Jump to content
Dogomania

P569 tatuaż skąd co i jak ktoś pomoże? dzięki za pomoc


MarcoG

Recommended Posts

mój pies ( Ona ) posiada tatuaż w prawym uchu P569 ZKWP Szczecin odpisał mi , iż na ich oko piesek nie jest rasowy patrząc na zdjęcia, weterynarz jeden stwierdził że to jest Doberman a inny, że mieszaniec wilczura z dobermanem, ja sam nie wiem bo to jest przybłęda, chciałbym się dowiedzieć coś więcej o Niej,

skoro nie jest rasowy to co robi tatuaż w uchu o oznaczeniu Pxxx -> tj wzór ZKWP Szczecin




link do albumu ze zdjęciami Kamy
[URL]http://imageshack.us/g/1/10121970/[/URL]

pomoże ktoś ?

dzięki

Link to comment
Share on other sites

Niektóre schroniska robia/robiły psom tatuaże możliwe, że Twoja suczka ma go wlaśnie dlatego. Na moje oko psiak nie wygląda na rasowego, ale są rasy rzadkie, więc nigdy nie można być pewnym w 100 procentach nie znając każdej z nich ;)

Link to comment
Share on other sites

Psine przygarnołem z lasu zimą, weterynarz wiek ocenił na rok-do dwóch lat, wtedy tez tatuaz zauważyłem, pies był uczony, bez problemu zniósł smycz, lubił wskakiwać do auta i jeździć, znał podstawowe komendy, lubił dzieci, sygnalizację wyjścia za potrzeba,
Uciekł ze schroniska ? Urodził sie w nim?
Chciałbym poznac jego historie
Obdzwonic wszystkie schroniska w promieniu 50 km?
Wysłać maile?

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...

nie jest podobna do Beaucerona :/ widziałam osobiście te bsy i są bardzo potęrzne w dudowie i mają masywniejsze głowy
Suczka jest bardziej w typie ale nie jest przedstawicielką tej rasy
napewno jest skrzyżowana z owczarkiem niemieckim

Link to comment
Share on other sites

[quote name='Kocurkotka']nie jest podobna do Beaucerona :/ widziałam osobiście te bsy i są bardzo potęrzne w dudowie i mają masywniejsze głowy
Suczka jest bardziej w typie ale nie jest przedstawicielką tej rasy
napewno jest skrzyżowana z owczarkiem niemieckim[/QUOTE]

Ja widzialam ta konkretna suke 2 razy, nie moge powiedziec zeby byla jakos specjalnie masywna porownujac do mojego psa (w typie mastifa tybetanskiego).
Ten pies ze zdjecia glowe i uchole ma jak moja juz nie zyjaca ONka ze schroniska. Jednak nauczylam sie ze zle zrobione zdjecie nie zawsze dobrze przedstawia psa. Jak dla mnie pies ze zdjecia z dobermana nic nie ma.

Link to comment
Share on other sites

To ja już sam nie wiem rozmawiałem ze znajoma co owczarkow ma hodowlę i mówi ma tatuaz = rasowy
ZK Szczecin stwierdził ze nie jest rasowy i nie wie skad tatuaz z litera P na przodzie

Wcześniej mnie nie interesowała rasa ale teraz gdy Kama odeszła i nie mam jej chciałbym wiedzieć co za rasa by kupic druga Suczke tej rasy szczeniaka bo Kama przyblakala sie do Nas jak miała 2 lata około więc taka mała nie była już albo myśle nad psem w podobnym typie ze schroniska by jemu świat sie zmienił na lepsze gdyż nas swiat Kama zmieniła o 360• stopni w pozytywnym znaczeniu na plus brakuje mi jej a to 3 tygodnie tylko jak jej nie ma:(

Link to comment
Share on other sites

[quote name='MarcoG']To ja już sam nie wiem rozmawiałem ze znajoma co owczarkow ma hodowlę i mówi ma tatuaz = rasowy
ZK Szczecin stwierdził ze nie jest rasowy i nie wie skad tatuaz z litera P na przodzie

Wcześniej mnie nie interesowała rasa ale teraz gdy Kama odeszła i nie mam jej chciałbym wiedzieć co za rasa by kupic druga Suczke tej rasy szczeniaka bo Kama przyblakala sie do Nas jak miała 2 lata około więc taka mała nie była już albo myśle nad psem w podobnym typie ze schroniska by jemu świat sie zmienił na lepsze gdyż nas swiat Kama zmieniła o 360• stopni w pozytywnym znaczeniu na plus brakuje mi jej a to 3 tygodnie tylko jak jej nie ma:([/QUOTE]

Z wlasnego doswiadczenia powiem.
Nie ma 2 takich samych psow, kazdy ma swoj charakter i osobowosc. Najwieksza krzywde robi sie przedewszystkim sobie liczac ze nastepca bedzie taki sam. Nawet szczeniaki z jednego miotu po jednych rodzicach maja rozne charaktery i z tym trzeba sie liczyc.
Niemniej jednak wcale nie twierdze ze nastepny pies bedzie rownie wspanialy i bezproblemowy, poprostu nie bedzie identyczny.
Zawsze mozesz adoptowac jakiegos psiaka ze schroniska (wolontariusze pomoga dobrac charakter) lub DT jak rowniez dobrac cechy rasy ktore tobie odpowiadaja i kupic szczeniaka danej rasy.

Co do tatuazu to z tego co wiem w szczecinsim schronisku nie bylo praktykowane tatuowanie psow. Ja osobiscie zawsze myslalam ze tatuuje sie wylacznie psy rodowodowe.

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...