Jump to content
Dogomania

Jaka karma dla szczeniaka?


Karrramba

Recommended Posts

Witam,
To mój pierwszy post, ale nie o tym chciałabym podyskutować.
Mianowicie, za niecałe 2 miesiące będę właścicielką szczeniaczka ON-ka. Mam wiele pytań związanych z tym, ale to w innych wątkach.
Będę miała go od dobrej znajomej mamy, której suczka (niestety chyba) zaszła w ciążę z nieznanym dużym osobnikiem (wydaje nam się, że także z owczarkiem niemieckim, nawet jeżeli nie, to i tak zależy mi na piesku). Chciałabym się przygotować tak bardziej na to. Nie wiem jaką karmą piesek będzie karmiony, ale jeszcze podpytam. Moje pytanie jest takie: Jaka karma dla takiego pieska? Bo chciałabym go karmić, jak trochę podrośnie Taste of the Wild, bo tymczasowo jest najlepsza na naszym rynku. Ale to dopiero jak znacznie podrośnie. Ale dla takiego małego szczeniaczka 6-8 tygodniowego? Jaką karmę polecacie? Szukałam takich wątków, ale niewiele z tego wyniosłam. Na początku zdecydowałam się na RC ale podobno jakościowo spadła bardzo. Potem myślałam o Josera kids Junior, ale miała wiele negatywnych opinii. W końcu natrafiłam na Orijen Puppy i Acana Puppy lub bezzbożowa. Chociaż tu też przeczytałam wiele zróżnicowanych opinii. Wiem, że pieskowi trzeba karmę powoli przyswajać, dlatego pytam od razu. Co o tym myślicie? Jakie polecacie karmy?
Dziękuję, za wszystkie komentarze ;-)
Pozdrawiam;-)

Link to comment
Share on other sites

witam!

Jak wiesz Owczarki niemieckie w późniejszym wieku mają duże problemy z tylnymi łapami (stawami). Wynika to trochę z ich nie naturalnego ustawienia względem ciała, ma się wrażenie jakby pies cały czas się "skradał". Dlatego ważne jest aby chrząstka stawowa od pierwszych dni była prawidłowo rozwijania.
Dlatego polecam Ci karmę specjalną dla niego która zawiera odpowiednie ilości glukozaminy i siarczanu chodroityny włoskiego producenta FORZA 10 CONDRO Active.

Link to comment
Share on other sites

  • 4 weeks later...

Witam,
pozwolę sobie podpiąć się do tematu :) mój mały(ttb) ma niecałe 9 tygodni, obecnie je brit premium(oczywiście dla szczeniakow), ale zastanawiam się nad zmianą karmy i chciałam prosić Was o radę. ogólnie karma jest ok, ale chyba nie do końca mu służy, bo kupki są ogromne i fiołkami to one nie pachną jeśli wiecie o czym mówię ;) dodatkowo są coraz 'gorszej konsystencji', no i pojawił się łupiez(nie jestem pewna czy to kwestia karmy, ale przejście na tą karmę nałożyło się z jego pojawieniem), dlatego zaczynam się pomału przymierzać do zmiany, ale wybór karm na rynku jest tak duży, że nie wiem co wybrać i nie do końca też sie na tym znam, sugeruje się tylko opiniami na forum. jest to mój pierwszy pies i zależy mi, żeby szczególnie w tym wieku szczenięcym jadł dobrą karmę. na początku zastanawiałam się nad royalem, ale wielu z Was twierdzi, ze karma jest 'przereklamowana'. biorąc pod uwagę karmy ze średniej półki zastanawiam się nad karmą josera(znalazłam dużo pozytywnych opinii na jej temat) i fitmin(poleciła mi koleżanka, która karmiła nią swojego psa), pani w sklepie zoologicznym polecała też karmę bozita i jakąś inną szwedzkiej firmy, ale nazwy nie pamiętam, z tego co doszły mnie słuchy szwedzkie karmy są bardzo dobre, ale nie znam nikogo kto karmiłby nimi swojego psa. wiem, że każdy pies jest inny i inaczej będzie reagował, ale prosze Was o opinię którą wybrać, bo dla mnie to czarna magia i nie wiem czym się sugerować(jeśli chodzi o sklad). na "chłopski rozum" wydaje mi sie, że im więcej wszystkiego, tym lepiej, ale podejrzewam, że nie do końca może tak być.. a może ktoś poleciłby mi jakąś inną karmę w rozsądnym przedziale cenowym..
dodam jeszcze, że wet określił jego docelowa wagę na ok. 30kg, więc bedzie spory.

Link to comment
Share on other sites

zadziorra ja odchowałam mojego pita i sukę mix bulla na royal canin maxi junior.wiem ze cena tej karmy jest wysoka,ale bardzo chetnie ją jadły jak zadna inną.kupki były ok,no i siersc była błyszczaca.oczywiscie karma nie musi w taki sam sposób dawać taka samą reakcje jak u moich,ale dobre miałam z nia skojarzenia.

Link to comment
Share on other sites

  • 5 years later...
  • 3 weeks later...
  • 10 months later...
  • 1 year later...

Ze sklepu Vipazor kupuje pokarm dla mojego szczeniaczka https://www.vipazor.pl/karma-dla-psow-2?at%5B4%5D=9&red=0 Najbardziej mojemu pudelkowi podchodzi karma Canun. Staram się różnicować skład mięsa, kurczak, jagnięcina, wieprzowina. Pożywienie musi być zbilansowane, łatwo strawne z dużą zawartością mikroskładników z zestawem minerałów i witamin. Jak coś nie podchodzi pieskowi to zmieniam producenta. Fajnie działają w tym sklepie filtry, gdzie wyszukam dokładnie pokarm, który opowiada mojemu szczeniakowi 

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...