Jump to content
Dogomania

Żywienie psa marketówkami


stepelkaa

Recommended Posts

[quote name='stepelkaa']Choć z drugiej strony nie lubię trzymać nastu kg przez tyle miesięcy :)[/QUOTE]

Przy dużych psach to jeden worek idzie w max 2 miesiące (w okresie letni mam 'niejadka'), u mnie każdy pies je co innego i stoją sobie 3 puszki z karmami. ;)

Link to comment
Share on other sites

[quote name='Monika i Max :)']Butchers ma 29 albo 30% mięsa
a karmi ktoś tą karmą ? zastanawiam się nad zakupem jak moja nam się skończy [URL]http://canun.pl/karmy/canun_complet_small_breeds.html#content[/URL][/QUOTE]
Spojrzałam na tę karmę, tylko w innej wersji [URL]http://canun.pl/karmy/canun_supremus.html#content[/URL]
I jestem w szoku, dawkowanie jest ponad 2x wyższe niż Brita -.-

Link to comment
Share on other sites

O kurde jaka beznadziejna karma ... ahh i ten superancki napis
[QUOTE] [h=1]Inni tylko karmią zwierzęta...[/h] [h=2]My robimy to dobrze![/h] [/QUOTE]
Skład jak dla mnie tragedia:
[QUOTE][B]Składniki: [/B]Zboża (ryż min. 4%), mięso i produkty pochodzenia zwierzęcego (drób min. 4%), ryby i produkty rybne, oleje i tłuszcze, produkty pochodzenia roślinnego, warzywa i substancje mineralne[/QUOTE]
Do tego mój pies musiał by około 1kg karmy dziennie jeść - serio mojemu to ciężko i te 410g wepchnąć

Link to comment
Share on other sites

Wersja premium niby odrobinę lepsza, ale nadal strasznie słaba:
[B]Składniki: Zboża, mięso i produkty pochodzenia zwierzęcego (kurczak min. 20%) , ekstrakty pochodzenia roślinnego, pochodne pochodzenia roślinnego, oleje i tłuszcze, drożdże, rośliny strączkowe, substancje mineralne

[/B]Tak naprawdę nie wiadomo co tam jest ;)

Dawkowanie dla małego psa (10 kg) to około 200g, to mój pies prawie 40 kg zjada trochę ponad 300 g karmy (brit care).

Link to comment
Share on other sites

  • 4 months later...

[quote name='Maron86']Przy dużych psach to jeden worek idzie w max 2 miesiące (w okresie letni mam 'niejadka'), u mnie każdy pies je co innego i stoją sobie 3 puszki z karmami. ;)[/QUOTE]

Witam, ja mojego psa karmię karmą suchą firmy Josera - festiwal, można ją stosować na dwa sposoby, na sucho a jak widze że mój piecho marudzi to zalewam mu ją wodą i powstaje sosik - zjada aż mu się uszy trzęsą ;-) doradzono mi taką, piecho ma się świetnie, nie puszcza baków, nie śmierdzi mu z pyska i koopy są ok
i znalazłam dystrybutora niedaleko mnie, można sprawdzić na imodog.pl jeżeli jest ktoś zainteresowany doradzą przez telefon też ,
mój znajomy ma owczarki niemieckie, psy stróżują i są na dworze, od początku karmi joserą - high energy i festival - psy maja piękną sierść, są wysportowane, wagę utrzymują, on poleca to wszystkim swoim znajomym, mi tez polecił i nie zawiodłam się, na joserę nie mogę na razie narzekać

co do przechowywania karmy z tej firmy jako chyba jedyne mają zamek (jak np w kurtce) czyli proste otwieranie i zamykanie i nic nie wietrzeje a w domu nie pachnie karmą :multi:

Link to comment
Share on other sites

  • 11 months later...
Ja mojej shihtzaczce kupuję karmy Husse (Optimal Mini - min. 63% kurczaka, Lax & Ris - min. 50% łososia i Lamm & Ris - min, 38% jagnięciny). Będę urozmaicać co czwarty worek - zastanawiam się nad produktami MARP (zwłaszcza linia Holistic) i Fish4Dogs (dwie karmy dla małych ras). 
 
Co dwa-trzy dni podaję przygotowany dla Tiny obiad (z mięs: ryba, wołowina, kurczak, indyk, kaczka, ostatnio - na Świętego Marcina - oczywiście gęś; jako wypełniacz: ryż, kuskus, soczewica, czasem ziemniaki; do tego warzywa i owoce, szczególnie włoszczyzna, brokuły, szpinak, ogórek, pomidor). Raz w tygodniu jajko, do tego psie przysmaki, w szczególności suszone / liofilizowane mięsa.
Link to comment
Share on other sites

Witam, ja mojego psa karmię karmą suchą firmy Josera - festiwal, można ją stosować na dwa sposoby, na sucho a jak widze że mój piecho marudzi to zalewam mu ją wodą i powstaje sosik - zjada aż mu się uszy trzęsą ;-)

 

Uszy może i się trzęsą. Josera może i jest ekonomicznym rozwiązaniem, zwłaszcza w przypadku dużych psów. Składy jednak dość ubogie, a czytałam także doniesienia o pogarszaniu się po niej włosa u małych, długowłosych ras.

Link to comment
Share on other sites

TOTW znam i podaje psu. A Gosbi? Znalazłam promocję na nią w sklepie Kocimiętka. Skład karmy mi się podoba i cena też w promocji 57 zł za 3 kg. Przy większych workach od 12 zł bodajże za kilo. Bez zboża i dużo mięsa. Marketowa Pedigree to ok 10 zł za kilogram przy dużym worku 7... ale ja nie dałabym tego psu do michy za żadne skarby świata...

sklad pedigre:

Zboża (min. 26% ryżu w granulkach z ryżem), mięso i produkty pochodzenia zwierzęcego (min. 4% drobiu w granulkach z drobiem, min. 4% mięsnego sosu), produkty pochodzenia roślinnego, oleje i tłuszcze, roślinne ekstrakty białkowe, substancje mineralne, warzywa (min. 4% marchewki w granulkach z marchewką, min. 4% groszku w granulkach z groszkiem)

Masakra przecież to same śmieci!!

skład gosbi:

Suszone mięso jagnięce (34%), ryż (33%), suszony łosoś (9%), mączka rybna suszona w niskiej temperaturze (6%), creton, pulpa z jabłek, olej z łososia, sproszkowane jaja, suszone drożdże, włókna roślinne , chlorek potasu,

Różnica kilku zł na kg a jaka różnica w zawartości... Czy ludzie tego nie widzą?

Link to comment
Share on other sites

Nie każdy ma czas i ochotę karmić Barfem... Nie porównujmy mięsa do karmy. Bo karma nie zawiera samego mięsa przecież. Do Barfu też trzeba suplementować to dodatkowy koszt więc już nie 16 zł... Karma to alternatywa i jeśli już ją wybieramy to lepiej wybrać mniejsze zło czyli karmę lepszą składowo od marketowego chłamu w podobnej cenie. Chyba o tym był ten wątek a nie o "karmimy barfem i wychodzi taniej"...

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...
  • 8 months later...

Mój pies, 5 miesięczny maltańczyk :* , dostaje:

-  Suchą karmę Royal Canin Mini Junior

- Gotowaną wątróbkę

- Gotowanego kurczaka

- I czasami jakieś resztki typu; plasterek sera, wędliny, ziemniak z tłuszczem

 

- Z Pedigree dostaje tylko smaczki i saszetki ;3

 

- Kiedyś gdy miał 2/3 miesiące dostawał mieszanki tj. suchy RC + suche Pedigree, ale nie chciał tego jeść. Jak się później okazało nie smakowało mu suche Pedigree (a jakoś mokre wcinał) 

 

Wracając do tematu; Mojemu Pixelowi nigdy nie dawałam sklepowej karmy (pomijając suche Pedigree, które dostałam i saszetki) a mam do tego 2 powody:

 

1. To jest taka wybredziocha, żeby nawet tego nie powąchał

2. Bardzo ciężko znaleźć mi sklepową karmę odpowiednią dla niego (junior i dla małych ras)

 

 

Edit;

 

Porównałam składy RC i Eukanuba w jednym ze sklepów internetowych, różnica wielka; w składzie i cenie

 

3kg Eukanuba - 50zł (cena za kg /w tym sklepie/ 14zł)

2kg RC - 50zł (cena za kg /w tym sklepie/ 25zł)

 

Różnica wielka, szczególnie,że 11zł i 1kg karmy piechotą nie chodzi ;)

Link to comment
Share on other sites

Maltaniara, przemyśl tego Royala, bo koło dobrej karmy to to nawet nie stało, a słono przepłacasz.

Da się bez problemu w podobnej cenie znaleźć karmę dla szczeniaków/juniorów ras małych z duuużo lepszym składem ;)

To nie takie proste, jestem osobą poniżej 14 roku życia i o kupowanej karmię decydują rodzice. Mówiłam im, że taniej wyjdzie zamówienie przez internet

lepszej karmy np. Eukunaba

Link to comment
Share on other sites

Eukanuba nie jest lepszą karmą ;)

Ja też kupując pierwszego psa byłam mniej więcej w twoim wieku, ale starczyło rodzicom wytłumaczyć, że nie zapłacą dużo więcej, a lepsza karma gwarantuje lepsze zdrowie psa, mniej wizyt u weterynarza i brak problemów z rozwolnieniem w mieszkaniu ;). No i czy naprawdę opłacalne  jest karmienie psa drogą kukurydzą z resztkami? To już lepiej kupić trochę mięsa, podrobów i ryżu i ugotować, albo karmić surowizną.

 

Teraz szczeniaka karmię Alkee - 100zł za 10 kg, psie pieniądze, a skład super (co prawda zbożowa, ale między royalem a tym jest przepaść).

 

Royal kosztuje Was ok. 120 zł za 8 kg, czyli wychodzi 15zł/kg.

Taste of the wild dla szczeniąt, karma bezzbożowa o super składzie kosztuje 200zł za 13,6kg, czyli 14,7zł/kg.

Nawet taniej, a o ile lepiej ;)

Link to comment
Share on other sites

  • 9 months later...
  • 2 weeks later...

A ile mniej więcej kosztuje? :) Ja płacę 290zł za 14kg artemis fresh mix dla dużego psa, starcza na długo, oprócz karmy jada też inne jedzonko. Eukanuba moim zdaniem jest kiepska, lepiej coś z wyższej półki podawać.

Link to comment
Share on other sites

  • 4 weeks later...
10 godzin temu, dkawa napisał:

Moim zdaniem pedigree jest dobrą karmą. Jako jedyna sprawdziła się u mojego niejadka :) z zębami również nie ma problemu odkąd stosuję tą karmę więc polecam :)

A jakie karmy jeszcze testowaliście, które się nie sprawdziły?

Link to comment
Share on other sites

Ile wam Pedigree zapłaciło za reklamowanie karmy? Bo tej formy to mogą być przysmaki typu denta Sticks, Rodeo i tym podobne ale żywić psa a już szczególnie szczeniaka to należy jak przystało drapieżnikowi przede wszystkim mięsem, oczywiście z dodatkami. Karma i to lepsza od Pedigree może być stosowana awaryjnie ale nie od urodzenia do przedwczesnej śmierci psa.

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...