Jump to content
Dogomania

WYSTAWA OWCZARKÓW NIEMIECKICH DŁUGOWŁOSYCH


in_a

Recommended Posts

Naczytałam się Waszych wypowiedzi, nadumałam i mam jeszcze więcej niewiadowmych i wątpliwości niż zanim weszłam na ten wątek. Nie wiedziałam co mam zrobić z papierami mojego Donka i nie wiem nadal. :placz:Wyrobiłam rodowód w ZKWP teraz mam prześwietlać stawy z wpisem do rodowodu ale zrobię to chyba do już wyrobionego mimo, że jest tam mój futrzak odpadem!!! Wygląda mi to wszystko na to, że każda pliszka swój ogonek chwali. A ja mam trudną do podjęcia decyzję, które drzwi wybrać aby do nich zastukać i je otworzyć, a przy tym nie wpaść z deszczu pod przysłowioną rynnę. Mógłby się ktoś znaleźć kto opisałby chociaż w skrócie zasady i obyczaje podanych przez Was Związków Donków ???? Oraz co je łączy oprócz Donków i co dzieli ???? Czy ktoś się tego podejmie i opisze to w sposób obiektywny ????? byłoby to dla wszystkich chcących postawić pierwsze kroki na wybiegu z DONKIEM wielką ! nieocenioną !przysługą !!!!! Z góry bardzo, bardzo dziękuję komuś kto się na tym zna lub ma z tym do czynienia !!!!

Link to comment
Share on other sites

  • 2 months later...

Ja tam będę czekać na ZK, ale póki jest czas to będę wystawiać gdzie indziej.;)

wenia41 o wystawach tegorocznych w KOND i PKPR dowiesz się z ich stron internetowych:
[URL]http://www.kond.pl/[/URL]
Podam adres do oddziału Pomorskiego, bo na stronie oficjalnej PKPR nie ma wszystkich wystaw w wykazie.
[URL]http://oddzialpomorskipkpr.strefa.pl/wystawy.html[/URL]

Link to comment
Share on other sites

Czekać to sobie możemy jeszcze długo, oj długo!!!! Pies za psem mi odchodzi za psem, a oni ciągle dyskutują i podjąć jednej decyzji nie mogą:mad:!!! 29.05. w Częstochowie będzie wystawa organizowana przez PKPS ( Polski Klub Psa Rasowego) dla psów z rodowodami FCI. Dzisiaj wysłałam im pytanie czy DONKI też z papierami FCI mogą tam brać udział w swojej klasie i jak są traktowane. Czy na równych prawach z ONK-ami? Ciekawe co mi odpowiedzą, kiedy i czy wogóle mi odpowiedzą.

Link to comment
Share on other sites

ZOND to totalnie nie moja bajka, w ogóle mnie nie interesuje ten związek wiec trudno mi powiedzieć, chociaż przyznaje ze tez tak słyszałam, że z innej organizacji tam nie przyjmują, ale być może chodzi o przynależność, a wystawianie to co innego? Nie mam pojęcia.
Jest jeszcze KOS, ale nie wiem na jego temat prawie nic. W PFK też możesz spokojnie swojego psa wystawić z tego co wiem z ich strony.

Link to comment
Share on other sites

Witam mam 8 miesięcznego donka po onach i zastanawiam sie co zrobić , czekać na ZKwP czy zapisać się tam gdzie teraz można wystawiać . Jestem z okolic Tarnowa i chciałbym go wystawic a nie bardzo mam czas jechać z nim na drugi koniec Polski ( odległość do 200 km to jeszcze nie problem ) . Ciekawy jestem co myślą inni , gdzie wy wystawiacie swoje donki ?

Pozdrawiam
Jarek

Link to comment
Share on other sites

Osobiście bym czekała jednak na ZK. Ja wystawiam swoje psy na wystawie KONDu i mogę powiedzieć prawie same superlatywy o tych wystawach. Jedną z wielu rzeczy na plus jest dość wysoka frekwencja, czyli całkiem sporo psów w danej klasie. Następnym plusem jest to, ze są zagraniczni sędziowie w tym Niemieccy. No i można by tak wymieniać plusy i minusy. Na wystawach PKPRu byłam, ale nie wystawiałam. Dopiero to zrobię, chociaż osobiście najbardziej nie odpowiadają mi sędziowie.
Jeśli chciałabym sprawdzić swojego psa czy jest fajny, czy też nie na pewno pojechałabym do KOND. Tam jest dość sporo DONów po ONch, no i DONków i DONkach oczywiscie.
Z Tanowa do Skorzęcina jest więcej niestety niż 200 km (ok. [B]475.4km)[/B], ale można sobie domek zamówić na czas wystawy. Przed wystawą oferują teraz szkolenie do przygotowywania do wystawiania psa na wystawie, co jest bardzo pożyteczne dla laików, bądź niedoświadczonych jak prowadzić i ustawiać psa. Wiecej na [url]www.kond.pl[/url]

Link to comment
Share on other sites

  • 6 months later...

No i nigdzie nie zgłosiłam swojego Donka i nie pojechałam na żadną w tym roku wystawę!!! U nas zwiazek nie organizuje nawet IPO muszę wiosną ruszyć na prywatne szkolenie do hodowli ONKÓw. A sam egzamin zdać w innym oddziale jako exstern. Czekając na ZKwP aż zechce nasze pety z FCI potraktować poważnie i przyjąć do siebie następny pies zdąży odejść za TM. Że też my zwykli ludzie miłośnicy DONKÓW z FCI (nie jest nas przecież tak mało) płacacy składki nie możemy nic właściwie zroboć, nie możemy nawet wpływać na podejmowane decyzje, a przecież w ilości siła. Więc dochodzę do wniosku, że chyba nam tak naprawdę to nie zależy na uznaniu nas i naszego upodobania do danej rasy.

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...