Jump to content
Dogomania

Miot we współpracy z hodowlą (nie na warunku hodowlanym)


Azjap

Recommended Posts

Witam,
Od dłuższego czasu planuje miot wspólnie z hodowcą od którego kupiłam swoja suczkę. Suczka jest w pełni moją własnością ale cel mamy wspólny, ja wybrałam reproduktora a hodowca zatwierdził mój wybór. Planuję miot we współpracy z hodowlą z kilku względów ale nie w tym rzecz bo wszystko jest wstępnie ustalone i przemyślane przez obie strony poza jedną kwestią o która chciałabym dopytać się tutaj. W związku z tak nietypowym układem postanowiłam spisać umowę która byłaby zabezpieczeniem dla każdej ze stron, która będzie zawierać wszelkie nasze ustalenia i warunki naszej współpracy. Ufam swojemu hodowcy ale w życiu różnie się dzieje a nie jestem zwolenniczką zawierania tak istotnych umów na tzw "gębę" zwłaszcza że najważniejszy jest dla mnie w tym wszystkim mój pies.
Chciałam więc zapytać czy ktokolwiek z Was ma już podobne doświadczenie w tym temacie i czy ktoś powołał miot przy tego typu współpracy. Czy powinnam zwrócić na coś szczególna uwagę aby uniknąć jakis problemów? Może ma ktoś podobną umowę albo wzór umowy którą zawierał i jest mi w stanie cokolwiek doradzić w jej tworzeniu? Z góry bardzo dziękuję.

Link to comment
Share on other sites

  • 3 weeks later...

w umowie powinno się znaleść
- jaki przydomek będą nosiły szczeniaki, właściciel przydomka będzie widniał jako hodowca i on rejestruje miot oraz podpisuje odpowiednie dokumenty.
- kto i za co płaci (krycie, dokumentacja, znakowanie szczeniąt, szczepienia itd)
- kto odchowuje szczenięta i ponosi tego koszty (także opiekę weterynaryjną)
- kto otrzymuje wynagrodzenie za szczenięta.

Tyle na razie przyszło mi do głowy.
Jeśli chcesz prześlij mi wzór umowy na pw., to może coś jeszcze będę mogła doradzić.

Link to comment
Share on other sites

  • 3 years later...

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...