Jump to content
Dogomania

Jack wraca z nieudanej adopcji!!!.Czy znajdziemy mu prawdziwy dom?....


Recommended Posts

Jak by bylo wiecej deklaracji to mozna napisac do jakiejs fundacji. Fundacje sa zapsione po sam dach i wiekszosc z nich nie ma juz mozliwosci przyjmowac wiecej psow ze wzgledu na fundusze ale maja kontakty do tanszych hotelików, z ktorymi wspolpracuja.
Jesli poprosic ich o kontakt z hotelikiem, czy posrdenictwo przy znalezieniu go, mysle ze mogli by pomoc. jesli pies mialby komplet deklaracji to fundacje na pewno by pomogly...

Link to comment
Share on other sites

  • Replies 695
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

Aryste, tak, masz rację,że ten łańcuch to i tak lepsze tymczasowe rozwiązanie niż Radysy... Agat21, Jackuś ma niewiele czasu. Dostanie miskę żarcia i wody tylko dla siebie i nie będzie musiał o nią walczyć. Taki biedny, skaczący na 3 łapkach, nie miałby szans walczyć o przetrwanie w Radysach. Ponoć grzecznie dał się zapiąć na łańcuch, tak, jakby już kiedyś stał na łańcuchu...Scarletto poprosiła mamę o niezgłaszanie go do gminy na razie, bo szukamy mu ratunku. Jutro Radysy przyjadą po sunię, która przyszła ze sznurkiem na szyi na sąsiednią posesję...I tam jej nie chcą...

Link to comment
Share on other sites

To jest masakra ! Ryczę normalnie jak myślę o tej suni ! Jack stoi na łańcuchu - to jedyna , na chwilę obecną opcja przed tym, aby nie pojechał jutro do Radys razem ze swoją sąsiadką ... Mam dość !! Cały czas widzę tą sunię, która śpi sobie zwinięta w kłębuszek niczego nieświadoma - nie wie co czeka ją jutro - jaki szok przeżyje...nie dam rady ....serce mi pęka na kawałki ....

Link to comment
Share on other sites

Ja daję stałej 30zł. I mamy juz razem 100zł. To jest jedna trzecia ceny ewentualnego hotelu. Mogę co miesiąc robic bazarek i zawsze wpadnie coś do kasy. Fanty na bazarek mam. Znam kilka fajnych osób, które jeśli poproszę pewnie pomogą finansowo, niestety trudno jest mi powiedzieć jakie to będą kwoty. Kochani zawalczmy o Jacka, prosze. Hotel to dla niego jedyny ratunek. A suni bardzo żal, wyć sie chce po prostu i wcale mi nie pomaga świadomość, ze całego świata nie zbawimy, nie uratujemy wszystkich psów.
Psi, ostatnio rozmawiałam z bardzo mądrym, wykształconym człowiekiem, który nie mógł pojąć, dlaczego jak muszę gdzieś wyjechać to zawsze organizuję opiekę dla swoich psów i stawiam to jako priorytet. A jak nie moge zorganizować opieki to po prostu nigdzie nie wyjezdzam. Ten pan powiedział, "a co się psu stanie jak nie zje kilka dni i na dworze posiedzi....? Psom to nie zaszkodzi" . Szczęka mi opadła, a poniewaz do pokornych nie należę pobrnęłam dalej w temat i doszło do burzliwej dyskusji. I dowiedziałm się, że sterylizacja psów to ingerencja w ich naturę i to powinno byc zabronione prawem. Łańcuch jest dobry, bo pies się nie szwęda i lubi pilnować domu , bo pies to zadaniowiec, jak ma za zadanie stać na łańcuchu i pilnować to pies chce tak tak stać... i takie tam bzdury.
Skoro wykształceni, obyci w świecie ludzie mają takie poglądy, to w innych środowiskach jest tylko gorzej.

Link to comment
Share on other sites

Dorris to nie ludzie [B]wykształceni[/B] tylko [B]z wykształceniem[/B]. Uważam to za bardzo istotną różnicę (żeby nie powiedzieć wykształciuchy - no ale już powiedziałam :diabloti:). Przepraszam, ze nie znając tego człowieka, tak napisałam, ale nie mam szacunku dla ludzi bez mózgów i serc jednocześnie. Dla mnie człowieczeństwo to te dwa "organy" pracujące jednocześnie i kropka!

Link to comment
Share on other sites

A czy ci ludzie, do których przyszła ta sunia nie mogliby i jej uwiązać u siebie, albo zamknąc gdzieś na czas przyjazdu ludzi z Radys.? Aby ja uchronić od zagłady, bo ona transportu nie przeżyje jeśli jest szczenna.
Moze i dla niej udałoby sie pomóc, skoro jest ładna to tylko kwestia poogłaszania i dom znalazby się. A bym ja ogłaszała. A przede wszystkim trzeba ja ciachnąć, póki czas. Czy ktos wie jak doszło do zgłoszenia psów do odłowienia? Ktoś ze wsi doniósł władzom?

Link to comment
Share on other sites

doris66 ta sunia została zgłoszona przez tą starszą Panią. Ona jest osobą bardzo schorowaną i nie ma siły o to by dbać w jakikolwiek sposób o pieska. Mnie tam nie ma ....jestem 1500 km od tego miejsca. Wiem, że dzisiaj mają po nią przyjechać ludzie z Radys - nie ma odwrotu... niestety

Link to comment
Share on other sites

[quote name='ceris']Dorris to nie ludzie [B]wykształceni[/B] tylko [B]z wykształceniem[/B]. Uważam to za bardzo istotną różnicę (żeby nie powiedzieć wykształciuchy - no ale już powiedziałam :diabloti:). Przepraszam, ze nie znając tego człowieka, tak napisałam, ale nie mam szacunku dla ludzi bez mózgów i serc jednocześnie. Dla mnie człowieczeństwo to te dwa "organy" pracujące jednocześnie i kropka![/QUOTE]
Mam dokładnie takie samo zdanie... A tak w ogóle to dzień dobry u Jacka - jeszem tu od początku tylko dotąd podczytywałam tak po cichutku :oops:.
[quote name='doris66']A czy ci ludzie, do których przyszła ta sunia nie mogliby i jej uwiązać u siebie, albo zamknąc gdzieś na czas przyjazdu ludzi z Radys.? Aby ja uchronić od zagłady, bo ona transportu nie przeżyje jeśli jest szczenna.
Moze i dla niej udałoby sie pomóc, skoro jest ładna to tylko kwestia poogłaszania i dom znalazby się. A bym ja ogłaszała. A przede wszystkim trzeba ja ciachnąć, póki czas. Czy ktos wie jak doszło do zgłoszenia psów do odłowienia? Ktoś ze wsi doniósł władzom?[/QUOTE]
Jejku mnie też ta sunia strasznie ujęła za serce... Na początek mogę dać 10 zł. stałej na sunię... Uratujmy ją :modla:.

Link to comment
Share on other sites

Jack ma zaklepane miejsce w hotelu ( przed chwilą ustaliłam szczegóły ). Koszt 300zł. Kochane ciotki pomóżcie, dorzucajcie grosik, bo jak nie zabierzemy go do hotelu to za tydzień dwa nie będzie Jacka tak jak nie ma tej biednej suni. Zapraszajcie ludzi na watek, prosze bardzo. Każda pomoc na wagę złota. Przed wysłąaiem go do hotelu jeszcze musimy go ciachac, to dodatkowe koszty.

Link to comment
Share on other sites

Słyszałam, ze wyciagnięcie psa z Radys kosztuje 500zł i wcale nie jest łatwo do psa dotrzeć i odnaleźc go w tej mordowni. Jeśli wogóle tam dotrze. Ja nigdy tego nie robiłąm. Moze ktos wie coś więcej....niech napisze.

Link to comment
Share on other sites

Dziewczyny jak będziecie robiły konto na Jacka róbcie z Pay palem .... Mam kilka zgłoszeń od znajomych z zagranicy, które czekają na możliwość wpłat pieniążków w ten sposób .... Będzie dobrze!!! Jesteście wielkie dziewczyny!! Dziękuję Wam ogromnie w imieniu tego biedaka :*

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Create New...