Jump to content
Dogomania

Co muszę wiedzieć i kupić przed przyniesieniem Shih Tziaka do domu ....


Dzaga

Recommended Posts

Zadawaj konkretne pytania.

Zawsze dużo może pomóc hodowca, od którego kupujesz szczeniaka. Podstawowe wyposażenie- miseczki, karma, poidło, smycz z obrożą, podstawowe kosmetyki, grzebień, szczotka, nożyczki, gilotynka do pazurów, posłanie.

Link to comment
Share on other sites

Jaką najlepiej kupić smycz Flexi dla Shih ??
Zastanawiam się nad 3 lub 5 metrami .

Edit : Czy 3 metry to nie za mało dla Shih Tzu :shake: ??

Mam pytanie a'propos szelek ;
Kiedy poraz pierwszy można
założyć je szczenięciu
bez obawy , że zniekształci
jego klatkę piesiową , lub
połamie kosteczki :shake: ??

Link to comment
Share on other sites

[quote name='Dzaga']dzięki , ale widzę, że ten temat nie ma sensu , proszę o usunięcie go .[/QUOTE]WHY?????
Ten temat ma sens,dlatego nie bardzo wiem, jaki jest powod zeby go usuwac!!! szczeniaczek Shih-tzu oprocz akcesoriow do pielegnacji,karmy( odpowiedniej!!!!)potrzebuje male zabawki z lateksu(pamietaj one musza byc miekkie).Pozdrawiam

Link to comment
Share on other sites

[quote name='Jenifer']WHY?????
Ten temat ma sens,dlatego nie bardzo wiem, jaki jest powod zeby go usuwac!!! szczeniaczek Shih-tzu oprocz akcesoriow do pielegnacji,karmy( odpowiedniej!!!!)potrzebuje male zabawki z lateksu(pamietaj one musza byc miekkie).Pozdrawiam[/quote]
:lol: Oczywiście napewno dostaniesz wyprawke dla szczeniaczka i hodowca udzieli Tobie wiele rad jak pielęgnowac psiaczka.Powinnaś dostać metryke i odpis przeglądu miotu oraz ksero rodowodów rodziców.No i chociaż jedną zabawke powinien dostac z "rodzinnego gniazda" z zapaszkie mamy i rodzeństwa ,dopuki się nie przyzwyczaii do nowego domku ta zabawka ukoiijego smuteczki:loveu: :loveu:

Link to comment
Share on other sites

O wiele łatwiej jest odpowiadać na konkretne pytania, a nie pisać jakieś wypracowania na tematy dowolne- dlatego dobrze by było, gdybyś sprecyzowała CO właściwie chcesz wiedzieć...
Poza tym shihtzomaniacy w dużych ilościach są pewnie teraz w Opolu ;p

Link to comment
Share on other sites

1.Jaką smycz powinnam kupić ?
2.Jaką obroże ?
3.Jekie szelki (piesek będzie strzyżony
a'la szczeniak nie powinnam mieć
chyba problemu z szelkami ) ?
4.Jakie posłanie ?
5.Jaki szampon ?
6.Jaką odżywkę ?
7.Pieska czy suczkę ?
8.Jaką karmę ?
9.Jakie imię ?
10...

Link to comment
Share on other sites

[quote name='Dzaga']1.Jaką smycz powinnam kupić ?
2.Jaką obroże ?
3.Jekie szelki (piesek będzie strzyżony
a'la szczeniak nie powinnam mieć
chyba problemu z szelkami ) ?
4.Jakie posłanie ?
5.Jaki szampon ?
6.Jaką odżywkę ?
7.Pieska czy suczkę ?
8.Jaką karmę ?
9.Jakie imię ?
10.Czy odpowiadając
na te pytania przemyślałeś
swoją odpowiedź ?[/quote]

1.Zwykła skórkowa lub z taśmy.Automaty mają wiele minusów - pies prowadzany na takiej smyczy nigdy nie nauczy się grzecznego chodzenia przy nodze.a poza tym pamiętaj pies jest zawsze szybszy od człowieka - już były wypadki,że prowadzony na automacie pies kończył pod samochodem bo właściciel nie zdążył albo blokada puściła.
2.Jak wyżej zwykła z taśmy lub skórkowa bez podszycia pod spodem żeby nie kołtunić włosa.
3.Szelki są niewskazane dla szczeniaka bo można zdeformować mu klatkę(w końcu to szczenię i kosteczki ma jeszcze miękkie).I tak jak wyżej psiaki na szelkach nie chodzą tylko latają na prawo i lewo.
4.Każde byle nie super drogie bo zanim dorośnie to kupisz ze 2-3.Najlepiej na początek wydzielić mu miejsce i położyć tam stary koc złożony na cztery.Jak go sponiewiera to nie będzie szkoda.
5.Dobrej firmy,a te raczej kupuje się w sklepach internetowych. Maluchów nie kąpie się w całości tylko łapki i pysio.Najlepiej zapytaj osoby od której kupujesz czym myje łapki i pysia.
6.Na razie zadna.
7.To jeszcze nie wiesz???Sprawa idywidualna.Shih jak większośc małych ras jest bardziej przymilna i przylepna w rodzaju męskim:evil_lol: .
8.Z wysokiej półki.Na początek tą,którą podaje hodowca.Gwałtowna zmiana może wywłać rozstrój żołądka
9.Twój pies i ty wybierasz.Imię rodowodowe bardzo rzadko jest używane na co dzień.
10.[B]To jest złośliwość![/B]
Pytanie jest dobre ale pytaj konkretnie bo na elaboraty nikt nie ma czasu.

Link to comment
Share on other sites

[quote name='Dzaga']Imię oczywiście też już mam , ale przede wszystkim chciałam znać wasze zdania , jak np. "Suczki lepiej niż pieski znoszą sterylkę" .[/quote]

Nie ma znaczenia byle zwierzaczek był w stosownym wieku tzn. zakończony rozwój fizyczny i psychiczny
Pozdrawiam

Link to comment
Share on other sites

[quote name='Dzaga']chciałam znać wasze zdania , jak np. "Suczki lepiej niż pieski znoszą sterylkę" .[/quote]
Narkoza jest podawana w przypadku i sterylizacji i kastracji, a przy dzisiejszych metodach przeprowadzania tych zabiegów i u fachowca (a nie pierwszego lepszego weterynarza "bo tani", "bo blisko"), narkoza jest w zasadzie jedynym ryzykiem.

Oczywiście u psa zabieg jest znacznie mniej inwazyjny, niż u suczki. U suczki przecinane są powłoki brzuszne, natomiast u psa tylko moszna.

Może zanim zdecydujesz się na sterylizację / kastrację, pokaż pieska na kilku wystawach i okaże się, że masz osobnika wybitnego, którego geny warto przekazać dalej? Po zrobieniu tzw. "hodowlanki" możesz rozmnażać. Oczywiście takiej konieczności nie ma i jeśli ani Ty, ani Twoi rodzice nie macie ochoty na wystawy, czy późniejszą hodowlę, to warto zdecydować się na sterylizację (najlepiej po 1-szej cieczce), lub kastrację (w okolicach pierwszego roku życia, ale to zależy od tempa rozwoju danego osobnika).

Jeśli upatrzyłaś już jakieś hodowle, to podaj ich nazwy, na pewno właściciele shitzu - jako bardziej "w temacie" - będą mogli Ci którąś doradzić, lub odradzić.

Link to comment
Share on other sites

[quote name='Dzaga']Mam pytanie a'propos szelek ;
Kiedy poraz pierwszy można
założyć je szczenięciu
bez obawy , że zniekształci
jego klatkę piesiową , lub
połamie kosteczki :shake: ??[/quote]

Proszę o czytanie ze zrozumieniem i niedorabianie teorii do tego co piszę!
Jeszcze nie było takiego wypadku żeby szelki połamały żebra.Szelki mogą spowodować tylko deformację!!!
Jeśli już koniecznie mają być szelki to tylko u dorosłego psa!
Pozdrawiam

Link to comment
Share on other sites

[quote name='Greven']Może zanim zdecydujesz się na sterylizację / kastrację, pokaż pieska na kilku wystawach i okaże się, że masz osobnika wybitnego, którego geny warto przekazać dalej? Po zrobieniu tzw. "hodowlanki" możesz rozmnażać. Oczywiście takiej konieczności nie ma i jeśli ani Ty, ani Twoi rodzice nie macie ochoty na wystawy, czy późniejszą hodowlę, to warto zdecydować się na sterylizację (najlepiej po 1-szej cieczce), lub kastrację (w okolicach pierwszego roku życia, ale to zależy od tempa rozwoju danego osobnika).
[/quote]

Wydaje mi się ,że jeśli ktoś już przed kupnem szczenięcia myśli o sterylizacji/kastracji to raczej nie jest zainteresowany wystawami.W takim przypadku byłobu nie w porządku wobec hodowcy niepoinformowanie go o tym.W końcu nie wszystkie szczenięta w dobrych hodowlach doskonale rokują wystawowo.
Jeśli ktoś chce mieć po prostu na 100% rasowego psiaka z gwarancją wyglądu i charakteru może wybrać sobie psiaka o którym hodowca wie,że nie będzie mu przykro jeśli nie będzie pokazywany.A jest też dodatkowy plus taki szczeniak w dobrej hodowli jest zawsze tańszy o takiego ,który doskonale rokuje jeśli chodzi o wystawy.

Pozdrawiam

Link to comment
Share on other sites

To czemu w wielu zoologicznych spotykam się z widokiem malutkich szeleczek ? Gdy pytam się o nie sprzedawcę on niewzruszony oświadcza , że to dla szczeniąt .
I źle napisałam , po prostu boję się o to , że gdy kupię szelki psiakowi coś się stanie , tak było z psem moje koleżanki , przykry widok .

Link to comment
Share on other sites

[quote name='Dzaga']To czemu w wielu zoologicznych spotykam się z widokiem malutkich szeleczek ? Gdy pytam się o nie sprzedawcę on niewzruszony oświadcza , że to dla szczeniąt [/quote]

ehh zadko spotyka sie sprzedawców w sklepach zoologicznych ktorzy tak naprawde maja pojęcie o psach, w wielu przypadkach kupujący wie wiecej niz sam pracownik sklepu:roll:

Link to comment
Share on other sites

[quote name='Dzaga']Mam pytanie a'propos szelek ;
Kiedy poraz pierwszy można
założyć je szczenięciu
bez obawy , że zniekształci
jego klatkę piesiową , lub
połamie kosteczki :shake: ??[/quote]


a dlaczego szelki?
Bardzo dużo psów spaceruje na obroży i nie ma z tym większego problemu.
Poza tym wyjaśnino już dlaczego szelki pominąć.:mad:

Link to comment
Share on other sites

To zależy gdzie mieszkasz: dom czy mieszkanie w bloku i czy masz mozliwość puszczania psa ze smyczy. Ja mam 2 smycze flexi comfort compact 1 :jedna 5 metrowa a 2 long czyli 8 metrowa. jak ide z psem do parku zeby sobie pobiegala to biore 5 metrow ale czesciej ze wzgledu na to ze moja mama nie spuszcza psa ze smyczki FIga spaceruje na 8 metrowej i na pewno jest wygodniejsza niz 5 metrowa. pozdrawiam

Link to comment
Share on other sites

  • 11 months later...

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...