Jump to content
Dogomania

szczeniak nie chce spacerować


Frodosław

Recommended Posts

Witam,

mam półrocznego szczeniaka, którego rozpocząłem jakiś czas temu poznawać z innymi pieskami, wszystko było w porządku do czasu, kiedy w ostatni weekend został zaatakowany przez sunię i dość mocno poturbowany... od tego czasu wychodzi z domu, ale po kilkunastu metrach się zatrzymuje i nie chce iść dalej
nie wiem jak sobie z tym poradzić, na wybieg z pieskami ostatnio go zanoszę (tam został poturbowany) i przy innych psach jest coraz pewniejszy siebie, ale droga na wybieg lub na jakikolwiek spacer jest masakrą. pomocy!!!

Link to comment
Share on other sites

[quote name='Frodosław']Witam,

mam półrocznego szczeniaka, którego rozpocząłem jakiś czas temu poznawać z innymi pieskami, wszystko było w porządku do czasu, kiedy w ostatni weekend został zaatakowany przez sunię i dość mocno poturbowany... od tego czasu wychodzi z domu, ale po kilkunastu metrach się zatrzymuje i nie chce iść dalej
nie wiem jak sobie z tym poradzić, na wybieg z pieskami ostatnio go zanoszę (tam został poturbowany) i przy innych psach jest coraz pewniejszy siebie, ale droga na wybieg lub na jakikolwiek spacer jest masakrą. pomocy!!![/QUOTE]
Stopniowo i spokojnie pokaż maluchowi, że świat jest dobry. Zabierz na spacer zabawki, smaczki i jak maluch grzecznie idzie - baw się z nim i nagradzaj smakami. Jak się zatrzyma - zachęć, żeby podszedł do Ciebie i znów się pobaw... Poproś znajomego psiarza, żeby spotkał się z Tobą na trasie na wybieg - oczywiście z psem, którego Twój lubi. Wtedy pewnie będzie łatwiej dojść do celu.
Na przyszłość - nie dopuszczaj do sytuacji, gdy inny pies atakuje szczeniaka. A jeśli już dojdzie do takiej sytuacji, to po pierwsze - nie zabieraj psa z miejsca zdarzenia natychmiast, ale doprowadź do tego, by kontakt z agresorem zakończył się pozytywnie - czyli agresor zabezpieczony smyczą i/lub kagańcem, a szczeniak ma możliwość swobodnie odetchnąć obok niego. Po drugie pójdź do weta po środki uspokajające oddziałujące na pamięć krótkotrwałą (masz na to mniej niż godzinę). Dzięki temu trauma będzie mniejsza.

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...