Jump to content
Dogomania

Jaki pies dla osoby niepełnosprawnej?


Psioczka

Recommended Posts

Witam :)
Od ponad 3-4 lat posiadamy śliczną sunie która jest kundelkiem mieszańcem owczarka niemieckiego z bokserem.
Sunia jest ciut mniejsza niż typowy owczarek niemiecki. Ten pies jest mojego brata i tylko ja z mamą czasem
zajmujemy się tym psem. Bardzo bym chciała z tym psem wychodzić na dwór ale jest za duży i boje się z nim
wychodzić bo strasznie ciągnie i nie dam rady go utrzymać.
Jestem osobą niepełnosprawną ruchowo, chodzę ale bardzo wolno bo mam spastyczne porażenie kończyn dolnych
i wiotkość mięśni więc czasem po prostu przewracam się bo mam tak słabe nogi.
Od niedawna zaczęłam myśleć o własnym psie najlepiej niedużej rasy który nie będzie ciągnął tak mocno w porównaniu
do dużego psa. I z którym będę mogła wychodzić na długie spacery co bardzo uwielbiam. Nie musi być to jakiś rasowy
piesek, może to być nawet jakiś kundelek nie rasowy ;) Wiek i płeć jest mi nie ważne :) Doskonale zdaje sobię z tego
sprawę że pies to bardzo duży obowiązek i myślę że podołam nad nim opieki ;)

Edited by Psioczka
Link to comment
Share on other sites

myślę,że piesek,powinien być nauczony chodzenia na smyczy luźnej,przy nodze,może po szkoleniu PT[niektóre Domy Tymczasowe chodzą z psami na szkolenia]:)
może do 10kg,żebyś mogła Ty,albo Twoja mama podnieść pieska w razie wypadku jakiegoś.
porozmawiaj z mamą koniecznie o psie.wszyscy domownicy muszą zgadzać się na psa.

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...