Jump to content
Dogomania
Sign in to follow this  
marta23t

preparat na kleszcze bezpieczny dla ciężarnej i małego dziecka

Recommended Posts

jak w tytule; poszukuję sprawdzonego preparatu na kleszcze, który bezpieczny jest przy małym dziecku (14 mies) i osoby ciężarnej. wiadomo ze dziecka w 100 procentach się nie upilnuje żeby psa nie dotykało no i psiak poleguje na kanapie czy podłodze gdzie dziecko raczkuje. ponadto jestem w ciąży a nie chce wyganiać psów z kanap etc. polecacie bardziej obroże czy krople? zależy mi też żeby preparat odstraszał kleszcze - żeby psy nie przynosiły ich na grzbiecie do domu i żeby był bezpieczny.
czy coś takiego wogóle istnieje? u nas w Pń wysyp kleszczy w 2 dni jeden z psów przyniósł 6 :( w tym 3 wbite i 3 łażące:shake:

Share this post


Link to post
Share on other sites
dla matek w ciazy i przy małym dziecku to chyba polecałabym spot on,generalnie te z permetryna maja działanie takze-prócz bójczego-odstraszajace w przeciwieństwie do prep.z fipronilem,który działa w sumie tylko bojczo.
substancje które stosowane sa czy to w prep.typu spot on czy obrożach sa w jakims tam stopniu szkodliwe dla zdrowia ludzi w momencie ich połkni ecie a i to w dużej ilości.oczywiscie podstawowe zasdy chigieny tj;mycie rak po kazdym kontakcie z psem czy po zakropleniu/nałożeniu preparatu wskazane

Share this post


Link to post
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
Sign in to follow this  

Announcements

×