Jump to content
Dogomania

Bezmyślne rozmnażanie-obejrzyj to-nie odwracaj głowy-taki koniec od nas dla psów i ko


oktawia6

Recommended Posts

  • 3 weeks later...
  • Replies 102
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

Ludzie mają prawo głosu i je wykorzystują. tyle sie mówi o tolerancji ale jak ja mam spokojnie patrzeć jak mordują np. w śmieciarce nikomu nic winnego psa lub kota? Ja nie moge się uspokoić tak mi się ręce ze zdenerwowania i bulu trzesa. co morzemy zrobić żeby tego już nie było?

Link to comment
Share on other sites

[quote name='monikaLipno']
Obejrzałam.....
Zastrzyk, ostanie głaskanko.. co taka osoba wtedy mówi? I nagłe gaśnięcie...
Komory gazowe... kurcze czy osoby TO robiące nie maja serca, uczuć?
[/quote]
masz na myśli tych co mnożą psy bez opamiętania, handlują nimi, przemycają masowo, traktują jak maszynki do robienia kasy, sprzedają każdemu kto chce i każdy może miec? bo to pytanie chyba do tamtych nie do tych którzy robią co muszą robic-bo następne już czekają-nie rozumiesz tej machiny śmierci którą nakręcają ludzie którzy hołdują porzekadłu: "suka raz dzieci" "chce miec dzieci po mojej suce" "stało się - nie wiem jak ale będzie miała dzieci" do tych kierowac te słowa-bo tu się zaczyna-tam gdzie przyczyna jest i skutek.

tyczy to również wprowadzenia w schroniskach usypiania obowiązkowo ślepcych miotów oraz sterylizacji aborcyjnych-jednak suki są często trzymane z samcami-by pracownicy mogli sobie dorobic na falszkę wódki-tak to się dzieje w schroniskach....zapobieganie bezdomności to chyba utopia w polskich realiach, gdzie żyjące już szczenięta są żywcem zjadane przez szczury większe jak one same, padają w męczarniach na choroby zakaźne, osowiałe z zapadniętymi oczami-a ludzie powołują na świat nowe wciąż im mało i mało.....

[URL="http://pl.youtube.com/watch?v=FkbtQ5-QmR0&feature=related"]YouTube - Saving Shelter Pets - Puppy Promises[/URL]

każdy kto kupuje również psy z pseudo-współuczestniczy w maszynie śmierci-jeśli chce ratowac psy z puppy mills/ pseudohodowli-niech zrobi interwencję!!! nie zasila kabzę rozmnażacza! kupując z pseudo-odbierasz życie psom w schronisku:
[URL="http://pl.youtube.com/watch?v=RIV5l4gd_Oo"]YouTube - Tennessee Puppy Mill Raid[/URL]

psy nierosną na drzewach, bocian ich nie przynosi-STERYLIZACJA ZAMIAST EUTANAZJI!!!

bo chocby jedna osoba zrozumiała sens tych film i przekazaną treśc będzie lepiej-jedna suka może wydac nawet 60 szczeniąt w ciągu swego życia-policzcie sobie ile suk jest na ulicach.....bez sterylizacji i co się dzieje gdy zaczną cieczkowac-a co potem?......one są również nie z kosmosu....tak samo jak psy bezdomne oraz dziesiątki tysięcy w schroniskach w całej Polsce, gdzie ofiarami ludzkiej głupoty i ciągłego mnożenia są również psy rasowe ich również jak najbardziej to dotyczy. By nie były produktem powinny byc oddawane wysterylizowane zanim trafią do adopcji-by zamknąc błędne koło.

Link to comment
Share on other sites

Nie mogę teraz obejrzeć tych filmów (blokada w pracy), domyślam się, że traktowanie i sam sposób jest okrutny i bezmyślny, ale w jednym z podpisów napisano, że użyty gaz to Carbon Monoxide.
Jakkolwiek by to strasznie nie brzmiało, to GAZ ten to tlenek węgla popularnie zwany "czadem". Bezwonny i bezbolesny zabójca.
Powoduje "zaśnięcie" ze skutkiem śmiertelnym.
W przeciwieństwie do dwutlenku węgla nie wywołuje efektu duszenia się, jako że organizm ssaków nie wykształcił receptora (systemu "alarmowego") na ten gaz.
(uczucie duszenia się jest spowodowane nie brakiem tlenu, a nadmiarem dwutlenku węgla)
Tak więc GDYBY w humanitarny sposób bez szarpania, bicia i okrucieństwa usypiać SAMYM tlenkiem węgla to W SAMEJ METODZIE nie widzę nic okrutnego.
Tyle, że nie zdrowych i modych zwierząt :angryy:
To tak tylko gwoli faktografii.
Mam tylko nadzieję, że używają czystego CO a nie np. spalin samochodowych :angryy:
Pytanie pozostaje także [B]JAK[/B] się to robi i [B]CZY[/B] samo usypianie tych zwierząt było zasadne :mad:
:pissed:

Osobiście jako człowiek poszkodowany przez pseudochodowców jestem zdecydowanie przeciw niekontrolowanemu i bezplanowemu rozmnażaniu bezrodowców. Taka radosna twórczość, której skutkami twórcy się nie interesują (bo kto z nich śledzi rozwój sprzedanych szczeniąt?) powoduje np. rozmnażanie zwierząt z wrodzonymi wadami genetycznymi itd. a w efekcie cierpienie zwiarząt i rozpacz właścicieli :angryy:

[COLOR=black]U mojego psa kupionego od takiego "hodoffffcy" ( my byliśmy naiwni, a oni wcisnęli nam historyjkę dla frajerów i kupiliśmy :mad:) w wieku 3,5 roku wykryto genetyczną wadę wątroby. Przez 1,5 roku trwała walka tylko o wydłużenie życia śmiertelnie choremu psu, dopóki czuje się dobrze i jest radosny.[/COLOR]
[COLOR=black]W wieku 5 lat przegraliśmy tą walkę i po 2 dniowym gwałtownym załamaniu stanu zdrowia przeszedł Tęczowy Most. (to ten pierwszy z lewej w bannerku poniżej)[/COLOR]
Był to dla nas straszny cios :-(

Link to comment
Share on other sites

tak Mod-rozumiesz Więc-jednak gaz Carbon Monoxide-nie wiem może mieszają z czymś-gdyź pisk i wrzask tych psów jest okropny.....po prostu ......i na pewno mieszają bo jak piszesz że to bezbolesny zabójca-a oni mieszankę muszą robic....bo te psy by tak nie skowyczały !!!! kiedyś czytałan na necie że jest pies który przeżył 30 minutowe gazowanie-rudy pies-darowano mu życie w związku z tym.
również jeśli jest gaz który nie powoduje cieprienia-po prostu zasypia się to tak-ale jeśli tak mająpsy skowyczec-jak ludzie gdy im cyklon B spuszczali to ja pierdzielę:angryy:chodzi o to by robic to bezboleśnie-bez szarpania, bicia poniżania. ten facet chociaż je wkładał-nie wrzucał-on je wkładał do pojemnika-tylko ten skowyt był nie do zniesienia jak dla mnie.

pseudohodowcy-rozmnażacze to jak robactwo które trzeba tępic-jak plaga egipska-nie ma końca ale trzeba tępic jak się da!

Link to comment
Share on other sites

Bardzo dobrze, że są takie filmy ku edukacji i przestrodze.
Całym sercem jestem za sterylizacją ...Na prawdę całym sercem...
I zawsze namawiam do tego innych...
(moje sucze wszystkie ciachnięte, jakby ktoś chciał wiedzieć...
Choć mogłyby rodzić szczeniaki z metrykami...)
Ale nie obejrzę tej makabreski...
Wystarczy mi już to, co mówicie...
Raz jeden obejrzałam (gdzie bodajże jenoty były obdzierane ze skóry żywcem a po tym wszystkim żyły i patrzyły ..)
I nie mogłam się pozbierać...
Apokalipsa...


Dobra mogę szydełkować - a co tam...
Niestety nie mam nerwów ze stali...

Link to comment
Share on other sites

:placz::placz::placz::placz::placz:
:placz::placz::placz::placz::placz:
:placz::placz::placz::placz::placz:

serce mi pękło!
wstyd mi za to jaki potrafi być człowiek
nie wiem co powiedzieć...nawet nie obejrzałam do końca żadnego z tych filmów...........nie mogłam

Link to comment
Share on other sites

Kazde zwierzę w stresie, strachu itd wydziela określony zapach. A to pomieszczenie pewnie jest przesiąknięte takim zapachem i psy od tego dostają amoku.
Ponadto jeżeli mają jakieś prymitywne urządzenie do wytwarzania tlenku węgla, które wytwarza przy okazji dwutlenek węgla, to to już nie jest bezbolesna.
Niemcy w czasie II W.Ś. np. podłączali do kabiny w której byli przewożeni więźniowie rurę wydechową od ciężarówki i tak uzyskiwali tlenek węgla, ale oczywiście nie czysty tylko z różnymi innymi produktami spalania :roll:
Może i oni mają takie rozwiązanie ? :angryy:

Link to comment
Share on other sites

[B]oktawia6[/B] moje pytania retoryczne dotyczyły raczej ludzi, którzy "to" robią.Ale zwróciłaś też uwagę na bardzo ważny aspekt tego wszystkiego. Ja jestem zielona w temacie psów stąd moja ignorancja w tym co napisałam.

Nie znam realiów Polskich schronisk, tak małow iem
nie jestem przeciwna sterylka niee. Jednak ludzie się dziwią jak mówię ze mam wykastrowanego psa- PO co??? ech...

Link to comment
Share on other sites

  • 3 weeks later...

Dał Bóg człwiekowie WOLNĄ WOLĘ - zawarł z człowiekiem PRZYMIERZE / DEKALOG/. Człowiek dokonuje wyborów- tylko dlaczego aż tak perfidnych? Dlaczego zamiast MIŁOŚCI wybiera NIENAWIŚĆ. Przecieć MIŁOŚĆ BOGA, BLIŹNIEGO I WSZELKICH STWORZEŃ JEGO jest kluczem do pełni szczęścia. Wierzę w DOBRO, DOBRYCH LUDZI. Uważam,że dobrych jest więcej tylko nie mają posłuchu - bo to co proponują nie WZBOGACI FINANSOWO PRZECIWNIKÓW życia w pokoju. Pozdrawiam i wylewam łzy nad każdym okrucieństwem na niewinnych zwierzętach.......................

Link to comment
Share on other sites

filmików juz nie ogladam ostatnio po 2 piwkach zobaczyłam przewóz smierci psów z chin - jaK Oczyszczali kraj z bezdomnych zwierząt - jak facet idacy z całą rodziną było dziecko ciągnał za sobą psa i wrzucił go na pożarcie lwom - gdybyście widzieli te uśmiechniete żółte ryje rzygać się chciało .
przeokropne
sterylizacja - obowiązkowo wszystkich kundli -powtarzam sie

mam zasade jak psa to z rodowodem ,albo ze schroniska

Oktawia ty masz nerwy to ogladać- ale warto uświadamiać

terapia szokowa jest najlepsza

tylko jak sobie pomysle ze takie rzeczy sie dzieją to mi niedobrze- serce bije jak oszalałe i w głowie mi sie nie miesci co to za ludzie

Link to comment
Share on other sites

te filmiki sa naprawde wstrzasajace i oczywiscie warto je rozpowszechniac, ale zwykle jest tak, ze czlowiek nie znajac dobrze sytuacji nie rozumie do konca co oglada i co moze w zwiazku z tym zrobic. Przede wszystkim ludzie nie maja pojecia ile jest psow bezpanskich, jakie warunki panuja w schroniskach, jak wygladaja niektore pseudohodowle. Mysle, ze lepiej zamiast wysylac co chwiel maile z roznymi filmikami, az ludziom sie znudza i przestana otwierac, moznaby stworzyc jeden mail z obszerniejsza informacja i rozeslac gdize sie da. ja posiadam olbrzymia baze maili (m.in w zwiazku z moja bardzo dluga dzialalnoscia na allegro nei majaca nic wspolnego akurat ze zwierzetami i bez zastanowienia zaryzykowalabym zawieszenie konta)

chodiz o to, zeby ludzie przede wsyzstkim dowiedzieli sie podstawowych rzeczy
1. ze brak wlasciciela nie jest jedynym problemem zwierzat w schroniskach
2. ze psy bez rodowodow rozmnazane sa dla kasy i laczy sie to czesto z prawdziwymi tragediami, a jedynym realnym i najszybszym rozwiazaniem byloby zmniejszenie popytu!
3. sterylizacja nie jest krzywda dla zwierzecia tlyko wrecz odwrotnie

mail powienien zawierac zdjecia i opisy z polski, zeby ludzie zobaczyli, ze to nei tylko problem w obcych odleglych krajach oraz rozne linki (np do przygotowanej przez weterynarzy str z tekstem o sterylizacji, do strony toz z przeprowadzonymi akcjami itp)
mysle, ze dobrze by tez bylo podac link do dogomanii, zwlaszcza do akcji, zeby ci, ktorzy niemoga wziac psa a chca pomoc, mogli pomagac leiej niz placic pieniadze na schronisko na paluchu... oraz zeby ludize mogli poglebic wiedze i wyrobic soebie wlasne zdanie na ten temat.

Kiedys wyslalm maial w sprawie szczeniaczkow z jednego ze schronisk i odzew byl olbrzymi, tylko problem polegal na tym ze w akcje bylam zaangazowana osobiscie i duzy odzew oznaczal odpowiadanie na maile, wiadomosci na gg i telefony przez prawie 24 h na dobe. udalo sie zrobic bardzo duzo, ale mnie to przeroslo i musialam akcje zawiesic
Moze moglibysmy jednak zrobic bardzo duzo w tak prosty sposob. Przekonalam sie na wlasne oczy i uszy,ze glowny problem to niewiedza. ludxzie wyksztalceni, inteligentni, niby swiadomi otaczajcej rzeczywistosci nie maja zielonego pojecia o tym co sie dzieje. ja sama nie mialam go jeszcze 4 lata temu.

Jesli mail zostanie zredagowany w odpowiedni, przekonujacy oraz trafiajacy do wyobrazni sposob, moze to byc naprawde olbrzymi krok.

Czekam na posty i pozdrawiam najserdeczniej!

Link to comment
Share on other sites

[quote name='arwenka']
Jesli mail zostanie zredagowany w odpowiedni, przekonujacy oraz trafiajacy do wyobrazni sposob, moze to byc naprawde olbrzymi krok.
[/quote]
jak olbrzymi wystarczy przejśc się do pierwszej lepszej wioski w Polsce

ciemnogród panuje również w mieście-w połączeniu z oportunizmem i kretynizmem włącznie

Link to comment
Share on other sites

Świat idzie w złą stronę:shake: Brak szacunku do czegokolwiek,brak zasad i uczuć wyższych:-(.Ludzie zrobią wszystko dla pieniędzy.
[B]Wstyd mi przed tymi zwierzętami[/B].Chylę im czoła i [B]proszę o przebaczenie[/B] za wszystkie krzywdy jakie ludzie im wyrządzili .

Link to comment
Share on other sites

pierwszy i drugi film to fragmenty całości (filmu ) pt." Ziemianie" który trwa półtora godziny obejrzałam go kiedyś cały choć szczerze przyznam że były momenty kiedy nawet ja zamykałam oczy
nie znaczy to że jestem bez serca - cały film ryczałam ale potrafię wiele znieść a tu niestety nawet ja wysiadałam

[URL="http://video.google.com/videoplay?docid=-7105458742770657802"]Earthlings (Ziemianie) - Polish Subs[/URL] jeśli ktoś ma naprawdę mocne nerwy to może zobaczyć

Link to comment
Share on other sites

  • 1 month later...
  • 4 weeks later...

" Homo homini lupus est " ( myślę , że obraża to wilki....;)) - uważam , że tak niestety jest....to przykre...
ale to , kim i - jaki jest , człowiek dla zwierzaków , to jest dopiero tragedia.... a przecież miarą naszego człowieczeństwa jest nasz stosunek do zwierząt....:shake::shake:
Tych filmów nie odważyłam się obejrzeć....może kiedyś...:-(:-(

Link to comment
Share on other sites

  • 3 months later...

nie obejrzałam ani jesdnego filmu, nie odwazyłam sie ich właczyc, nie moge na to patrezc, lecz po Waszych opisach moge sie domyslac...:placz::placz::placz::placz:

kiedys obejrzałam filmik makabryczny, nie mogłam spac, płakałam , byłam roztrzesiona, chciało mi sie wymiotowac.... poprostu nie moge!!!! a tych ludzi to bym pozabijała przysiegam!!!:mad::mad::mad::mad: nie rozumiem, poprostu nie czaje jak mozna miec tak nasrane w bani, nie miec uczuc, móc patrzec na cos takiego i robic takie rzeczy! K***a!!!! jestem wsciekła, dlaczego tacy ludzie wogóle sie rodzą!? czy oni nie czuja smutku robiac cos takiego?! czy ich to nie rusza kompletnie?!!! jak tak mozna!!!!!:angryy::angryy::angryy: poprostu nie miesci mi sie to w głowie i nigdy tego nie zrozumiem!!!!! mam nadzieje ze kazdego kto sie zneca nas zwierzetami kiedys spotka kara.....tak nie moze byc!!! zyc sobie, zarabiac na zabijaniu, obdzieraniu ze skóry....isc po pracy do domu i swietnie sie bawic....jezeli Bóg istnieje to na pewno ich sielanka długo nie potrwa i moze kiedys pożałuja swoich czynów!!!! :placz::placz::placz::placz::placz::placz:nie rozumiem tylko, ze skoro Bóg istnieje i nie interweniuje bo to człowiek rodzi zło, człowiek jest zły, to dlaczego pozwala aby cos takiego spotykało niewinne zwierzeta!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!! ale jetsem wsciekła!!!! DO GAZU Z NIMI!!!!!!

Link to comment
Share on other sites

Przyznam szczerze, że nie poryczałam się przy filmach. Racja - dobiło mnie to, co zobaczyłam. Nie jestem nie uczuciowa lecz silna psychicznie. Oglądam tego typu filmiki dość często i każdy sporo wnosi do mojego życia (lecz nadal jestem zszokowana oglądając kolejny z nich). Każdy z nich daje mi siłę, żeby walczyć. Rozsyłam linki, tłumaczę, marudzę, pokazuje, podaje przykłady słowem - zatruwam życie innym, lecz ratuję (a raczej staram się ratować) zwierzęta.
Dosłownie przed chwilą - pisząc ten post usłyszałam tekst - "twoje wysiłki sa na nic" ;) Ogólnie olewam ludzi myślących w ten sposób i nadal wierzę.

[quote name='Kasia_82']Jestem w szoku :placz: :placz: :placz:

Czy my te wojna z pseudohodowlami kiedykolwiek wygramy ??? :roll: :cool1:[/quote]

Ja wierzę i będę wierzyć, nawet jeśli pozornie nie będzie szansy na wygraną. Jakieś pół roku temu też zadawałam sobie takie pytania i się dołowałam, zarażając pesymizmem innych (nie piszę, że Ty nas dołujesz). Teraz wierzę i walczę, bo tylko tyle mogę zrobić.

Link to comment
Share on other sites

  • 3 weeks later...
  • 2 weeks later...

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Create New...