Jump to content
Dogomania

WYSTAWA OWCZARKÓW NIEMIECKICH DŁUGOWŁOSYCH


in_a

Recommended Posts

Pragnę poinformować wszystkich miłośników ON-ków, że w dniu 2 maja br.odbędzie się w Szczyrku- XVII OGÓLNOPOLSKA WYSTAWA OWCZARKÓW NIEMIECKICH DŁUGOWŁOSYCH, którego organizatorem jest Związek Owczarka Niemieckiego Dlugowłosego w Polsce z siedzibą Zarządu Głownego we Wrocławiu.

Wystawa ta po raz pierwszy odbędzie sie poza Wrocławiem, ponieważ organizuje ją Śląskie Biuro Terenowe ZOND w Żywcu.

Wszystkich zainteresowanych serdecznie ZAPRASZAMY. :D

Wszelkie informacje w siedzibie ZOND /info www.zond.elive.pl /

lub u mnie/śl.B.T/ na forum lub pisać na@- [email protected]

Link to comment
Share on other sites

mam do ciebie pytanie :) wczoraj dostalam metryczke Rapsodii vel Hagi od hodowcy i czy ja teraz mam ja wyrobic w zwiazku kynologicznym na rodowod a potem ja zglosic do Klubu Owczarka Dlugowlosego? Jaka jest procedura i co powinnam robic

Z gory dziekuje

Pozdr

Monika z Cortina i Haga

PS czy nie mialas nigdy klopotu ze stawaniem uszu u swoich pieskow? Bo Hadze oba teraz poszly na bok i sie nie ruszaja, hodowca mi wyslal porade ale to trzebaby podklejac moze ty znasz jakis inny sposob? Moge wyslac zdjecie Hagi z jej uszami niesfornymi :D

Link to comment
Share on other sites

jak najbardziej moze mowic prawde, ja tez mam ONke dlugowlosa z metryka, a urodzona jest z miotu krotkowlosych. Przez FCI nie jest ta rasa uznana dlatego mozna takie ONY wystawiac w klubie ONa dlugowlosego na normalnej wystawie taki ON dostanie niska ocene

Pozdr

Monika z Cortina i Haga

Link to comment
Share on other sites

Cortina info o czlonkostwie w ZOND posłałam Ci na prywatna wiadomość :wink: a co do uszek to Twoja suńka ma czas jeszcze zeby jej w pełni stanęły Pandur ma dziś 5 miesięcy..a stają tylko czasami :) teorie sa różne, niektórzy hodowcy radzą zwiększyć ilość wapnia w pożywieniu, weterynarze wg najnowszych badan z kolei to odradzają gdyż może to zbyt wcześnie zamknać płytki wzrostowe.Tak czy inaczej ja gotuje pieskom wywar z kurzych łapek lub tchawic cielęcych - jeśli nie pomoże to napewno nie zaszkodzi :wink:

Wirka, na część Twoich pytań odpowiedziała już Cortina, ja tylko dodam że nie jest to żadna wada włosa, /gdyż taki był wzorzec pierwotny ON-a/, tylko taka odmiana. Fakt, że nie jest ona akceptowana przez FCI, niemniej jednak mamy swój Związek Owczarka Niemieckiego Długowłosego w Polsce. Jeśli Cie to interesuje adres stronki ZOND podałam w temacie, więc możesz tam spojrzec :)

Ananas, a owszem mamy takie "coś" w Żywcu ale od niedawna, jeśli Cię to interesuję to powiedz, to Ci podam namiary w wiadomości prywatnej :)

Pozdrawiam wszystkich.

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...

do i_na.

Wszedłem na stronę ZOND-u i jak na razie w informacjach o wystawach jest tylko jedna jedna wzmianka o wystawie, która odbędzie się 05.10.2003 - to po pierwsze a po drugie jak można nazwać wystawę ogólnopolską skoro mogą w niej brać udział tylko psy zarejestrowane w ZOND-zie? Dla Twej informacji we Wrocławiu są dwa stowarzyszenia tych pięknych psów, gdzie to drugie stowarzyszenie z tego co wiem nie ma żadnych zahamowań jeżeli chodzi o wystawanie piesków z ZOND-u. ZOND natomiast nie dopuści nawet psa z rodowodem PZK jeżeli uprzednio nie zarejestruje się w ZOND:-)

Jest to o tyle absurdalne, że hodowcy z PZK śmieją się z takiego idiotycznego ustalenia jekie ma ZOND.

Reasumując nazwanie wystawy ogólnopolską jeżeli wystawia się tylko ograniczoną ilość psów z własnego zrzeszenia można nazwać śmiesznością - ponieważ drugie zrzeszenie może zrobić to samo i co wówczas dwa psy lub dwie suki w ON długowłosych mają tytuł najlepszego psa w Polsce???

Pozdrawiam i zyczę miłej zabawy na OGÓLNOPOLSKIEJ WYSTAWIE ON DŁUGOWŁOSYCH:-))))

Link to comment
Share on other sites

fraglersss/ss/ ... - jedno co Ci muszę przyznć to to, że stronka ZOND ma ostatnio problemy z aktualizacją, ale są to przejściowe problemy techniczne. :-? Jednakże widze, że Twoja wypowieść zionie jadem...polecam wobec tego telefon do Zarządu Głównego ZOND we Wrocławiu/który jest na tej stronce/ i tam otrzymasz wszystkie niezbędne Ci informacje, bo jak widzę także informacje masz o tych związkach troche wybiórcze i stronnicze :( . Co do PZK to...hmm..też nie będę z Toba tu polemizować, bo widzę że nie do konca wiesz o czym mówisz. Nie zamierzam na forum uprawiać "siekanki" słownej z Tobą, a ta wystawa JEST OGÓLNOPOLSKA i uwierz mi, mimo niezadowolenia innych zrzeszeń, cieszy się ogromna i z roku na rok coraz większą popularnością :D

Pozdrawiam - ina_ /szef Śląskiego Biura Terenowego ZOND/

Link to comment
Share on other sites

in_a :lol:

Jeżeli ja nie wiem co piszę - to odpowiedz mi na jedno pytanie, czy ON długowłosy z rodowodem PZK może zostać wystawiony na wystawie ZOND-u bez uprzedniego zarejestrowania (zapisania się) w ZOND-zie???

Z tego co uzyskałem w odpowiedzi telefonicznej z miłą panią z ZOND-u ( i nie tylko ja) to nie.

A w drugim zrzeszeniu nie ma najmniejszego problemu z tym, opłacasz tylko wystawę i możesz pieska wystawić i nikt tu nie stawia warunku uprzedniego zapisania się. Jest to jakby na to nie patrzeć sprawiedliwe i niedyskryminujące nikogo. Moim zdaniem (i nie tylko moim) byłoby umożliwienie konfrontacji psów bez względu do jakiego zrzeszenia należą - co byłoby zdrowe dla wszystkich i wówczas wystawa taka naprawdę mogłaby nazywać się ogólnopolską.

A czy w mojej wypowiedzi był jad - może, ale nie zmienia to faktu, że ustalenia ZOND-u są bardzo dziwne i stronnicze, gdzie demokracja jest utopią.

Link to comment
Share on other sites

fraglersss :) ..... odpowiem Ci pytaniem na Twoje pytanie..."dlaczego wiec np PZK lub KHRON, także nie przyjmują zgloszeń na wystawę od psów spoza tych związków?".... Ponieważ są to ZWIĄZKI, więc jasną rzeczą jest że przyjmują zgłoszenia tylko od swoich członków. Organizacja o której mówisz jest Klubem Owczarka Staroniemieckiego i jest..odłamem ZOND.

Ja jestem miłośnikiem owczarków tak długo jak i krótkowłosych i moim marzeniem/ i nie tylko moim/ jest żeby odbywały się wspólne wystawy tych psów, ale jak wiesz/tak sądzę/ w Zwiazku Kynologicznym u owczarkarzy nastąpiły pewne tarcia i stąd... powstanie takich Związków jak KHRON czy ZOND...tak więc marzenia są marzeniami a życie życiem :-? .

Pozdrawiam - ina_

Link to comment
Share on other sites

  • 1 month later...

Ja mam sukę długowłosą z rodowodem FCI jest zarejstrowana w Polskim Klubie Psa Rasowego, tam jest sporo wystaw i też z innymi rodowodami na wystawy przyjmują, jest też pełno wystaw za granicą to jest organizacja ACE, i nawet w czerwcu będzie wystawa klubowa ONa długowłosego (z ACE) gdzieś nie daleko Wrocławia, a wcześniej wystawa wszystkich ras we Wrocławiu teżz ACE(PKPR ją organizuje)

Czy ktoś mi mógłby podać namiary na ten związek ow. staroniemieckiego i kiedy będzie wystawa? i czy na tej wystawie mogę wystawić sukę nie zarejstrowaną w tym klubie? i co to jest KHRON ? czy to ten klub staroniemieckiego? ZOND znam i wiem że tam nie przyjmują psów na wystawy nie zarejstrowanych.w ZOND-zie., na dodatek mają tam kosmiczne cenu metryk rejstracji itp.,nadodatek dziwne zasady; zabierają rodowody z FCI i nie oddają nawet jak ktoś odchodzi z tego związku, dziwne bo to jest dokument za który zapłacił właściciel i nikt nie ma prawa mu tego zabrać on dotyczy wyłacznie tego psa, to jest parodia w innycvh związkach życzą sobie tylko xero rodowodu ewentualnie tylko wgląd do orginału, to tak jak sekta niebo(sekta religijna) zabrała dowód osobisty ludziom i nigdy nie oddała.Ale kto się na to godzi ten sobie tam rejstruje.

proszę napiszcie mio wystawach z klubu staroniemieckiego.

Link to comment
Share on other sites

Ojojoj......aleś kobieto namieszała... :roll: Nie czuje sie na siłach tego wszystkiego prostować... :crazyeye: Nie chce być złośliwa ale.....w ACE tak mają że zamydlaja faktyczny obraz sprawy.. Co do Klubu Owczarka Staroniemieckiego to..jest to odłam ZOND...o szczegóły możesz spytać fraglerssa/bardzo sensowny człowiek i nie mąci mimo że nie z tej samej "drużyny" jesteśmy./ KHRON to Klub Hodowców Rasy Owczarek Niemiecki.. i to też inna bajka....a ze o ZOND masz swoje /mylne/ zdanie, to na ten temat zamilcze bo i tak wiesz lepiej...

Pozdrawiam.

Link to comment
Share on other sites

Dzięki za info.Ale za bardzo nie wiem co namieszałam.PKPR nalezy do ACE, wystaw pełno jest w kraju i za granicą, ceny rejstracji, rodowodów ,wystaw niskie, jest to organizacja miedzynarodowa. PKPR ma ogromną liczbę członkkow,powstają nowe odziały w kraju ostatnio i we Wrocławiu,to wszystko spowodowalo ,że mając do wyboru te dwa związki (innych nie znałam) bez wahania wybrałam PKPR.

Ale z checią wystawię suczkę na wystawach z innych klubów. A najbardziej jestem wkurzona że FCI nie uznaje długowłosych, bo normalka, nie szukałabym innych związków.

Link to comment
Share on other sites

Tak naprawdę to ważne żeby szczenięta były rasowe , czyli rodzice pochodzili z FCI a jak do tego dochodzą rewelacyjni przodkowie i rodzice sa piękni to nie wazne z jakiego klubu metryki, natomiast wazne który klub ma zasady komunistyczne, przecież nigdy nie oddałabym rodowodu FCI (który jest bez prawnie zabierany) dla jakiegoś z ZONDU.

Link to comment
Share on other sites

  • 3 weeks later...
  • 2 weeks later...
  • 5 years later...
  • 7 months later...

Ech... ZOND, KHORN, PZK, PKPR, są to prawdopodobnie organizacje, które wywodzą się z ludzi niezadowolonych z polityki FCI i ZKWP. Są mało liczne, więc powinny ze sobą współpracować, żeby zniwelować przewagę ZKWP. Logiczne prawda? Niestety nie dla zarządów tych organizacji, którę mają typową dla polaków skłonność do kłócenia się, zgodnie z zasadą moja racja jest najmosza i najlepsza :( Kłóćcie się dalej siejcie ferment, tylko co to daje kynologii i hodowcom? Możecie siebie nie lubić, ale pprzynajmniej szanujcie i nie róbcie takich cyrków z rodowodami. :angryy: Organizacje takie jak wasze powinny łączyć hodowców a nie dzielić.

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...