Jump to content
Dogomania

Wystawowe ABC


ktoooooto

Recommended Posts

[TABLE="width: 100%"]
[TR]
[TD="colspan: 2"]Jako, ze mam zamiar pierwszy raz wziąc udział w wystawie, a jestem kompletnie zielona w tym temacie, to mam parę pytań:
1. Czy w wieku 13 lat mogę wystawiac psa?
2. Rozumiem, że ringówka jest obowiązkowa na wystawie?
3. Jak wygląda pozycja wystawowa, jakie jest ułożenie łap, głowy, ogona (u moskala, lub bernardyna itp.) ?
4. Czy po za pozycją wystawową, równym kłusem i pokazaniem zębów(szczęki) pies musi umiec coś jeszcze?
5. Czy na wystawie mogę używac smakołyków?
6. Jakieś wskazówki rady? Inne rzeczy o których nie wspomniałam, a na wystawie są konieczne ?
Z góry dzięki ;)[/TD]
[/TR]
[/TABLE]

Link to comment
Share on other sites

Odpowiadając na Twoje pytania:
1. tak
2. nie, ale jest tak przyjęte. Są różne typy ringówek, mogą być z linki, łańcuszek, wyściełane skórką podgardle itp. czasami można spotkać specjalne typy ringówek jakie są modne w danej rasie.
3. to zależy os rasy. Na ogół przednie łapy proste, głowa uniesiona, tylne łapy z zaznaczonym kontowaniem. Ale tu najlepiej podpatrzyć jak się wystawia psy danej rasy. To samo dotyczy biegania, w niektórych rasach idziesz, a w niektórych się biega.
4. musi spokojnie dać się obmacać sędziemu ;)
5. Różnie z tym bywa, na ogół tak, ale spotkałam sędziego który tego bardzo nie lubił i ochrzaniał za takie zachowanie. Obowiązuje jednak kultura na ringu, tzn. smaczki jak dajesz to tak aby pies zjadł, a nie rzucasz i zostawiasz.
6. Najlepiej jest być na wystawie trochę wcześniej i poćwiczyć z psem :).

Życzę powodzenia w wystawianiu :), to fajna przygoda, tylko nie daj się zwariować ;)

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...