Jump to content
Dogomania

Leonberger przestał słyszeć


dusia98

Recommended Posts

[COLOR=#3E3E3E]Mamy szczeniaka rasy leonberger. Specjalnie został wzięty z hodowli, żeby ryzyko chorób genetycznych było wykluczone. Niestety, Leoś ma 10 miesięcy i przestał słyszeć. Kiedy przyszli do nas znajomi, pies spał, nie zareagował na ich przyjście. Natychmiast udaliśmy się do weterynarza. Uszy czyste, pies jest pogodny, normalnie je i pije. Po konsultacji z innymi weterynarzami, nadal nie było wiadomo co z nim jest. Lekarze polecili nam wizytę we Wrocławiu na badaniu BAERa i teście, do ilu decybeli nie słyszy. Pojechaliśmy. Okazało się, że Leon na pewno nie słyszy do 80 decybeli. Bad. BAERa wykazało, że ma płyn w uchu środkowym (dotyczy to obu uszu). Nie wiadomo skąd się tam wziął, wiemy tylko, że nie mógł się pojawiać z zewnątrz. Weterynarz zapisał antybiotyki i sterydy. Po 3 tygodniach widać niewielką różnicę, właściwie żadną. Nie wiemy co robić, szukamy ludzi, którzy wiedzą coś o psich uszach lub spotkali sie z takim przypadkiem, cokolwiek!!!


Co sądzicie klinice dr Niedzielskiego we Wroclawiu?
Warto zrobic wlasnie tam tomografie glowy psa?[/COLOR]

Link to comment
Share on other sites

jeśli leki działaja to nalezy uzbroić sie w cierpliwość,.natychmiast działa tylko kurrara;),więc spokojnie.może to efekt nie doleczonego kiedys zapalenia ucha zewn.lub wewn.?cierpliwości.
p.s.chyba powinnaś ptrzenieśc temat do działu weterynaria

Link to comment
Share on other sites

@gryf80
Staramy się być cierpliwi... Jednak leczenie antybiotykami już się skończyło, a sterydami już się kończy (wszystko wg zaleceń weta). Myślę, że potrzebne się kolejne kroki. Bardzo dziękuję za zainteresowanie.

@Koszmaria
Dziękuję za odpowiedź. Z hodowcą utrzymujemy stały kontakt. On również stara się szukać, pytać, ale w jego hodowli nigdy coś takiego nie miało miejsca. Walczymy cały czas... z każdej strony.



Jeżeli ktokolwiek z Was ma jakąkolwiek informacje na temat głuchoty u psa- piszcie!



Pozdrawiam

Link to comment
Share on other sites

nic innego poza słowami wsparcia nie przychodzi mi do głowy.
wytarmoś Leosia mocno ode mnie.
trzymajcie się cieplutko

[SIZE=1]wpadł mi tylko do głowy nieśmiały pomysł,by monitorować mu nerki i wątrobę,przy sterydach głównie nerki...ale to pewnie wiecie.[/SIZE]

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...