Jump to content
Dogomania

Wspaniała sunia Paura o wielkim psi sercu - po 7 latach w schronie znalazła DS!!!


__Lara

Recommended Posts

  • Replies 2.9k
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Posted Images

U nas wszystko dobrze. Szykujemy się na jutro. Mam nadzieje, że uda nam się z tym badanie krwi. TO JUŻ JUTRO!

Ulubione miejsce Hachi i Paury
[IMG]https://lh6.googleusercontent.com/-ei0agrC1mgM/UTYq1KEGkXI/AAAAAAAAAnw/EffYAywseio/s645/DSC_0647.JPG[/IMG]

Czyli w stópkach Pani :D

Link to comment
Share on other sites

[quote name='paula_t']Jakieś wieści....?[/QUOTE]

No niestety nic dzisiaj się nie udało znowu krew zła tzw. "mleko".
Dajemy sobie jeszcze miesiąc dalej na kreonie. Wet powiedział, że by się przydało zmienić karmę na jakąś lepszą jak najmniej tłuszczową.

Następny termin to 3.04. i jeśli wtedy znów wyjdzie taka krew to będzie ją jakoś tam rozcieńczał itp. Wyniki nie wyjdą 100% wiarygodne. Zabieg w tedy na pewno się odbędzie. Tylko przez tą "zła" krew będzie większe ryzyko przy narkozie.

Co do karmy ja mam takie propozycje:
[url]http://allegro.pl/royal-c-gastro-intestinal-l-f-pies-6kg-kur-gratis-i3073875505.html[/url]
[url]http://naszezoo.com.pl/brit-care-light-turkey-rice-3kg-p-1186.html[/url]

a wy macie jakieś propozycje?

Link to comment
Share on other sites

napewno to nie zaszkodzi. a co do karmy brit light to też była spoko:) ja i tak mu gotuje ale suchą je sobie jak mu się chce:) on zresztą każdą suchą zje byle miała rybę, teraz mamy taste of the wild, bo zamiast pszenicy sa ziemniaki i owoce, a to niby dobre na wątrobę, która u nas jest w opłakanym stanie:(

Link to comment
Share on other sites

[quote name='Panna Marple']Czy Paura ma problem z trzustką?[/QUOTE]
No właśnie próbowałam to podpytać kiedyś weta kierującego na zabieg jak to sprawdzić są 2 badania by to sprawdzić badanie krwi lub badanie kału, te drugie nie dają 100%.
Za żadnym razem nie doszło do faktycznego badania krwi z powodu tego "mleka"

Paura ma problemy z trawieniem tłuszczy jak często bywa przy trzustce, ale wet mający przeprowadzić zabieg powiedział, że to niekoniecznie muszą być problemy z trzustką. Podpytałam czy mogą występować jakieś dodatkowe objawy i on powiedział, że nie...

Przez ten miesiąc trzeba się skupić na ograniczaniu tłuszczy oraz ewentualnym wzmocnieniu sprawności ich trawieniu.

Link to comment
Share on other sites

[IMG]https://lh6.googleusercontent.com/-ei0agrC1mgM/UTYq1KEGkXI/AAAAAAAAAnw/EffYAywseio/s645/DSC_0647.JPG[/IMG]

Boskie zdjęcie!!!! :) :) :) widać, że się polubiły już :D :D :D

Kryziu, pięknie dziękuję za 82zł z bazarku!!!! :loveu::loveu::loveu:

Monika, ja trochę ostatnio o karmach czytałam i polecałabym zdecydowanie Brita - cenowo tańszy, karmy Brita mają ok. 40% mięsa, a Royal jest strasznie przereklamowany i z tego co wiem to za dużo mięsa nie ma - coś koło 20%. Daj znać to przeleję kasę na karmę :)

Link to comment
Share on other sites

Wiem właśnie...

Jeszcze poszperałam i mamy ostatecznie dwa typy. Głównie chodzi o tłuszcz...

1. [B]BRIT Care Light Turkey & Rice 44 zł 3kg [/B]
[URL]http://naszezoo.com.pl/brit-care-light-turkey-rice-3kg-p-1186.html[/URL]
[COLOR=#000000][FONT=Verdana] Analiza: Białko 25% Wapń 1,2% [/FONT][/COLOR][FONT=Verdana][B] [COLOR=#ff0000]Tłuszcz 9%[/COLOR][/B][/FONT][COLOR=#000000][FONT=Verdana] Fosfor 0,8% Blonnik 10% Witamina A 20 000 j.m. Popiół 6% Witamina D3 1 500 j.m. Wilgotność 3,5% Witamina E 500mg

LUB

2. [/FONT][/COLOR][B]TROVET WRD Weight Reduction Diet 64,5zł 3kg[/B] [COLOR=#000000][FONT=Arial]mięso z kurcząt /> 30%/
[/FONT][/COLOR][URL]http://naszezoo.com.pl/trovet-wrd-weight-reduction-diet-karma-dla-psa-3kg-p-4339.html[/URL]
Analiza:
[COLOR=#000000][FONT=Verdana]Wilgotność 9%, Białko 30%, [/FONT][/COLOR][COLOR=#ff0000][FONT=Verdana][B]Tłuszcz 5%,[/B][/FONT][/COLOR][COLOR=#000000][FONT=Verdana] Kwasy tłuszczowe Omega 6:3 w stosunku 6.74:1, Węglowodany 30%, Popiół 6%, Błonnik 8.5%.[/FONT][/COLOR]
[COLOR=#000000][FONT=Verdana][U]Minerały[/U][/FONT][/COLOR]
[COLOR=#000000][FONT=Verdana]Wapń 1.2%, Fosfor 1%, Magnez 0.1%, Sód 0.2%, Potas 0.5%, Chlor 0.65%, Miedź 5 mg/kg, Selen 0.1 mg/kg, Mangan 45 mg/kg, Cynk 134 mg/kg, Jod 2 mg/kg.[/FONT][/COLOR]
[COLOR=#000000][FONT=Verdana][U]Witaminy[/U][/FONT][/COLOR]
[COLOR=#000000][FONT=Verdana]Cholina 1200 mg/kg, Witamina A 20000 IU.kg, Witamina D 2000 IU/kg, Witamina E 150 mg/kg, Tiamina (B1) 20 mg/kg, Ryboflawina (B2) 15 mg/kg, Pirydoksyna (B6) 15 mg/kg, Witamina B12 0.1 mg/kg, Kwas foliowy 3 mg/kg, Niacyna 100 mg/kg, Kwas pantotenowy 40 mg/kg, Biotyna 0.6 mg/kg.[/FONT][/COLOR]
[COLOR=#000000][FONT=Verdana][U]Aminokwasy[/U][/FONT][/COLOR]
[COLOR=#000000][FONT=Verdana]Cystyna 0.4%, Tryptofan 0.4%, Izoleucyna 1%, Tauryna 0.05%, Lizyna 1.6%, Metionina 0.6%, Treonina 1.2%[/FONT][/COLOR]

Link to comment
Share on other sites

[SIZE=2][COLOR=#000000][FONT="MS Shell Dlg 2"]Witaj Pauruniu i przepraszam Ciebie jak i Cioteczki, że nie byłam na dogo ostatnio, ale brak czasu. Widzę że znowu nic badanie wyszło źle mam nadzieję, że po miesiącu diety lepszej karmy i dłuższemu podawaniu leku będzie już lepiej trzyma za Ciebie kochanie kciuki. Widzę, że zaprzyjaźniłaś się i masz psiapiółkę. Pauruniu najlepiej blisko pani masz racje. Mój kot cos o tym wie hehe, gdy tylko siadam na fotek ii lecę na dogo siedzi mi na laptopie jakby, ja interesowało co na dogo słychać.:evil_lol:[/FONT][/COLOR][/SIZE]

Link to comment
Share on other sites

[quote name='anka :)'][SIZE=2][COLOR=#000000][FONT=MS Shell Dlg 2]Witaj Pauruniu i przepraszam Ciebie jak i Cioteczki, że nie byłam na dogo ostatnio, ale brak czasu. Widzę że znowu nic badanie wyszło źle mam nadzieję, że po miesiącu diety lepszej karmy i dłuższemu podawaniu leku będzie już lepiej trzyma za Ciebie kochanie kciuki. Widzę, że zaprzyjaźniłaś się i masz psiapiółkę. Pauruniu najlepiej blisko pani masz racje. Mój kot cos o tym wie hehe, gdy tylko siadam na fotek ii lecę na dogo siedzi mi na laptopie jakby, ja interesowało co na dogo słychać.:evil_lol:[/FONT][/COLOR][/SIZE][/QUOTE]

One przez ekran czują zapach swoich kolegów, hehehe :)

Link to comment
Share on other sites

[SIZE=2]Ciociu _Lara [COLOR=#000000][FONT="MS Shell Dlg 2"]Lubię sobie popatrzeć na te fruwające jęzorki uśmiechnięte pyszczki psiaków, chodź jestem kociaczkiem:roll: uwielbiam psiaki i miziaki z nimi. Lubię czytać co Cioteczki piszą i jak pomagają i chodź sama się chcę wypowiedzieć pozdrowić moja pani a raczej mamka mi nie pozwala:diabloti: mogę tylko lukać co piszę mamka i jej podpowiadać pozdrawiam Kotka Psotka..... Tak tak C. _Lara masz racje mają nosa... [/FONT][/COLOR][/SIZE]

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Create New...