Jump to content
Dogomania

Złośliwy sądiad


Lukaszwuwua

Recommended Posts

[h=2]Złośliwy sąsiad *[/h]


Witam, żyje z moim kochanym pieskiem już prawie 9 lat. Odebrałem go gdy miał pół roku od ludzi którzy go bili i nie karmili, jadł to co upolował w lesie. Na agresje reaguje agresją, zawsze słabszego obroni. Piesek jest spokojny i bardzo kochający rodzinę, zawszę się cieszy gdy ktoś z domowników przychodzi do domu, często dość głośno się cieszy ;) Ale wiadomo, to z miłości :) Problem jest taki że niedawno się wyprowadziliśmy 3 km od starego mieszkania, nowi sąsiedzi (a mianowicie jeden, obok przez ścianę) nie toleruję szczekania Atosika (dosłownie przez kilka sekund, 2-3 razy dziennie) w tedy kiedy nie obowiązuje cisza nocna. Wrzuca mi listy do skrzynki z prośbami i groźbami. Wydaję mi się że za szczekanie mojego pupila nic mi i mu nie grozi? Przecież w ciągu dnia cisza nocna nie obowiązuje. Jednak nie mam pojęcia jak sąsiada uspokoić, nie da się z nim porozumieć. Mogę się do kogoś odwołać o pomoc?
[IMG]http://www.dogomania.pl/pics/2013/4/78774.jpg[/IMG][IMG]http://www.dogomania.pl/pics/2013/4/78773.jpg[/IMG][IMG]http://www.dogomania.pl/pics/2013/4/78772.jpg[/IMG][IMG]http://www.dogomania.pl/pics/2013/4/78771.jpg[/IMG][IMG]http://www.dogomania.pl/pics/2013/4/78770.jpg[/IMG]

Edited by Lukaszwuwua
Link to comment
Share on other sites

Jak pisałem, nie idzie z nim negocjować :) Poprzedniego lokatora też gnębił... Boje się że sąsiadowi coś odbije i będzie chciał zrobić jakąś głupotę która zaszkodzi zdrowiu mojemu Atosikowi... ;/ A tego bym mu nie wybaczył.

Edited by Lukaszwuwua
Link to comment
Share on other sites

Nic nie grozi. Straż miejska nie może ci wlepić mandatu, bo nie ma paragrafu na szczekanie psa :) Jest paragraf na zakłócanie ciszy nocnej tylko. Pies jest na terenie Twojego mieszkania i sprawujesz nad nim kontrolę. Jeśli ci sąsiad będzie groził wezwaniem policji - to niech wzywa. Nie mogą ci nic zrobić. Sąsiad musiałby nagrać psa kamerą w nocy jak szczeka i jeszcze udowodnić, że to była noc, bo nawet samo nagranie głosu ni wystarczy, psów jest wiele ;)
Olej sąsiada najlepiej, wrzucaj mu te jego kartki na wycieraczkę :) A ja bym w ogóle poszła do niego i wyjaśniła, że jak ma problem to niech do ciebie przyjdzie, a nie jak debil ci kartki do skrzynki wrzuca. I wytlumaczylabym mu, ze mnie nic nie obchodzi, ze mu przeszkadza szczekanie, bo trwa parę minut, a nie godziny. I jeszcze bym go postraszyla, ze mysle o wzięciu drugiego psa - pitbulla ;)

Link to comment
Share on other sites

[B]joven [/B]nie ma co podkładać jeszcze drwa do ogniska..[B].lukasz[/B],jeśli faktycznie nie idzie się znimdogadać to "olej"go,na wszelki wpadek listy z pogróżkami zbieraj.postaraj się na wszelki wypadek nauczyc psa nie zbierania nic z ziemi jak i od obcych z reki..

Link to comment
Share on other sites

Atosik szczeka tylko po 14 jak moja mama przychodzi z pracy i rodzeństwo ze szkoły, ale to dosłownie kilka sekund, W nocy śpi, jest cicho :) Wszystkie kartki zbieram na "w razie czego" Tym sąsiadom przeszkadza nawet pralka którą włączam czy skrzypiące drzwi które nie skrzypią heh...

Link to comment
Share on other sites

Guest Elżbieta481

Był taki ktoś jeszcze jak żył nasz poprzedni pies biedny Gucio...M.in przeszkadzało mu również szczekanie ok.godz 9-tej rano...Pamiętam,że powiedziałam wtedy,że cisza nocna obowiązuje w godzinach 22-6 rano i nie widzę problemu jak pies szczeka o godz.9-tej...Moje doświadczenie,które nabyłam na skutek póżniejszych wydarzeń nauczyło mnie jednego-należy próbować się porozumieć z sąsiadem...Ty wiesz i ja wiem,że może być różnie dla psa...Może jakiś dłuższy spacer tak aby psa zmęczyć,dobrze go wybiegać..Może konsultacje ze znawcą psich zachowań?Wiem jakie piekło póżniej przeszliśmy i bardzo bym chciała Tobie go zaoszczędzić dlatego głośno myślę..
Elżbieta

Link to comment
Share on other sites

[quote name='waldi481']Był taki ktoś jeszcze jak żył nasz poprzedni pies biedny Gucio...M.in przeszkadzało mu również szczekanie ok.godz 9-tej rano...Pamiętam,że powiedziałam wtedy,że cisza nocna obowiązuje w godzinach 22-6 rano i nie widzę problemu jak pies szczeka o godz.9-tej...Moje doświadczenie,które nabyłam na skutek póżniejszych wydarzeń nauczyło mnie jednego-należy próbować się porozumieć z sąsiadem...Ty wiesz i ja wiem,że może być różnie dla psa...Może jakiś dłuższy spacer tak aby psa zmęczyć,dobrze go wybiegać..Może konsultacje ze znawcą psich zachowań?Wiem jakie piekło póżniej przeszliśmy i bardzo bym chciała Tobie go zaoszczędzić dlatego głośno myślę..
Elżbieta[/QUOTE]
Atos nawet jak jest zmęczony to wita lokatorów z miłością, i nie zamierzam tego zmieniać naprawdę. Mimo że skończy w maju 9 lat nadal zachowuje się w naszym gronie jak szczeniak, może to przez wydarzenia z przeszłości. Zobaczymy co przyniesie czas, głownie teraz mi chodzi o konsekwencje prawne których chyba w tym przypadku nie ma. Poza tym już jakiś czas temu oduczyłem go jedzenia różności z dworu, zajęło mi to rok od kiedy go odebrałem od poprzednich właścicieli.

Link to comment
Share on other sites

Jak to czytam to od razu przypominają mi się przeboje z moim sąsiadem,tyle,ze nie na tle psa...
Potrafił ok.godz.15 wezwać policję bo przeszkadza mu remont.który robiliśmy.Kiedy wymienialiśmy licznik na wodę odkręcił główny zawór i zalało nam łazienkę...robił nam wiele złośliwości.Wtedy postanowiliśmy wystosować do niego list,czy pamięta jeszcze co kilka lat wstecz u niego się działo,wymieniając po kolei sprawy,których mógłby się powstydzić...po tym wszystkim powrócił spokój i teraz wszelkie remonty mu nie przeszkadzają,ale warunkiem jest odpowiednia godzina bo już minutę po,stoi pod drzwiami i cytuje regulamin...
Także radzę Ci przeczekać,ale na wszelki wypadek zbieraj wszelkie dowody na to,że utrudnia Wam życie...

Link to comment
Share on other sites

Spróbuj mu wytłumaczyć moze w tym tonie, ze gdyby coś się działo, np zaczęło się palić, czy ktoś się wlamywał, to pies zauwazy pierwszy, gdy ludzie będą np spac, i wtedy szczekanie moze mu uratować dupę, w związku z czym nie zamierzasz psa oduczać szczekania, zwłaszcza że robi to wtedy, kiedy mu wolno. A jak nie dotrze, to zamień szczekanie psa na ultragłośne słuchanie muzyki heavy metalowej, to może sam poprosi żeby wrócić do tego że pies zaszczeka dwa razy dziennie :D

Link to comment
Share on other sites

dowiedz sie w urzedzie jak to wyglada prawnie tzn.ile minut moze pies szczekac w jednym ciagu i ile minut moze w ciagu dnia szczekac?Cisza nocna obowiazuje od 10 do 7 rano.
Np. mieszkam w D na wsi i psy moga szczekac do 10 minut jednym ciagiem i moga w sumnie szczekac 20 minut w ciagu dnia .Te przepisy dotycza miast i wsi czyli pies wsiowy nie moze calymi dniami ujadac zza plotem.Taka ustawa zmusila zacofanych ludzi do trzymania psow w domach ,a nie w kojcach czy budach.Nalezy jednak przedstwaic dowody (nagranie) udokumentowane ,chronicznie ,ze pies moze szczekac wiecej niz 10 minut i wiecej jak 20 na dzien.Normalnie tylko uprzejme uwagi osobom co psy szczekaja wystarczy.Nalezy sie dowiedziec co i jak
ps.czy Twoj pies nosi obroze z kolcami?
a jak sie odnosza ludzie do innych halasow blokowych
czy sasiad nie ma nic do roboty i caly dzien siedzize szklanka przystawiona do sciany?

Edited by xxxx52
Link to comment
Share on other sites

[quote name='Lukaszwuwua']W sumie jeśli chodzi o włamywaczy czy obcych ludzi to on zawsze pierwszy daje znać ;) Nie boje się zostawiać otwartego mieszkania jak wychodzę do sklepu ;)[/QUOTE]
To jest super pies,wlasnie taki powinien byc,ale w domu
Wiesz duzo ludziom ostanio wszystko przeszkadza ,widac ,ze maja problemy ze zdrowiem psychiczynm .

Link to comment
Share on other sites

Guest Elżbieta481

Ja nie sugeruję zmiany powitań w wykonaniu psa,bo dobrze wiem,że nikt tak nie wita jak pies.Niemniej sąsiad nie jest zobowiązany znosić szczekania i w telewizji na kanale AP radzono w takich przypadkach przed wyjściem ostatniego z domowników wyprowadzić psa na superforsowny spacer połączony z ćwiczeniami,aportowaniem itd...Zdaniem znawców psa należy zmęczyć tak aby do momentu powrotu I z domowników spał.Powracający domownicy mieli wejść szybciej do środka i uciszyć psa - tyle.I ja to próbowałam w swoich postach przekazać.
Od siebie dodam,że masz w jakimś stopniu szczęście co do sąsiada,bo jakieś 3 m-ce temu zostały pod adresem naszego psa wysunięte głupie zarzuty-konkretnie jeden.Mianowicie zarzucono,że śmierdzi i,że nie można przechodzić po schodach...Pies nie śmierdzi i serdecznie dziwię się ludziom,którzy czują zapach zwierzęcia,a nie czują własnego..Szczególnie zabolało,że takie bezczelne uwagi wypowiadało małe dziecko....Dopiero po pewnym czasie zrozumiałam,że ona powtarza uwagi starszych ludzi....
Wracając do szczekania-nawet jeżeli z punktu widzenia prawa nic nie zrobi sąsiad,to może umilić życie,może zagrozić psu,może coś szkodliwego rozrzucic itd..Rozważsz więc rady znawców psich zachowań-nie moje.
EOT
Elżbieta

Edited by waldi481
korekta
Link to comment
Share on other sites

[QUOTE]dowiedz sie w urzedzie jak to wyglada prawnie tzn.ile minut moze pies szczekac w jednym ciagu i ile minut moze w ciagu dnia szczekac?Cisza nocna obowiazuje od 10 do 7 rano.
Np. mieszkam w D na wsi i psy moga szczekac do 10 minut jednym ciagiem i moga w sumnie szczekac 20 minut w ciagu dnia .Te przepisy dotycza miast i wsi czyli pies wsiowy nie moze calymi dniami ujadac zza plotem.Taka ustawa zmusila zacofanych ludzi do trzymania psow w domach ,a nie w kojcach czy budach.Nalezy jednak przedstwaic dowody (nagranie) udokumentowane ,chronicznie ,ze pies moze szczekac wiecej niz 10 minut i wiecej jak 20 na dzien.Normalnie tylko uprzejme uwagi osobom co psy szczekaja wystarczy.Nalezy sie dowiedziec co i jak
ps.czy Twoj pies nosi obroze z kolcami?
a jak sie odnosza ludzie do innych halasow blokowych
czy sasiad nie ma nic do roboty i caly dzien siedzize szklanka przystawiona do sciany?[/QUOTE]Mieszkam w Warszawie, nie wiem jak to jest gdzie indziej ale tu cisza nocna jest od 22 do 6 rano.
[QUOTE]To jest super pies,wlasnie taki powinien byc,ale w domu
Wiesz duzo ludziom ostanio wszystko przeszkadza ,widac ,ze maja problemy ze zdrowiem psychiczynm[/QUOTE]Tylko w domu ;)

[QUOTE]Ja nie sugeruję zmiany powitań w wykonaniu psa,bo dobrze wiem,że nikt tak nie wita jak pies.Niemniej sąsiad nie jest zobowiązany znosić szczekania i w telewizji na kanale AP radzono w takich przypadkach przed wyjściem ostatniego z domowników wyprowadzić psa na superforsowny spacer połączony z ćwiczeniami,aportowaniem itd...Zdaniem znawców psa należy zmęczyć tak aby do momentu powrotu I z domowników spał.Powracający domownicy mieli wejść szybciej do środka i uciszyć psa - tyle.I ja to próbowałam w swoich postach przekazać.
Od siebie dodam,że masz w jakimś stopniu szczęście co do sąsiada,bo jakieś 3 m-ce temu zostały pod adresem naszego psa wysunięte głupie zarzuty-konkretnie jeden.Mianowicie zarzucono,że śmierdzi i,że nie można przechodzić po schodach...Pies nie śmierdzi i serdecznie dziwię się ludziom,którzy czują zapach zwierzęcia,a nie czują własnego..Szczególnie zabolało,że takie bezczelne uwagi wypowiadało małe dziecko....Dopiero po pewnym czasie zrozumiałam,że ona powtarza uwagi starszych ludzi....
Wracając do szczekania-nawet jeżeli z punktu widzenia prawa nic nie zrobi sąsiad,to może umilić życie,może zagrozić psu,może coś szkodliwego rozrzucic itd..Rozważsz więc rady znawców psich zachowań-nie moje.
EOT
Elżbieta[/QUOTE] Doceniam Twoje rady ale to specyficzny psiak, może padać na pysk ale i tak każdego wita z miłością. Najlepiej by było poprzeć to jakimś paragrafem czy coś takiego aby przedstawić sąsiadowi na papierze jak jest. Zastanawiam się także nad wysłaniem pisma o nękanie, ale na razie zbieram karteczki od sąsiada.

Link to comment
Share on other sites

Moja sąsiadka nie lubi kotów ani psów.Te pierwsze przegania jak się zapuszczą na jej działkę.Szczekanie mojego psa ją denerwuje i często zwraca mi na to uwagę. Dziwi mnie to, bo pies szczeka bardzo rzadko, najczęściej kiedy widzi mnie ze smyczą, a to oznacza spacer.Przy drugim, trzecim szczeknięciu uchyla się okno i słyszę walenie laską w blaszany parapet i okrzyk " Do budy!" Najpierw mnie to śmieszyło, potem zaczęłam myśleć,że jest w stanie zrobić coś złego psiakowi....Zbieraj karteczki, gróźb nie można ignorować...

Link to comment
Share on other sites

Sprawę zgłosiłem dzielnicowemu ponieważ wczoraj ok. godz. 10 przyszła do mnie policja że w domu są jakieś awantury. Tyle tylko że w domu byłem sam a poza tym u nas nie ma kto się awanturować. Przebrała się miarka, nikt nie będzie na mnie policji nasyłał w dodatku bez powodu. W czwartek lub poniedziałek dzielnicowy zapuka do drzwi sąsiadów aby wyjaśnić i uciszyć te całe dziwne zamieszanie ;)

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...
  • 6 years later...
Dnia 27.04.2013 o 13:47, Lukaszwuwua napisał:

[h=2]Złośliwy sąsiad *[/h]


Witam, żyje z moim kochanym pieskiem już prawie 9 lat. Odebrałem go gdy miał pół roku od ludzi którzy go bili i nie karmili, jadł to co upolował w lesie. Na agresje reaguje agresją, zawsze słabszego obroni. Piesek jest spokojny i bardzo kochający rodzinę, zawszę się cieszy gdy ktoś z domowników przychodzi do domu, często dość głośno się cieszy ;) Ale wiadomo, to z miłości :) Problem jest taki że niedawno się wyprowadziliśmy 3 km od starego mieszkania, nowi sąsiedzi (a mianowicie jeden, obok przez ścianę) nie toleruję szczekania Atosika (dosłownie przez kilka sekund, 2-3 razy dziennie) w tedy kiedy nie obowiązuje cisza nocna. Wrzuca mi listy do skrzynki z prośbami i groźbami. Wydaję mi się że za szczekanie mojego pupila nic mi i mu nie grozi? Przecież w ciągu dnia cisza nocna nie obowiązuje. Jednak nie mam pojęcia jak sąsiada uspokoić, nie da się z nim porozumieć. Mogę się do kogoś odwołać o pomoc?
78774.jpg78773.jpg78772.jpg78771.jpg78770.jpg

A jakie są te groźby?

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...