Jump to content
Dogomania

2 z 23 żyć jedzie do radysów - 20 już jest bezpiecznych, mamy czas do 27.05.13 r


longue

Recommended Posts

[IMG]https://fbcdn-sphotos-h-a.akamaihd.net/hphotos-ak-prn1/s480x480/11918_448483191894431_1957892436_n.jpg[/IMG][COLOR=#333333][FONT=lucida grande]


Zapadła decyzja. Przytulisko w Siemiatyczach zostaje zlikwidowane. Może to prosta decyzja, dla niektórych może radosna, jednak dla jego mieszkańców równa jest z tragedią. 23 psy zostają pozbawione swego miejsca, miejsca które znają, miejsca do którego przychodziliśmy my, by pogłaskać ich po głowie, zabrać na spacer, zadbać, oswoić, wyleczyć, nakarmić. Czekały zawsze na nas, wiedząc że bez względu na deszcz, śnieg czy mróz, przyjdziemy. Że będziemy, że nalejemy wody do miski, opatrzymy rany, zabierzemy na [/FONT][/COLOR][COLOR=#333333][FONT=lucida grande]przechadzkę… Tego miejsca już nie będzie, nas nie będzie… I to też nasza tragedia..bo to nasze psy, nasi przyjaciele…
Decyzją Kierownika Przytuliska psiaki trafią do przepełnionego schroniska w Białej Piskiej, znanego również jako RADYSY. W obce sobie miejsce, w obce nieprzyjazne boksy, narażone na pogryzienia, zagryzienia… Bo jak może być inaczej gdy 5 lub 6 psów będzie musiało mieszkać razem, obcych sobie, konkurujących o wszystko, o jedzenie, uwagę, budę… a my nie będziemy mogli pomóc…
Stąd, apelujemy i prosimy Wszystkich ludzi dobrej woli, Fundacjie i Stowarzyszenia! Pomóżcie nam uratować naszych przyjaciół, choć kilku, choć tych którzy nie mają szans, choć tych którzy już są skazani! Poszukujemy dla nich domów tymczasowych, domów stałych. Prosimy, odpowiedzcie na apel i pomóżcie nam! Pomóżcie im!
Wolontariusze ze schroniska w Siemiatyczach.
Kontakt: Grażyna I 500-276-558 lub Grażyna II 502-087-904


Wydarzenie na FB na którym na bieżąco są udostępniane informację:

[URL]https://www.facebook.com/events/359211017533467/?notif_t=plan_edited[/URL]


Pilnie potrzebne są ogłoszenia dla psów, które w pierwszej kolejności mają zostać wywiezione album ze zdjęciami:

[/FONT][/COLOR][URL]https://www.facebook.com/media/set/?set=a.10200478259776192.1073741827.1148106090&type=1&l=cf2052687f[/URL][COLOR=#333333][FONT=lucida grande]

Chętnych do zrobienia opisów lub ogłoszeń proszę o kontakt na PW lub e-mail [EMAIL="[email protected]"][email protected][/EMAIL]

Z góry bardzo dziękuję za każdą pomoc.


Gdyby ktoś z Państwa chciał wspomóc psiaki finansowo podaję dane do przelewu:

[/FONT][/COLOR][COLOR=#333333][FONT=lucida grande]Stowarzyszenie Miłośników Zwierząt "Psiemiatycze"[/FONT][/COLOR]
[COLOR=#333333][FONT=lucida grande]ul. B. Głowackiego 21[/FONT][/COLOR]
[COLOR=#333333][FONT=lucida grande]17-300 Siemiatycze[/FONT][/COLOR]
[COLOR=#333333][FONT=lucida grande]NIP 544-153-30-99[/FONT][/COLOR]
[COLOR=#333333][FONT=lucida grande]KRS 0000387562[/FONT][/COLOR]
[COLOR=#333333][FONT=lucida grande]nr konta:83 8092 0001 0004 7438 2000 0010[/FONT][/COLOR][COLOR=#333333][FONT=lucida grande]


[/FONT][/COLOR]

Edited by longue
Link to comment
Share on other sites

  • Replies 632
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

W tym poście postaram się na bieżąco aktualizować informację na temat psiaków.

Wiec tak w nowym domu jest już 21 psów razem z dwoma szczeniaczkami które zostały znalezione na polach.

Domów potrzebują jeszcze [COLOR=#333333][FONT=lucida grande] Sulina, Leon, Florek, Miodek, Max. Miodek i Florek przebywają obecnie w DT a Max w hoteliku.[/FONT][/COLOR][COLOR=#333333][FONT=lucida grande]

[/FONT][/COLOR][COLOR=#333333][FONT=lucida grande]Z 26 psów ( piszę z 26 ponieważ liczę te dwa szczeniaczki oraz Maxa) z wszą pomocą znaleźliśmy domy dla 21 psów. Zostało jeszcze 5 psów które potrzebują domów a czasu coraz mnie.[/FONT][/COLOR]

Edited by longue
Link to comment
Share on other sites

Niestety właśnie tam chcą je wysłać :( Bardzo proszę o rozsyłanie wątku im więcej nas będzie tym więcej uda się psiaków uratować. Wiem że wiele jest psich tragedii ale również wierzę że jest wielu ludzi dobrej woli którzy zechcą pomóc.

Link to comment
Share on other sites

Małgoś, jestem... Czy na boga, niedługo w tym kraju będzie tylko JEDNO schronisko - w Radysach?... :(
Mestudio i spółka na głowie stają, by przed wywózką do tego "przybytku" ratować psiaki z kozienickiego przytuliska, a teraz jeszcze tu - ręce z majtkami opadają :(

Czy jest szansa na przeklejenie więcej informacji na wątek dla tych, którzy nie mają konta na FB (np. dla mnie ;))?

Link to comment
Share on other sites

[quote name='Isadora7']Jestem, ja zabieram do swojego DT jedno małe kozienickie i trzymajcie kciuki może sie uda drugie.[/QUOTE]
dobra wiadomosć :)
To drugie, tez małe będzie? Nie za bardzo po tej galerii na fb się poruszam, co dogo to dogo.......

Link to comment
Share on other sites

malagos mnie tu ściągnęła.
Wszystkie działania są tylko sytuacyjne.Nie damy rady ustrzec wszystkich psów przed Radysami.
Myślę ,że może zacząć pisać do głównego weterynarza w Polsce z pytaniem ile psów może jeszcze pomieścić to schronisko,aby nie stało się mordownią. Czy są jakieś przepisy regulujące wielkość schronisk ?
Ja nie umiem pisać pism o charakterze prawnym. Może jest na dogo jakaś prawniczka , Fundacja , która by pomogła rozpocząć stosowne działania przy naszym wsparciu.

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Create New...