Jump to content
Dogomania

Biała Lajza znaleziona w Katowicach na Paderewskiego - szuka domu.


Bjuta

Recommended Posts

Witam Was! Przede wszystkim bardzo dziękuję za opiekę nad Lajzą Adze, choć wiem w jak trudnej sytuacji ją postawiłam :*
oraz Kamili, że przejęła ją do czasu tymczasu :)
Przepraszam, że mnie tu nie było od piątku ale wczoraj miałam swój pierwszy "dyżur" praktykancki w lecznicy (na dzień dobry umierający kot, na dowidzenia umierająca sarna... i kupę zastrzyków i kroplówek pomiędzy), a dziś postanowiłam się przewietrzyć i na cały dzień byłam wyfrunęłam na świeże powietrze z moją psicą. Abra podjadła i smacznie teraz śpi, a ja zabieram się za odpisywanie :)

Link to comment
Share on other sites

  • Replies 90
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

[quote name='dusje']Juz tak na wszelki wypadek uruchomilam kontakty z holenderskimi psiarzami :cool3: Nie da sie ukryc, ze sunia podbila ich serca /video/ i juz mi melduja gotowosc do dzialania w dobrej sprawie :cool3: Moja holenderska przyjaciolka Edith calkiem niedawno zaadoptowala sierote z Hiszpanii i powiedziala mi, ze gdyby dopiero teraz stala przed wyborem, to nasza polska laleczka juz bylaby u niej,ale jednak zakochana w swojej Luisie
Nie ma tego zlego.....prawda? ;)
Jakby co, to absolutnie aktualne z mojej strony.Dajcie mi tylko znac, czy moge oglaszac tutaj i zabieram sie do roboty :razz:
Trzeba lalce nadac jakies piekne imie :multi:Niech ma cos na wlasnosc :lol:
Napisze kilka slow o domku w Kamieniu: jest ogrodek dookola domu wiec psiaki maja niesamowita frajde.Mozna doskoczyc do plotu i obszczekac intruza :eviltong: Ogrodzony z 4 stron ale ogrodzenie na froncie na wysokosc ok.1.20 m,nasze laleczki nie chca jakos przeskakiwac i uciekac :evil_lol: Za domem, 2 ulice dalej ogromniaste laki,nasze dziewczynki buszuja w zaroslach i maja niesamowita ucieche.Jest i las ale wkrotce zacznie sie nazywac wysypiskiem smieci :-( Tam nas nie ciagnie.
No jakby co,dawajcie lalke do mnie.Bedzie dobrze :lol:[/QUOTE]

Byłoby cudownie gdyby trafiła do stałego, kochającego domu GDZIEKOLWIEK! Żeby tylko była tam szczęśliwa i żeby był kontakt z opiekunami, może być nawet na Hawajach, chętnie przyjadę odwiedzić :multi:

Link to comment
Share on other sites

[quote name='xmila']Było superowo. Spacerek ok. 10 km po panewnickich lasach chyba jej się spodobał. Jako, że spacerek był dogtrekkingowy więc dziewczyna została ubrana w szeleczki i przypięta do mnie linką z amortyzatorem. Ewidentnie mogę ją polecić jako psa do sportu - dogtrekking, canicross, bikejoiring - spokojnie da radę - kwestia nauczenia komend. Ma tyle siły i energii że spokojnie mogłaby nią obdzielić ze 2 inne psy. Po spacerku padła zmęczona i wyraźnie widać różnicę w zachowaniu - jest o wiele bardziej spokojniejsza. Przyszły właściciel będzie jej musiał zapewnić bardzo dużo ruchu.[/QUOTE]
To fantastycznie, zaraz ją jeszcze pokażę grupie biegającej z Pomorza, może ktoś zechce przyszłego mistrza :D
Bardzo mnie cieszy, że młoda tak szybko się aklimatyzuje i wciąż jest chętna do spacerów i zabawy, to dobrze rokuje, pomimo tych ostatnich zmian (u mnie, u Mazguli, u Xmili, potem jeszcze jeden DT i dopiero DS..). Bardzo nie chciałam, żeby szła do klatki - czy to schron, czy hotel, bo ona jest uzależniona od towarzystwa, jak ja od słodyczy :P

Link to comment
Share on other sites

[quote name='xmila']Właśnie wróciłyśmy ze spacerku i Łajza odpoczywa, potem kolacyjka, wieczorny spacerek i spanko. Jutro zostaje na 8 h sama - Fridę asekuracyjnie przetransportuję piętro wyżej do mamy bo boję się je zostawiać same. Pytanko czy jutro ktoś z Fundacji będzie się ze mną kontaktował w sprawie przekazania psiny? Rozumiem, że we wtorek będzie odbierana - jeżeli tak to czy mogłoby to być rano?
Pozdrawiamy i jak tylko pojawią się zdjęcia z dzisiejszego spacerku to wrzucimy :-)[/QUOTE]
Będę się z nimi kontaktować i dam Ci znać ale jeśli wolisz, to podaję namiar na Fundację [url]www.przyjacieledlazwierzat.com[/url], pani Oliwia Matyja, tel. 602 380 777 - powołaj się na mnie (Anna Csernak) i zapytaj o wolontariuszkę, co miała wziąć pieska w pon/wtorek. Oliwia obiecała długi DT :)

Link to comment
Share on other sites

Dzisiaj już nie chcę zawracać nikomu głowy w niedzielny wieczór, a jutro od 8 jestem w pracy i nie za bardzo będę mogła wykonać telefon - więc jeśli mogłabym prosić o napisanie tylko tutaj na forum czy to będzie w pon. ( ale to dopiero po 17.30 bo tak wracam z pracy) albo wtorek (najlepiej 8.00-10.00).

Link to comment
Share on other sites

Rozmawiałam z P. Oliwią i dzisiaj wieczorkiem da mi znać co i jak.
Właśnie wróciłam ze spaceru z Łajzą, która grzecznie przesiedziała w domu 8 h nic nie niszcząc. Bardzo szybko się uczy - prawie nie ciągnęła dziś na smyczy - przez większą część spaceru szła bardzo grzecznie. Jedyny raz kiedy się całkowicie zapomniała to kiedy kot przebiegł przed nami. Pozatym jest w stanie się opanować przy innym psach - w sensie nie ciągnie do nich. Nie reagowała na dzieci, krzyki, rowery, hulajnogi. Czego ją będzie trzeba oduczyć to na pewno szczekania jak ktoś idzie po schodach - mieszkam w kamiennicy i za każdym razem jak ktoś przechodzi drze się niemiłosiernie. W zabawie zapomina się i potrafi chwycić zębami, no i jest tak pociesznie niezgrabna. Nie zdaje sobie sprawy że jest ciężka - na pewno trzeba ją będzie nauczyć więcej delikatności :-)
to tyle z moich krótkich obserwacji. Pies na medal - trochę pracy i będzie super :-)

Link to comment
Share on other sites

Dzisiaj Łajza idzie do nowego dt. Z tego co jeszcze przyuwazyłam - mały update. Przy jedzeniu warknęła na Fridę gdy ta podeszła za blisko jej miski w trakcie jedzenia. Na smyczy było oki dopóki nie wyszliśmy całą czwórką - ciągnęła nieziemsko, ale może dlatego że mąż poszedł przodem i chciała go dogonić :-) gdy szłyśmy same było oki. Rozumie komendy: siad, połóż się, daj łapę, nie wolno, chodź i co najważniejsze zejdź - kiedy probuje wejść na łóżko :-)

Link to comment
Share on other sites

[quote name='soboz4']dobrze by było dac łajzę na stronę schroniska, jestem pewna, że ktoś ją szuka![/QUOTE]
Na pierwszej stronie wątku zgłaszałam chęć wrzucenia jej na schroniskową stronkę:

[quote name='maciaszek']Mogę ją wrzucić na schroniskową stronę (może tam ktoś będzie jej szukał?), ale potrzebuję tekstu jakiegoś krótkiego, namiarów (telefon? mail?) no i zdjęcia (chyba, że to z 1 postu wezmę).[/QUOTE]



[quote name='saphira18']mamy możliwość wrzucenia jej na stronę schroniska z nr do DT?[/QUOTE]Mamy :). Ale potrzebuję tego, co napisałam powyżej (oprócz zdjęcia, bo tych już troszkę się na wątku pojawiło).

Link to comment
Share on other sites

[quote name='xmila']Rozmawiałam z P. Oliwią i dzisiaj wieczorkiem da mi znać co i jak.
Właśnie wróciłam ze spaceru z Łajzą, która grzecznie przesiedziała w domu 8 h nic nie niszcząc. Bardzo szybko się uczy - prawie nie ciągnęła dziś na smyczy - przez większą część spaceru szła bardzo grzecznie. Jedyny raz kiedy się całkowicie zapomniała to kiedy kot przebiegł przed nami. Pozatym jest w stanie się opanować przy innym psach - w sensie nie ciągnie do nich. Nie reagowała na dzieci, krzyki, rowery, hulajnogi. Czego ją będzie trzeba oduczyć to na pewno szczekania jak ktoś idzie po schodach - mieszkam w kamiennicy i za każdym razem jak ktoś przechodzi drze się niemiłosiernie. W zabawie zapomina się i potrafi chwycić zębami, no i jest tak pociesznie niezgrabna. Nie zdaje sobie sprawy że jest ciężka - na pewno trzeba ją będzie nauczyć więcej delikatności :-)
to tyle z moich krótkich obserwacji. Pies na medal - trochę pracy i będzie super :-)[/QUOTE]

A to dziwne u mnie szczekała tylko jak coś chciała i się denerwowała, że ją ignoruję:P szczekała jak byliście w domu? Czy wtedy jak była sama? Nie wiem, może to kwestia też tego, że mam podwójne drzwi i jednak po schodach mało kto chodzi ale jak byłam w domu to nie szczekała "na drzwi" ani razu. Może się kobieta rozkręca dopiero ^^.

No delikatności tej babie brakuje na pewno:P

Link to comment
Share on other sites

No to skleciłam coś takiego:


Łajza - piękna, młoda i bezdomna w typie briard.
Łajza pałętała się po Katowicach w okolicach osiedla Paderewskiego. Pewnie nie trwało to wcale długo, bo nie była wychudzona. Znalazła przystań na czas aż nie znajdzie się jakiś człowiek, który zaprosi ją na zawsze pod swój dach. Jest wspaniała. Nie ma roczku, energia ją rozpiera, uwielbia zabawy wszystkim i z wszystkimi. Dogaduje się z psami bardzo dobrze, z kotami może być problem. Pięknie chodzi na smyczy. Zaliczyła już dogtrekking i zapowaida się na psiego sportowca. Nie jest ani trochę agresywna. Jest duża i energiczna i dosyć ciężka, a jej rozum ma dopiero roczek, więc zdarza jej się nie oszacować własnych możliwości, więc trzeba mieć do niej troszkę cierpliwości. Na szczęście bardzo szybko się uczy. Będzie z niej wspaniały pies.

Link to comment
Share on other sites

Cześć, przepraszam, że rzadko tu zaglądam ale mam ostatnio baaardzo nikły kontakt z komputerem.
Xmila - masz może kontakt z tą dziewczyną, co wzięła Lajzę? Nie wiesz, czy jest na Dogo? Mogłabyś też rzucić parę słów o przekazaniu suki, jakie warunki itp., do kiedy może ją trzymać? Jutro się będę widziała z Oliwią z fundacji ale z tego, co wiem, to ona nie miała czasu na kontaktowanie sie z DT..

Link to comment
Share on other sites

Nr do wolontariuszki Magdy, u której jest sunia 602519074. Nie mam pojęcia czy jest na dogo. Warunki super - dziewczyna obiecała że będzie z nią biegać i pracować. Do kiedy może ją trzymać? Pytanie nie do mnie :-) Jak było pisane w wątku p. Oliwia obiecała długi DT. Z tego co napisała mi właśnie Magda intensywnie szuka mu domu i kilka osób zastanawia się nad adopcją no i potwierdza że wg niej to też super pies :-)

Link to comment
Share on other sites

[quote name='maciaszek']Dodałam Łajzę na stronę schroniska i na fundacyjną (choć nie wiem czy tam powinnam, bo nie jest pod opieką Fundacji Przystanek Schronisko, soboz powinnam?!). Jak znajdzie dom, proszę o info, zdejmę ją.[/QUOTE]

nie jest pod naszą opieka, ale jeżeli ma to pomóc jej znaleźć dom to oczywiści, można najwyżej napisać na dole, że pies jest pod opieką osoby prywatnej np. Joli i numer telefonu

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Create New...