Jump to content
Dogomania

Wilczarz irlandzki


speed

Recommended Posts

  • Replies 750
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

O matko, co za psy, no rewelacja. Zalalmalam sie tylko, jak przeczytaam, ze strasznie krotko zyja. O charakterze bym cos chciala od Ciebie Speed. Wiadomo, ze w hodowli dostane nieco inna "eksportowa" wersje. Wlasciel najlepiej opowie.

Aneta,

gdyby mial w klebie metr, a podobno takie ma pani w najblizszej dla mnie hodowli, to pies siegalby mi tak samo, jak tej kobiecie ze zdjecia.

Link to comment
Share on other sites

mag- które psy w Polsce mają metr w kłębie??

(kurcze aż się popytam)

a mi się podoba ten (poza tym ma bardzo fajny charakter, na co koniecznie trzeba zwrócić uwagę- bardzo dużo jest niestety lękliwych wilczarzy): http://strony.wp.pl/wp/festinka/wilczarz.html niestety nie mogę wstawić tu jego zdjęcia na razie. Ma co prawda 89 cm w kłębie ale jest bardzo proporcjonalny :)

może dziś uda mi się dodać na www.festina.prv.pl galerię fotek wilczarzy :) zapraszam :)

Link to comment
Share on other sites

O prosze, przekopiowalam to ze strony hodowli Sagittarius

Ich matki to: import z Francji, córka niezapomnianego interchampiona Sagittarius FITZCARRALDO i zwyciężczyni swiata'2000 VICKY VALE of First Avenue-"RARIVARI Sagittarius des Bosquets du Hennoy", import z Danii "Ulvsholms Yashika"-której synowie osiągneli rekordowy wzrost 1 metra, oraz córka YASHIKI-wspaniała, potężna Sagittarius POGORIA.

Moze zle zrozumialam, bo slabo sie na tym znam, ale skoro jakis miot mial metr wzrostu, to inne tez beda mialy tak?

Link to comment
Share on other sites

no proszę to masz w takim razie niedaleko najsłyniejszą polską hodowlę wilczarzy :)

tylu znalazłam synów Ulvsholms Yashiki:

Sagittarius ILLUMINATI (tu jego fotki: http://www.salutaris.animal.pl/galeria.html#)

Sagittarius Irangar

PASSIONARIO Sagittarius

PHALARIS Sagittarius

metr wzrostu nieczęsto się zdarza, wilczarze- samce, które widuje sie u nas na wystawach mają najczęściej koło 85-90 cm

Link to comment
Share on other sites

mag,o wilczarzach już dużo dyskutowaliśmy w tym temacie,tak że poszukaj uważnie :wink:

Psy są naprawde wyjątkowe i to tyle z mojej strony na razie.

W Polsce trzeba jednak uważać,skąd kupujesz wilczarza.Ja mam stały kontakt z hodowlą z Bytomia(mój sąsiad) i wiem jak sie powinno dbać o te psy i ile pracy i poświęcenia kosztuje ich utrzymanie ,a szczególnie wychowanie szczeniaków.Niedawno rodzina z mojej miejscowości kupiła wilczarza również ze znanej hodowli i teraz pies powoli zdycha z nosówką(po tygodniu od wzięcia go z hodowli)nie mówiąc już o tym,że jest połowe mniejszy od szczeniaków w tym samym wieku od kolegi.Tyle właśnie "zaoszczędzili" bo tamte szczeniaki były tańsze.

Tilia,bardzo ładny wilczarz,ten z Festiny.Jakbyś mogła załatwić więcej jego zdjęć to byłbym wdzięczny :roll:

Link to comment
Share on other sites

Ja u Tezy nie wzbudzałem agresji,ani też nie tłumiłem.Ona poprostu nauczyła sie świetnie stróżować,co powoli staje sie niebezpieczne,bo jak nikogo nie ma przed domem,a ktoś obcy by wszedł to boje sie ,że niewiele by z niego zostało,widząc zjakim impetem "wali w brame" jak ktoś podchodzi,ale to tez zależy od jej humoru.Samego pilnowania nauczyła sie od mojej ON-ki ,którą już całkowicie zdominowała.

Ogólnie wilczarze to naprawde spokojne psy,a u nas przez niewłaściwą hodowle są wręcz tchórzliwe i wielokrotnie sie z takimi spotkałem na wystawach i słyszałem z opowieści :(

Link to comment
Share on other sites

Fotki są niesamowite. Powiedzm i tylko czy wilczarz jako chart nie potrzebuje w domu aż tyle przestrzeni? Bo inne charty akurat mają tę zaletę, a jak jest u wilczarza?

Mamy dom, ale mały i taksię zastanawiam czy to bydle pomieściło by się u nas. Nie ukrywam, że za kilka moze nawet kilkanaście lat chciałabym sobie go sprawić...

Link to comment
Share on other sites

BOSKO! Boję się o dysplazję, o to, że nie poradziłabym sobie przy tak szybkim przyroście odchować szczeniaka zdrowego no i zasmuca mnie, że one tak krótko żyją, ale są za to zachwycające.

No, ale to przynajmniej za jakieś minimum 5 lat...

Tymczasem zostaje marzyc...

Link to comment
Share on other sites

Wilczarze raczej nie mają skłonności do dysplazji(przynajmniej sie z nią nie spotkałem).Moja np. ma bardzo mocne i zdrowe bioderka(prawdziwa baba :lol: ) i zdecydowanie o dysplazje sie nie martw,aczkolwiek są to psy ,o które trzeba bardzo dbać szczególnie w okresie wzrostu(m.in.dobrze zbilansowane jedzenie,co wcale nie znaczy bardzo drogie).Potem można sie już cieszyć wspaniałym psem.

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Create New...