. I juz znow "wsiaklam" w pare watkow... Tyle znow tego... trudno ogarnac ten ogrom nieszczesc. Trzeba choc troche sprobowac poratowac.
Pewnie sie wkrotce na jakims watku spotkamy :-)
Justine - gratuluje wlochatej kulki!

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Create New...