Jump to content
Dogomania

Tonic i Yuki - owce na wypasie


Szura

Recommended Posts

  • 2 weeks later...

Przed przyjazdem do mnie:

W wieku 3 tygodni

[IMG]https://fbcdn-sphotos-h-a.akamaihd.net/hphotos-ak-ash3/528380_510469912344038_1999218255_n.jpg[/IMG]

[IMG]https://fbcdn-sphotos-h-a.akamaihd.net/hphotos-ak-frc3/483254_510462272344802_434760769_n.jpg[/IMG]

Tu chyba po pierwszym strzyżeniu

[IMG]https://fbcdn-sphotos-c-a.akamaihd.net/hphotos-ak-prn2/q74/1044807_593059377394471_1648864816_n.jpg[/IMG]

I tuż przed wyjazdem z hodowli, o 5 rano. Zmęczona, ale najszczęśliwsza na świecie. <3

[IMG]https://fbcdn-sphotos-h-a.akamaihd.net/hphotos-ak-prn2/q71/s720x720/10174_593059374061138_1692693059_n.jpg[/IMG]

[IMG]https://fbcdn-sphotos-e-a.akamaihd.net/hphotos-ak-ash4/q71/s720x720/1043862_593059380727804_660596016_n.jpg[/IMG]

Link to comment
Share on other sites

Katasz, klatkę w domu to ja mam ogromniastą, a transporter (Yuki nawet w domu chętniej go używa) mam za mały na dorosłego bedla. :( Jest idealny dla Tonica i młodego teraz, ale niedługo będzie za długi i za wysoki. To znaczy tak żeby godzinkę czy dwie posiedzieć w podróży to się nada i dla dorosłego, o ile pies nie ma problemu z tym, żeby się zwinąć w kłębek i iść spać, ale tak do domu, na co dzień, to malizna. :( Nie pamiętam, jakie wymiary ma mój kennel, jutro go wymierzę. Wydaje mi się, że potrzebny by był o rozmiar lub dwa większy.

Wiesz co, może napisz na allo do Tess, Beza jest mniej więcej wielkości naszych (ma jakieś 40 cm w kłębie, 8-9 kilo, dość długa) i Natalia na pewno lepiej Ci doradzi. Ma na pewno jeden materiałowy kennel, a i Beza ma stojącą na stałe w domu klatkę metalową, IMO idealnie na Bza wymierzona - może stać, obrócić się, wyciągnąć. Zwinięta w kłębek zajmuje chyba jakieś pół klatki.

Jak zapomnisz, to sama mogę jej spytać, bywam u niej często. :)

Link to comment
Share on other sites

Szczurzyn też podobnych rozmiarów (38 cm w kłębie). Na zawody mam dla niej klatkę bodajże 45 cm wys - spokojnie w niej stanie, obróci się i położy. Chociaż następnym razem chyba wzięłabym rozmiar większą

Link to comment
Share on other sites

Khy, khy... Ni mo. :grins: Jak bedle były u górników i cyganów, to miały normalne fryzury, a jak się nimi arystokracja zainteresowała, no to przekichane. :evil_lol: Trochę tam zmienili budowę (wyciągnęli szyję i jakieś tam duperelki) no i wymyślili to 'cudne' strzyżenie, które miało podkreślić sylwetkę i unikatowość bedli. ;)

Łyse wyglądają bardzo fajnie, dużo bardziej terrierowato. Tu przykład: [url]http://www.youtube.com/watch?v=ZNEhKbpIQAU[/URL] 

Zresztą na pewno kiedyś Yukiego ogolę, to zobaczysz. :D

Link to comment
Share on other sites

Przyznam, że szokłam.

Duża suka chciała dziabnąć Yukiego, kopnęłam ją (dzięki temu tylko go ośliniła), podbiegł właściciel, zaczął mnie wyzywać, grozić, opluł i popchnął, że się prawie wyjebałam. Zarówno Tonic jak i Yuki stały koło mnie lekko przede mną i go oszczekiwały. U Yukiego to było takie trochę nie wiem co się dzieje, wszyscy się drą (groźnie, nie groźnie, nie mogę się powstrzymać, więc i ja się na niego powydzierałam :evil_lol: ) to i ja, ale u Tonica to nie było typowo lękowe, czego się spodziewałam, tylko ostro wkurwione. Myślałam, że on będzie pierwszy do ucieczki zawsze. :P

Właśnie się zastanawiam, czy to zgłosić, moje psy też były luzem, a nie bardzo chcę ściemniać.

Link to comment
Share on other sites

Ja kiedyś zostałam zwyzywana od buraków i wieśniaków :evil_lol:, jak wkopałam z powrotem na podwórko ONeczka, który akurat wypadł z zębami na wierzchu prosto na nas, bo pańcio nie wziął pod uwagę, żeby [B]w ogóle[/B] zamontować bramę (bo to takie MIEJSKIE, c'nie). Facet powrzeszczał, pomachał rękami, powyzywał mnie i polazł. Moim zdaniem nie warto chyba tego ruszać, zwłaszcza jeśli Twoje psy też były luzem. A na spacerki polecam gaz pieprzowy.

Link to comment
Share on other sites

Niestety jeszcze troszkę poczekamy :( Bo plany są na 2014r. Bedli interesuje się czytam o nich i marzę od jakichś 5 lat ! Psy bliskie ideału ( w każdym razie te co znam :D ), planuję wystawy i może agility :cool3: A jeśli chodzi o hodowle to jeszcze nie jest do końca postanowione. Zależy od rodziców bo nie jestem pełnoletnia :( A wy planujecie wystawy ? Może się spotkamy na jakiejś ?

Link to comment
Share on other sites

Na wystawach raczej się nie spotkamy, bo zrobię mu pewnie championat Polski i kuniec, osobiście wystaw nie lubię. :) Ale jak będziesz w Warszawie, to zapraszam na spacer!

Na razie dostałam telefon do jedynej osoby w Warszawie, która umie ostrzyc dobrze bedla, za miesiąc pewnie się wybierzemy. Ech, szkoda, że one tak się rozjaśniają, po strzyżeniu pewnie w depresję wpadnę. :P

Link to comment
Share on other sites

Myślałam o tym, ale musiałabym go trymować regularnie, a by mi się bankowo nie chciało. Do tego najbardziej mnie nie wkurza etap białego psa, tylko pośredni - takie wypłowiałe nie-wiadomo-co.

Zresztą zobaczymy, kto wie, jakie eksperymenty fryzjerskie będę na nim przeprowadzać. :evil_lol:

Link to comment
Share on other sites

Pięknota :loveu:
Wczoraj mama mojego TZ'ta strzygła brata miotowego Twojego Yukiego :lol:. Świat jest mały, a fajnie, że w Warszawie mamy już kilka bt. W razie czego zapraszam, teściowa hodowała bedlingtony wiele lat, z chęcią zobaczy i ostrzyże też Twojego.
Cudo, będę Was podpatrywać z miłą chęcią, może na siebie też gdzieś wpadniemy ;)

Link to comment
Share on other sites

A jak się teściowa nazywa? Bo z osób od lat zajmującymi się bedlami znam tylko panią Ewę Popiel i to właśnie do niej mam zamiar się wybrać za jakiś miesiąc. :)

A z braciszkiem też się muszę na jakiś spacerek umówić. :D

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...