Jump to content
Dogomania

ślinotok po kości


ore_sama

Recommended Posts

Wczoraj kupiłam psu kość wędzoną taką z zoologa, na początku nie był zbyt zainteresowany, ale w nocy się z nią rozprawił. Rano wszystko było ok, ale teraz zadzwoniła mama że źle się czuje i się strasznie ślini. Ślina podobno jest dość gęsta, śluzowata. Czy spotkaliście się z taką reakcją kiedyś? Do weta się wybieramy, ale nie wiem czy mogę poczekać te 3h, czy poprosić mamę aby z nim pojechała do lekarza teraz.

Link to comment
Share on other sites

To może być skręt żołądka. Do weta natychmiast!
Czy inne objawy też występują?

[QUOTE]Objawy OSŻ pojawiają się gwałtownie, a stan zdrowia psa bardzo szybko się pogarsza. Pierwszymi zauważalnymi objawami są: ślinienie się, niepokój, oblizywanie się, ślinotok. Pies ma odruch wymiotny, jednak nie może nic zwrócić. Następnie pojawia się powiększający się zarys brzucha (szczególnie po stronie lewej, tuż za żebrami). Widać częste odbijanie się gazów. Pojawiają się trudności z oddychaniem. Bardzo szybko mogą dołączyć się objawy wstrząsu (przyspieszona praca serca, szybki i słaby puls, blade błony śluzowe, słanianie się na nogach), które w przypadku nieudzielenia natychmiastowej pomocy kończą się śmiercią zwierzęcia.[/QUOTE]
[url]http://www.vetopedia.pl/article57-1-Skret_zoladka.html[/url]

Link to comment
Share on other sites

Z tych objawów raczej nic więcej nie występuje, bo poza ślinieniem pies jest trochę osowiały, ale jest spokojny, ale za 20 min przyjmuje nasz wet, to z nim podjadą. W razie czego skonsultujemy to jeszcze z 2 wetem. Mam nadzieję że to nic groźnego.

Link to comment
Share on other sites

[quote name='gryf80']m,oże to wogóle nie jest zwiazane z ta kością...[/QUOTE]

Też się nad tym zastanawiam.. byliśmy u weta wczoraj i on postawił na podrażnienie krtanii, bo pies był przeziębiony i niedoleczone gardło podrażnił kością, ale nie jestem pewna co do tej teorii... Dalej jest osowiały i się ślini, ale apetyt w miarę ma, załatwia się normalnie i jak chodzi nie zachowuje się jakby to był brzuch... Myślę że dziś pojadę jeszcze skonsultować to z 2 wetem...

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...