Jump to content
Dogomania

Wyciąganie kleszcza


Ashenevale

Recommended Posts

Hejka.
Niestety przed chwilą po spacerze przeszukiwałem sierść psa jak zawsze no i niestety złapał kleszcza ;/ .... Jest naprawdę malutki, ale trochę się boję go wyciągać. Raz w życiu wyciągałem kleszcza no i wyszło ok, ale źle to wspominam.
Do rzeczy... Jak krok po kroku usunąć kleszcza? Przekręcić czy szarpnąć kręcąc?
I czy mogą wyniknąć jakieś powikłania z tego powodu ?

Link to comment
Share on other sites

możesz spróbować ukrecać przy skórze w kier.odwrotnym do ruchów wskazówek zegara.ja tak robie może zostac glowa wskórze niestety ale co najwyzęj bedziesz pote czuł nieweilkie uwypuklenie pod skóra psa.czasem moze zropiec.tak czy inaczej po wyciagnięciu posmaruj woda uteniona lub jodyna.
ja mam fypronil w sprayu psikam nim na watke "namaczam"kleszcza chwilke czekajac i usuwam jak powyżej.taki niemrawy kleszcz zawsze wychodzi w całości

Link to comment
Share on other sites

[COLOR=#000000][FONT=Times New Roman]Uff...... Akcja zakończona sukcesem. Wyszedł cały, a nawet z kawałkiem skóry. Powiem szczerze, że do najprzyjemniejszych zajęc to nie należy. Przemyłem rankę wodą utlenioną tak jak radziłaś oraz dałem psu coś ekstra do jedzenia ( ma apetyt skurczybyk ;D )[/FONT][/COLOR]
[COLOR=#000000][FONT=Times New Roman]Najciekawsze jest to, że kleszcz jeszcze żył i próbował uciec jak go wyjąłem...[/FONT][/COLOR]

[COLOR=#000000][FONT=Times New Roman]Dzięki za rady oraz ślę pozdrowienia w raz z Jackie'm ;)[/FONT][/COLOR]

Link to comment
Share on other sites

[COLOR=#0D0B0B][FONT=Tahoma]Ehh... Niestety witam z powrotem.[/FONT][/COLOR]
[COLOR=#0D0B0B][FONT=Tahoma]Byłem dzisiaj u weta i zaszczepiła psa przeciwko wściekliźnie,a przy okazji poprosiłem o jakieś dobre krople na kleszcze. Dostałem Advantix i od razu po powrocie mu zakropliłem.[/FONT][/COLOR]
[COLOR=#0D0B0B][FONT=Tahoma]Jakieś 5h później przeglądam miejsce wczorajszej "operacji" i co widzę ? Kolejny kleszcz kilka cm obok....[/FONT][/COLOR]
[COLOR=#0D0B0B][FONT=Tahoma]I pytanie. Co mogę kupić dla psiaka jako skuteczna ochrona przeciwko kleszczom? I nie proszę o linki do przyrządów, tylko o skuteczną ochrone ;).[/FONT][/COLOR]
[COLOR=#0D0B0B][FONT=Tahoma]Ps. Czy jeśli po wyjęciu kleszcza nie widziałem głowy, ale na jej miejscu było coś czerwonego ( chyba skóra) to dobrze ?[/FONT][/COLOR]

Link to comment
Share on other sites

ale krople nie dzialaja od razu to raz a dwa ze nie zapobiegaja wbiciu sie kleszcza w skore... One maja ubic juz wbitego kleszcza co najwyzej. Mozesz wyprobowac sabunol z kropli,one tak dziwnie pachna ze moze odstraszaja.... Testowalam na swoim i kleszczy nie bylo.Tylko co 4 tyg trzeba kropic.
Ja polecam mimo wszystko obroze typu kiltix,foresto,preventik.
U mnie pies od paru lat na kiltixie i nie znam problemu kleszczy... :)

Link to comment
Share on other sites

Ja wyciągałam już sporo kleszczy moim psom. Zawsze robię to tak, że przekręcam kleszcza kilka razy i potem sam praktycznie wychodzi. Planujemy zakup takiego haczyka do wyciągania kleszczy, bo ciężko się je wyciąga mojej długowłosej psince.
Mieszkamy na wsi, spacerujemy po lasach, łąkach i bardzo często trafiamy na te nieprzyjemne stworzonka. Używamy kropel Fypryst i Fiprex (raz jednych, raz drugich), ale czasem zdarzy mi się zapomnieć pojechać do zoologicznego, albo zapomnieć o tym, że krople przestały działać.

Link to comment
Share on other sites

[quote name='Ashenevale'][COLOR=#0D0B0B][FONT=Tahoma]Ehh... Niestety witam z powrotem.[/FONT][/COLOR]
[COLOR=#0D0B0B][FONT=Tahoma]Byłem dzisiaj u weta i zaszczepiła psa przeciwko wściekliźnie,a przy okazji poprosiłem o jakieś dobre krople na kleszcze. Dostałem Advantix i od razu po powrocie mu zakropliłem.[/FONT][/COLOR]
[COLOR=#0D0B0B][FONT=Tahoma]Jakieś 5h później przeglądam miejsce wczorajszej "operacji" i co widzę ? Kolejny kleszcz kilka cm obok....[/FONT][/COLOR]
[COLOR=#0D0B0B][FONT=Tahoma]I pytanie. Co mogę kupić dla psiaka jako skuteczna ochrona przeciwko kleszczom? I nie proszę o linki do przyrządów, tylko o skuteczną ochrone ;).[/FONT][/COLOR]
[COLOR=#0D0B0B][FONT=Tahoma]Ps. Czy jeśli po wyjęciu kleszcza nie widziałem głowy, ale na jej miejscu było coś czerwonego ( chyba skóra) to dobrze ?[/FONT][/COLOR][/QUOTE]
zastosowane przez ciebie krople sa skuteczne.ale musisz pamietać aby zakraplac co miesiąc chyba że zainwestujesz w obroże "długoterminowe"

Link to comment
Share on other sites

Po Advantixie kleszcz się wkręci, ale zaraz zostaje uśmiercony, widać to po tym jak się go wyciągnie (nie rusza nóżkami).
Tez wolałabym coś co je odstraszy od mojego psiaka, ale nie mam przekonania do obroży, bo to jednak chyba jakieś toksyczne jest a psina jest ciągle głaskana i tulona również przez dzieci.

Link to comment
Share on other sites

[quote name='Adzia123']Ja wyciągałam już sporo kleszczy moim psom. Zawsze robię to tak, że przekręcam kleszcza kilka razy i potem sam praktycznie wychodzi. Planujemy zakup takiego haczyka do wyciągania kleszczy, bo ciężko się je wyciąga mojej długowłosej psince.
Mieszkamy na wsi, spacerujemy po lasach, łąkach i bardzo często trafiamy na te nieprzyjemne stworzonka. Używamy kropel Fypryst i Fiprex (raz jednych, raz drugich), ale czasem zdarzy mi się zapomnieć pojechać do zoologicznego, albo zapomnieć o tym, że krople przestały działać.[/QUOTE]

A ja mieszkam w centrum miasta a zwierzaki przynosza na sobie kleszcze nawet z ogrodka...


p.s. nie wszystkie srodki nie na wszystkich psach dzialaja

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...

Można złapać kleszcza w palce, pensetę lub w specjalną plastikową pensetę na kleszcze. Ja takiej używam w gabinecie. Oczywiście nie jest ona wybitnie potrzebna, ale powiem szczerze, że wygodna. Pamiętajmy, że kleszcA wykrecamy zawsze przeciwnie do ruchów wskazówek zegara. Jeśli dojdzie do obrzęku lepiej udać się z tym do najbliższego lek. wet. ponieważ mogło się tak stać, że jego część nadal siedzi pod skórą. Wystarczy wtedy pogrzebać w tym miejscu igiełką :) pozdrawiam

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...