Jump to content
Dogomania

Z jakim typem osobowości psa czujecie się najlepiej?


Tree

Recommended Posts

Witajcie. Czy wiecie, jakie psy do Was najbardziej pasują? Czy jest to jeden konkretny typ, czy może jesteście bardziej "wszechstronni" i czujecie się dobrze z psami o różnych charakterach i potrzebach równie dobrze? Kiedy poznaliście się na tyle dobrze, żeby wiedzieć jakie cechy u psa Wam przeszkadzają, a jakie nie?

Sama waham się między skrajnymi typami osobowości. Z jednej strony są to charty (na spacerach aktywne, w domu kanapowe, niezależne, ale czułe, nienarzucające się, spokojne), a z drugiej owczarki i retrievery (aktywne, wesołe (odpadają te najbardziej pracoholiczne), wytrzymałe, chętne do współpracy z człowiekiem, predyspozycje do sportu). Cechy w nawiasie mi bardzo pasują. Tylko sama nie wiem, który typ bardziej. W moim terrierze przeszkadza mi zadziorność, szczekliwość, wielka upartość (choć upartość jestem w stanie bez większych problemów znieść), szybkie pobudzanie się z byle powodu (to też jestem w stanie przetrzymać, jeśli nie przybiera skrajnych form), delikatność (mały i chorowity). Też macie takie wahania?

Link to comment
Share on other sites

Z moją bestią najlepiej się czuje :cool3: Jak się ostatnio okazało jest ona jak to się tu twierdzi bez papierów w typie alaskan malamut, w głoszeniu co prawda był opis że to husky :p
Ja co do wyboru jaki pies wahania nie miałem, zawsze chciałem mieć psa pólnocy, za ich niezależność, za to że są tak bardzo inteligentne i otwarte na to co nowe, za to że ciągle coś kombinują, ech wystarczy tylko spojrzeć jej w te oczy i już wiem że zaraz coś wymyśli i mnie znów zadziwi. Do tej pory sam byłem kanapowcem, a teraz gdy wracam z 10 km spaceru padnięty, potrafię się tylko śmiać. Można powiedzieć że razem nabieramy kondycji, ja po siedzeniu na kanapie przed klawiaturą, ona po chyba najgorszym co dla takiego psa może być, po uwiązaniu na łańcuchu. Mija miesiąc od kiedy u mnie jest, spacerek 10 km bez zadyszki robimy w 1 godzinę 40 minut i za każdym spacerkiem jest łatwiej. Ech taki mój szalony pies który sprawia często, że choć już ledwo ide to sprawia że mam jeszcze ochote zobaczyć co jest za następnym zakrętem...

Link to comment
Share on other sites

" Ech taki mój szalony pies który sprawia często, że choć już ledwo ide to sprawia że mam jeszcze ochote zobaczyć co jest za następnym zakrętem..."

Zazdroszczę Ci tego ;) Postaram się, żeby mój następny pies był jak najbardziej zdrowy i wytrzymały, ale do tego jeszcze kilka lat. A na razie mogę tylko pomarzyć o takim sposobie spędzania czasu ;)

Link to comment
Share on other sites

Ja w sumie lubię każdego :eviltong: choć nie w równym stopniu... Najbardziej odpowiadał mi mój pierwszy onek- bardzo zrównoważony, nie sprawiał dosłownie żadnych problemów.
Teraz mam tornado z adhd :lol: wkurza mnie strasznie, ale jedna głupia mina i pańcia wszystko wybacza :cool3: drań z niego okrutny, ale też mega pociecha, z którą nie idzie się nudzić. Do tego wiecznie pcha się na kolana i rozdaje buziaczki :loveu: gdzieś w głębi marzę, aby się trochę ogarnął, ale zdaję sobie sprawę, że to m.in. moja wina, bo rozpuszczony jest obrzydliwie :roll:

Nie mogłabym mieć za to wiecznego ujadacza... Damon szczeka jedynie na fretkę i nakręcaną mysz :lol:

To mój 6 pies w życiu i żaden nie był tak pozytywnie szurnięty :diabloti:
Nie mogłabym też mieć leniucha- lubię wychodzić, robić coś z psem na dworze...

Link to comment
Share on other sites

[quote name='Tree'] W moim terrierze przeszkadza mi zadziorność, szczekliwość, wielka upartość (choć upartość jestem w stanie bez większych problemów znieść), szybkie pobudzanie się z byle powodu (to też jestem w stanie przetrzymać, jeśli nie przybiera skrajnych form), delikatność (mały i chorowity). Też macie takie wahania?[/QUOTE]
Wygląda mi na to że jesteś właścicielką yorka bowiem tylko one posiadają takie cechy :) Mi na sercu leżą labradory. Mają naprawdę doskonały charakter. Są bardzo aktywne kiedy od nich tego wymagamy ale również ciche i spokojne.

Link to comment
Share on other sites

Dopóki nie adoptowałam rudego nie wiedziałam, że mój typ to ttb. Żywiołowość, szybkość reakcji, łatwość uczenia się i wpatrzenie w człowieka. Okazywanie uczuć przez niego jest jedyne w swoim rodzaju, no i ten uśmiech - od ucha do ucha. Od kiedy go mam jestem szczupła i zdrowa. Codzienne spacery po 10-12 km w szybkim tempie i zabawa - mój ttb to wieczny szczeniak ;-)

Link to comment
Share on other sites

A mój ideał to cocker spaniel angielski, uwielbiam te psy za ich uczuciowość, przyjacielski charakter i ciapowaty wygląd :loveu: jak następny pies to tylko cocker, może springer walijski ;)

Wiem co na pewno mnie odstrasza u psów, wiem że na pewno nigdy nie będę mieć psich pracoholików albo psów bardzo niezależnych od człowieka. Nie dla mnie też psy bardzo wpatrzone w człowieka

Link to comment
Share on other sites

Ja tym razem dałam sie kusić na "błysk w oku". I trafiliśmy w "10". Mamy czułego wariata, z głową pełną pomysłów i turbodoładowaniem w łapkach. Taki czarny sznupodyl, z radosną mordką uratowany z jednej z licznych pseudohodowli. Mój mąż przepadł tym razem na amen, Fidel potrafi go odciągnąć nawet od komputera. :diabloti:

Link to comment
Share on other sites

A u mnie- maltańczyk. Biała, ślicznościowa damula która na ogół jest miła, ciepła, ale napewno nie zwariowana. No może nie zawsze ;D Agility to jej żywioł. I jako piękna damunia z wdziękiem przyjmuje nagrody, wiwaty itp. Ale woli sobie posiedzieć na kanapie i pobawić się KONGIEM niż ganiać po ogrodzie... Ach te moje psisko ;D

Link to comment
Share on other sites

Ja najlepiej czułabym się chyba z radosnym, wiecznie nakręconym, chętnym do współpracy owczarkiem. W mojej Soni (kundelek) przeszkadza mi jej wrażliwość, delikatność, strachliwość, a w moim Skwarku (też kundelek) ignorowanie mnie, twardy charakter i terytorialność.

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...