Jump to content
Dogomania

Dwa staruszki w legnickim schronie - pomocy, nie przyżyją bez niej!!!!


Recommended Posts

Straszna bieda :( Jemu trzeba na cito czegoś szukać :( - nie dało by rady u ZuziM?
Jeżeli będzie zbiórka deklaracji to się przyłączam, bazarek też jakiś mogę zrobić.

Zapomniałam o kwarantannie :(:(

Edited by Maruda666
Link to comment
Share on other sites

  • Replies 133
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

Własnie dostałam telefon, ten wychodzony psiak z interwencji wabi się MAX, jak przywieziono go do schronu to od razu obiejrzał do weterynarz ( nie schroniskowy, tylko inny załatwiony przez TOZ Legnica), psiak jest bardzo słaby, bardzo zabiedzony ale obecnie dostaje dobra karmę i witaminy oraz antybiotyki, z tego co mi powiedziano został też odrobaczony, na razie weterynarz nie podjął decyzji o rozwiązaniu ostatecznym, ale próbują go postawić na nogi na tyle na ile jest to możliwe w schronie. Panu Z którym rozmawiałam padła komórka więc nie wiele więcej się dowiedziałam, poza tym że Ares to psiak który był wyłowiony z rzeki i niestety choruje na tylne łapy ( moja suka też trochę miała z tym problemy jak lało ostatnio u nas stale). Do zarządu schroniska ponoć też poszło pismo w sprawie tych dwóch staruszków z apelem o poprawę ich losu, nie zdążyłam zapytać o dziadeczka drugiego, czy go przeniesiono do innego boksu, ale jak pisałam postaram się w sobotę dotrzeć do schroniska to sama zobacze.

Link to comment
Share on other sites

[URL]http://wolontariuszkischroniskolegnica.blogspot.com/[/URL]

proszę najnowsze wieści.....
W Legnickim schronie rządzi kierownik ... Pan Boksa i koniec pieśni... nikt nie ma szans przebicia... w razie jakichś zbyt nachalnych interwencji -po prostu wyrzucą człowieka za bramę i kropka...

Edited by MARI0121
Link to comment
Share on other sites

[quote name='MARI0121'][URL]http://wolontariuszkischroniskolegnica.blogspot.com/[/URL]

proszę najnowsze wieści.....
W Legnickim schronie rządzi kierownik ... Pan Boksa i koniec pieśni... nikt nie ma szans przebicia... w razie jakichś zbyt nachalnych interwencji -po prostu wyrzucą człowieka za bramę i kropka...[/QUOTE]


a może nastać media? anonimowo oczywiście. Ewentualnie nagrywać rozmowy i zrobić zdjęcia.

Link to comment
Share on other sites

wszystko, no może prawie to już było, częściowo zakończyło się tym że wywalili wolontariuszy w ogóle ze schroniska, myślę że jedyna radą byłoby przejęcie lub chęć przejęcia schronu przez jakąś fundację.... ponieważ w Legnicy to mam wrażenie, że schron to wytwór jako jeden z ostatnich - jeszcze po komunistyczny a przynajmniej takie są w nim rządy. Pan kierownik to kumpel pana szefa MPGK ( którego jest schron ) i już... i ręka, rękę myje ... takie mam wrażenie. Władze miasta mają generalnie zwierzaki w d...ie, bo od X lat jest tale ten sam burmistrz, czyli ten sam kierownik MPGK i schronu i niestety ten sam dziwny i chyba jeden z najgorszych weterynarz w schronie....pisze to wszystko z pełną odpowiedzialnością... chociaż pewnie i tak legnicki schron jest lepszy niż niektóre,
w niektórych miastach sa oddziały TOZ bardzo silne i działające prężnie i celowo, u nas niestety nie ... szkoda, bo Legnica tak ogólnie jest bardzo przyjazna zwierzętom, naprawdę....i takim moim marzeniem by było, żeby na przykład tacy panowie i panie behawioryści ze szkoły dla psów w Legnicy przeczytali bloga wolontariuszek i ruszyli z pomocą zwierzakom schronie - na przykład pomogli umieszczać je w odpowiednich kojcach czy coś... to przecież żywa reklama....

Link to comment
Share on other sites

no właśnie może jakaś Fundacja by dała radę to przejąć i dogadać się z Miastem w sprawie kasy - dać niższą propozycję. W sumie jak pisałaś to nie jest duże schronisko i łatwiejsze do ogarnięcia niż inne.

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Create New...