Jump to content
Dogomania

Szampon do czarnej siersci


Maron86

Recommended Posts

Witam
Chcialabym zakupic dobry szampon do dlugiej czarnej siersci.
Pies ma dlugi wlos okrywowy i wylacznie na zime podszerstek.
Czy ktos moze uzywal tych szamponow i moze sie wypowiedziec:
1) [url]http://www.groomer.sklep.pl/artykuly-groomerskie/details/624/172/szampony/oster/oster-black-pearl-shampoo---szampon-do-czarnego-wlosa-3,8-l.html[/url]
2) [url]http://www.groomer.sklep.pl/artykuly-groomerskie/details/577/179/szampony/ring-5/ring-5-black-out-koncentrat-szamponu---3,8-l.html[/url]
3) [url]http://www.groomer.sklep.pl/artykuly-groomerskie/details/802/171/szampony/mr-groom/mr-groom-black-coat-shampoo---szampon-dla-ciemnej-siersci-galon.html[/url]
4) [url]http://www.groomer.sklep.pl/artykuly-groomerskie/details/832/166/szampony/double-k/double-k-emerald-black-shampoo-3,8-l.html[/url]

Zalezy mi zeby wlos ladnie sie ukladal i nie koltunil, wlos zeby pozostal zdrowy. O ile to mozliwe zeby ladnie pachnial :cool3:

Link to comment
Share on other sites

Psiak moj jutro idzie do fryzjera, wiec nie spieszy mi sie z kupnem szamponu.
Dlatego tez z checia poczekam na opinie dotyczace reszty, o ile ktos stosowal :)

Odnosnie Ring 5, czy po nim faktycznie wlos jest czarny bez przebarwien i dziwnych refleksow? Wlos jest bardziej puszysty czy 'przylegly'? No i jaki ma zapach, niektore szampony swym 'zapaszkiem' powalaja przez 2-3dni z nog...

Link to comment
Share on other sites

Według moich doświadczeń nie przebarwia, bo kąpałam w nim psa ze znaczeniami (nie jednolicie czarnego) i nie było problemu. Co do puszystości to raczej zależy od rodzaju sierści. Mój pies po wysuszeniu jest napuszony, sierść wygładza się mniej więcej w ciągu doby lub dwóch. Ma tak po każdym szamponie. Suka jest raczej gładka po wykąpaniu (ją kąpię w brązowym Ring 5 albo tym dla szczeniąt, ale chyba kiedyś nie miałam i wykąpałam w czarnym, nie przebarwiło i też było ok). Gdy kąpałam długowłose psiaki nie było problemu, sierść się np. nie elektryzuje.
Zapaszek bardzo przyjemny (chociaż to pojęcie względne) i wg mnie mało intensywny. Muszę przytulić się do psa żeby poczuć, ostatnio kąpałam w mieszkaniu trzy moje psiaki na raz i zapach nie powalał z nóg. Dość szybko aromat szamponu znika, a zostaje taki hmmm.. nie wiem jak to opisać, delikatny zapach czystej sierści jak wtulam twarz w futro ;) Odżywki tej firmy są bardziej "aromatyczne", szczególnie w spray'u i piance - też używam, podoba mi się ich zapach i też szybko się ulatnia, więc nie ma czasu żeby zaczął być drażniący. Myślę że te wszystkie odczucia są względne, musisz sama przetestować na swoim psiaku. Ja boję się próbować innych firm, bo z Ring 5 nie zdarzyły mi się podrażnienia, alergie, łupież itp. więc wolę nie kombinować, ale chętnie poczytam czy jest coś dobrego.

Link to comment
Share on other sites

[quote name='kingula']A możecie polecić jakiś szampon dla czarnego psa z jakby hmm brązowymi nalotami?[/QUOTE]

Moj jest czarnny z przenicznym podpaleniem i plomieniem tego samego koloru przy kufie. Szampony do czarnej siersci wydobywaja czern, ale nie barwia reszty :) .
Przynajmiej te z ktorymi sie spotkalam, kapany byl szamponem Champion dla czernej siersci + u psiego fryzjera.

[QUOTE]Z wymienionych wyżej szamponów używam Oster Black Pearl do kąpieli wstępnej.
U nas się sprawdza, jest bardzo fajny, ma ładny zapach.[/QUOTE]
Do kapieli wstepnej znaczy zmywania najwiekszego brudu? Docelowe mycie jakim szamponem :) ?

Link to comment
Share on other sites

[quote name='Maron86']
Do kapieli wstepnej znaczy zmywania najwiekszego brudu? Docelowe mycie jakim szamponem :) ?[/QUOTE]

Tak. Do pierwszej kąpieli stosuję szampon do białego lub czarnego (w zależności od psa) lub uniwersalny gdy pies jest innej maści. Przy drugiej kąpieli dobieram szampon pod względem jakości sierści/włosa psa. Np. niektóre psy kąpie w szamponie hypoalergicznym inne w szamponie nawilżającym a jeszcze inne w szamponie dla psów długowłosych...
Po dwóch kąpielach odżywka/maseczka i suszenie psiaka :)
Bardzo lubię szampony PSH. Fajny jest także Oster, 1#All Systems... Niedługo będę próbowała kosmetyki firmy Botaniqa. Ale ciekawe wydają się również Baldecchi, Show Dog, Espree, Pet Head, Iv San Bernard. Pewnie kiedyś spróbuję ;)
Co odpowiada jednemu, nie koniecznie służy drugiemu więc najlepiej próbować samemu.

Link to comment
Share on other sites

[quote name='WHWT']Tak. Do pierwszej kąpieli stosuję szampon do białego lub czarnego (w zależności od psa) lub uniwersalny gdy pies jest innej maści. Przy drugiej kąpieli dobieram szampon pod względem jakości sierści/włosa psa. Np. niektóre psy kąpie w szamponie hypoalergicznym inne w szamponie nawilżającym a jeszcze inne w szamponie dla psów długowłosych...
Po dwóch kąpielach odżywka/maseczka i suszenie psiaka :)
Bardzo lubię szampony PSH. Fajny jest także Oster, 1#All Systems... Niedługo będę próbowała kosmetyki firmy Botaniqa. Ale ciekawe wydają się również Baldecchi, Show Dog, Espree, Pet Head, Iv San Bernard. Pewnie kiedyś spróbuję ;)
Co odpowiada jednemu, nie koniecznie służy drugiemu więc najlepiej próbować samemu.[/QUOTE]

Ja zawsze robilam na odwrot, nie wiem czy slusznie.
Wpierw zmywalam najwiekszy syf jakism psim szamponem np do dlugiej siersci, lub samponem 'jodoforowym'. Pozniej przy 2gim myciu tym na czarna siersc, poprostu o wiele ladniej pachnie i uwielbiam jego jedwabista i mieciutka siersc po szamponie champion :loveu: (szkoda ze nie widzialam jego duzych butli, takicj jak w linkach powyzej).

Link to comment
Share on other sites

Suczka ma czarny, kręcony włos, coś jak mudi, tylko ma takie jakby brązowo- rdzawe naloty. Nie wiem, czy to kwestia karmy, czy to geny, bo ma jakby brązowe okulary wokół oczu i siwe miejsca na ciele, choć ma dopiero 1,5 roku. Zastanawiam się, czy po takim szamponie zrobi się kruczoczarna w brązowych miejscach :)

Link to comment
Share on other sites

Sunia z mojego avatara byla kapana szamponem do czarnej siersci. Tylko na pysku siwizny jak by odzyskal pigment (sunia ma 10lat), reszta siersci zostala w swoim naturalnym kolorze. W sumie kilka szamponow z zoologa jak i z przesylki 'testowalismy' i przyznam szczerze ze zaden mi suki nie zabarwil. Moj samiec tez w miejscach gdzie ma jasny kolor nie mial go odbarwionego jednak czarna siersc nabrala ladnej glebi i blasku (najlepszy jak do tad byl szampon champion do czarnej, jednak tych powyzej jeszcze nie testowalismy :) ).

Link to comment
Share on other sites

Również szukam jakiegoś szamponu dla psiny z długą czarną sierścią. Zależy mi również na tym, żeby nie był za drogi. Co myślicie o tych:
KARLIE Black Shampoo ([URL]http://www.karusek.com.pl/produkt.php?prod_id=8779&cat=17[/URL])
GOTTLIEB Black ([URL]http://www.karusek.com.pl/produkt.php?prod_id=1993&cat=17[/URL])
Pchełka Lux line 2 w 1 ([URL]http://www.karusek.com.pl/produkt.php?prod_id=6205&cat=643[/URL])
A może znacie coś innego dobrego i w miarę taniego?

PS. Na czym polega stosowanie koncentratu szamponu? Rozrabia się go z wodą?

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...