Jump to content
Dogomania

Żywienie psa marketówkami


stepelkaa

Recommended Posts

Monika, ja bym najpierw zamówiła próbki, by zobaczyć jak się przyjmie. Chyba jest dużo innych karm z tej samej półki, w niższej cenie (canun z linii premium to około 8 zł za kg). Ja bym zastanawiała się raczej nad linią Basic, albo Economic Canuna. Mój pies na szczęście nia ma wielkich wymagań ani problemów zdrowotnych, więc wystarczą mi karmy pokroju Brita, czy Ariona. Niestety w karmach z linii economic prawie zawsze brakuje składu procentowego i wychodzi na to, że to nic innego tylko taka marketówka. Bosch My Friend kosztuje przecież niecałe 4 zł za kg, Josera Economy niewiele więcej. To taniej od Chappi! Drożej wychodzi karma OC, do której podałam link wcześniej, ale też nie ma informacji ile w tej karmie jest mięsa, a cenowo jest mniej więcej jak Butchers

Link to comment
Share on other sites

Przyznam szczerze, że od 3 roku życia miałam psa. W "tamtych czasach" praktycznie nikt nie słyszał w Polsce o Acanie czy innych lepszych karmach, ba karmiliśmy go karmą Frolic, która na tamte czasy była drogą karmą i ciężko dostępną choć teraz jak wszyscy wiemy, to typowa marketówka. Ale pies przeżył 16 lat, zdrów jak ryba, sierść mięciutka, błyszcząca, wszystko było w jak najlepszym porządku...
Teraz staram się kupować mojemu obecnemu psu lepszą karmę. Czy mnie stać? Nie mogę jej zapewnić ZiwiPeak czy innych karm tego pokroju, psina jest spora, 24 kg, więc i zjeść potrzebuje. Ja nie zarabiam, jesteśmy na utrzymaniu moich rodziców. Staramy się jak możemy, żeby kupić jej lepszej jakości jedzenie. Trafiła i została u mnie przypadkiem.
Podsumowując... Chciałabym, żeby mój obecny pies trzymał się w takim zdrowiu i samopoczuciu jak ten karminy marketówkami ;) Ale do nich nie wrócę.

Link to comment
Share on other sites

[quote name='lenky']Przyznam szczerze, że od 3 roku życia miałam psa. W "tamtych czasach" praktycznie nikt nie słyszał w Polsce o Acanie czy innych lepszych karmach, ba karmiliśmy go karmą Frolic, która na tamte czasy była drogą karmą i ciężko dostępną choć teraz jak wszyscy wiemy, to typowa marketówka. Ale pies przeżył 16 lat, zdrów jak ryba, sierść mięciutka, błyszcząca, wszystko było w jak najlepszym porządku...
Teraz staram się kupować mojemu obecnemu psu lepszą karmę. Czy mnie stać? Nie mogę jej zapewnić ZiwiPeak czy innych karm tego pokroju, psina jest spora, 24 kg, więc i zjeść potrzebuje. Ja nie zarabiam, jesteśmy na utrzymaniu moich rodziców. Staramy się jak możemy, żeby kupić jej lepszej jakości jedzenie. Trafiła i została u mnie przypadkiem.
Podsumowując... Chciałabym, żeby mój obecny pies trzymał się w takim zdrowiu i samopoczuciu jak ten karminy marketówkami ;) Ale do nich nie wrócę.[/QUOTE]


W sumie to jak z ludźmi, jeden je świństwa pije pali i dożyje dziewięćdziesiątki, a drugi odżywia się zdrowo, sport uprawia i żyje krócej. Co nie zmienia faktu, że jak jest stać, to wiadomo, że czym lepsza karma - tym lepiej. :)

Link to comment
Share on other sites

Jak myślicie, co najlepsze : TOTW, Firstmate, czy Markus Muhle ?

Wydaje mi się ,że TOTW, z tym że już wychodzi drożej. Dodam że psisko wrażliwe żołądkowo :D Acany się boję, bo podobno nie wszystkim psom podchodzi a jakbym już kupowała to większe opakowanie :)

Chyba że znacie jeszcze inne cudo warte rozważenia :)

Link to comment
Share on other sites

Mój Max też ma wrażliwy żołądek, w poniedziałek kurier przytwiózł nam [h=2][URL="http://www.gilpa.pl/heritage-sensitive-mini"]Heritage Sensitive [/URL]mini [COLOR=#222222][FONT=Verdana][URL]http://www.gilpa.pl/heritage-sensitive-mini[/URL][/FONT][/COLOR][/h]ale jako następną karmę kupię Markus muhle .

Link to comment
Share on other sites

[quote name='stepelkaa']Jak myślicie, co najlepsze : TOTW, Firstmate, czy Markus Muhle ?

Wydaje mi się ,że TOTW, z tym że już wychodzi drożej. Dodam że psisko wrażliwe żołądkowo :D Acany się boję, bo podobno nie wszystkim psom podchodzi a jakbym już kupowała to większe opakowanie :)

Chyba że znacie jeszcze inne cudo warte rozważenia :)[/QUOTE]

Mój to jak 'piesek perski' dostaje w tej chwili FirstMate pacific i ładnie ją przyjął - 0 bąków, kupki małe i zwarte. Była fajna promocja w sklepie więc kupiłam 26kg :diabloti:

Link to comment
Share on other sites

To ja sie podepnę do dyskusji :lol: mam małą suczkę w typie pinczerka ( 4,5 kg wagi) więc dziennie niewiele karmy potrzebuje . Adoptowana z lecznicy tam dostawała RC . Ja jej podaję Pro pac . Poniżej wklejam skład . Co sadzicie o tej karmie , nie należy do najtańszych ( 17 zł kg) ale jak mowie przy małym piesku da sie tą cenę zaakceptować. Czy w podobnej cenie są lepsze karmy? Dodam ,że psica zdrowa , sierść piekna, kupki też . Bedę wdzięczna za odpowiedź.

Skład ze strony producenta ;

SKŁADNIKI:
otręby ryżowe, kurczak, mąka ryżowa, tłuszcz z kurczaka (konserwowany tokoferolem, źródłem naturalnej witaminy E), siemię lniane, suszone jaja, suszone drożdże piwne, aromat odpowiadający naturalnemu, kultury bakterii, sól, chlorek potasu, chlorek choliny, DL-metionina, lizyna, witamina E, aktywowany zwierzęcy sterol (źródło witaminy D3), witamina A, niacyna, D-pantotenian wapnia, biotyna, witamina B12, ryboflawina, tiamina, kwas askorbinowy, chlorowodorek pirydoksyny (witamina B6), kwas foliowy, tlenek manganu, siarczan żelaza, siarczan miedzi, tlenek cynku, jodek.
ANALIZA
białko, nie mniej niż 14.00%, tłuszcz, nie mniej niż 6.00%, tłuszcz, nie więcej niż 8.00%, błonnik, nie więcej niż 5.00%, wilgotność, nie większa niż 10.00%, kwasy tłuszczowe omega-6, nie mniej niż 1.70%*, kwasy tłuszczowe omega-3, nie mniej niż 0.25%, glukoza nie więcej niż 400ppm, glukoza nie mniej niż 325ppm, chondroition sulfate nie mniej niż 245ppm, chondroitin sulfate, nie więcej niż 320 ppm

Link to comment
Share on other sites

Jak za cenę 17zł za kilogram to istne zdzierstwo. Na pierwszym miejscu w składzie (czyli jest tego produktu najwięcej) [B]otręby ryżowe[/B], nie ma podanego w procentach ile tego 'kurczaka', do tego słowo [B]kurczak[/B] może oznaczać wszystko z kurczaka (dziób, pióra, pazury, wnętrzności). Na 3cim miejscu w składzie mamy [B]mąka ryżowa[/B], a później [B]tłuszcz z kurczaka[/B].
Jak dla mnie straszne badziewie ;)

Jak to mały piesek to i TOTW można karmić i wyjdzie około 16zł za kg karmy, a i skład ładny.

Link to comment
Share on other sites

[url]http://www.swiatkarm.pl/p,taste-of-the-wild-pacific-stream-canine-68kg,2381,55.html[/url]

[B][QUOTE][/B][FONT=Times New Roman] [/FONT] [FONT=Times New Roman][B]Skład:[/B][B]m[/B]ięso z łososia, mączka z ryb morskich, słodkie ziemn iaki, ziemniaki, olej roślinny, mączka z łososia, wędzony łosoś, włókna z ziemniaków, naturalna substancja smakowa, chlorek choliny, suszony korzeń cykorii, pomidory, jagody, maliny, ekstrakt z yucci schidigera, enterococcus faecium, lactobacillus casei, lactobacillus acidophilus, ekstrakt z drożdży piwnych, ekstrakt z suszonego aspergillus oryzae, suplement witaminy E, iron proteinate, zinc proteinate, copper proteinate, ferrous sulfate, zinc sulfate, copper sulfate, potassium iodide, witamina B1, manganese proteinate, tlenek manganu, kwas askorbinowy, suplement witaminy A, biotyna, pantotenian wapnia, siarczan manganu, selenit sodu, hydrochloran pirydoksyny (witamina B6), suplement witaminy B12, ryboflawina (witamina B2), suplement witaminy D, kwas foliowy.[/FONT]
[FONT=Times New Roman] [B]Analiza:[/B] b[B]iałko 25%, cynk 150mg/kg, tłuszcz 15%, selen 0,4mg/kg, włókno 3%, witamina E 150 IU/kg, wilgotność 10%, omega-6 2,4%, sód 0,3%, omega-3 0,3%[/B]

[/FONT]
[B][/QUOTE][/B]

Link to comment
Share on other sites

[quote name='knypasek']Podobne do marketówek są chyba również linie ekonomiczne Bosha, czy Josery, a znacie to?
[URL]http://www.michapupila.pl/home/24-oc-adult-dog-20kg.html[/URL]
Nigdzie nie mogę znaleźć składu, a reklamuje się jako ekonomiczna linia klasy premium.

Podobne do butchersa? Bo tańsze.[/QUOTE]


Mi się wydaje, że nawet linie ekonomiczne są trochę lepsze od świństw z marketu. :)

Link to comment
Share on other sites

[quote name='Maron86']Jak za cenę 17zł za kilogram to istne zdzierstwo. Na pierwszym miejscu w składzie (czyli jest tego produktu najwięcej) [B]otręby ryżowe[/B], nie ma podanego w procentach ile tego 'kurczaka', do tego słowo [B]kurczak[/B] może oznaczać wszystko z kurczaka (dziób, pióra, pazury, wnętrzności). Na 3cim miejscu w składzie mamy [B]mąka ryżowa[/B], a później [B]tłuszcz z kurczaka[/B].
Jak dla mnie straszne badziewie ;)

Jak to mały piesek to i TOTW można karmić i wyjdzie około 16zł za kg karmy, a i skład ładny.[/QUOTE]



Kurczę, to samo chciałam napisać. :) Kupić 6,8 kg Taste Of The Wild za 109 zł i wyjdzie taniej a pies może np. jeść bizona :loveu: nie no haha skład ma lepszy a jak liczyłam to właśnie po 16 zł wychodzi. :)

Link to comment
Share on other sites

[quote name='iva.05']dziękuję, zobaczę czy mają u mnie w zooologu na wagę , to bym wzięła do spróbowania[/QUOTE]


u mnie np. nigdzie nie ma.. Dlatego zamówię może te 7 kg :) Albo spróbuję markusa muhle. No nie wiem. W każdym razie dopiero po początku roku szkolnego zainwestuję bo te szkolne wydatki wykańczają :D

Link to comment
Share on other sites

[quote name='Monika i Max :)']Mój Max też ma wrażliwy żołądek, w poniedziałek kurier przytwiózł nam [B][URL="http://www.gilpa.pl/heritage-sensitive-mini"]Heritage Sensitive [/URL]mini [COLOR=#222222][FONT=Verdana][URL]http://www.gilpa.pl/heritage-sensitive-mini[/URL][/FONT][/COLOR][/B]

ale jako następną karmę kupię Markus muhle .[/QUOTE]


Ciekawe czy też ma tak, że trzeba bardziej uważać na jedzenie dla psa czy aby świeże, niż na swoje :D

Link to comment
Share on other sites

[quote name='iva.05']mozesz podac link do sklepu z tą karmą? mają takie z niska zawartością tłuszczu?[/QUOTE]

a i tak sobie jeszcze myślę, że TOTW to nie ma tych zapychaczy , to i jako karma light chyba może być. Sami piszą że dla wszystkich psów i myślę, że taka prawda :) Dużo mięsa to i pies nie tyje od wypełniaczy :)

Link to comment
Share on other sites

tych polecanych przez forumowiczów karm u mnie nie ma w sklepach :placz: kupowanie worka 7 kg jest dla mnie w tej chwili finansowo nie do przeskoczenia , kupuję po 1 kg . Poza tym 7 kg dla takiego malego psa to za duzo jednorazowo - kiedy ona to zje? Może sa jakies inne dostępne normalnie w sklepach na wagę o dobrym składzie . Pan w zoologu poleca mi acanę z jabłkiem , patrzyłam że w skladzie nie ma zbóż , ale nie wiem, nie znam tej karmy .

Link to comment
Share on other sites

Jest wątek na dogomanii, gdzie ludzie z tego samego miasta umawiają się na kupowanie karmy, ale trzeba kupować taką samą. Mi i Monice nie wyszło, bo mamy troche inne psy ;P
[URL="http://www.dogomania.pl/forum/threads/12983-SAMOPOMOC-forumowicz%C3%B3w-w-kupowaniu-karmy-dla-ps%C3%B3w"]http://www.dogomania.pl/forum/threads/12983-SAMOPOMOC-forumowicz%C3%B3w-w-kupowaniu-karmy-dla-ps%C3%B3w[/URL]

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...