Jump to content
Dogomania

Biała Lajza znaleziona w Katowicach na Paderewskiego - szuka domu.


Bjuta

Recommended Posts

  • Replies 90
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

Nikt jej tam nie zawiezie, anwarunki będzie miała podobne jak w schronisku tylko że w schronisku będzie mieć "podstawową opiekę" i wolontariat, więc mimo wszystko lepszym wyjściem jest schronisko. Ale na razie czekamy na informację, bo pojawiła się szansa na dom ale taka malutka.

Po 10 wszystko się wyjaśni i albo będzie mieć nowy dom albo pojedzie do schroniska.

Link to comment
Share on other sites

Warunki w Przebieczanach miałaby bez porównania lepsze niż w schronisku. Akurat ten hotel znam od 4 lat i to dobrze.

Dostałam jeszcze jedno pytanie na tablicy, mają briarda - zastanawiają się nad tymczasem. (to chyba inni niż Ci co dzwonili do Ani).


edit - Nazgulo, Ania się nie może do Ciebie dodzwonić - bardzo prosi o pilny kontakt.

Link to comment
Share on other sites

Chciałabym jeszcze dopytac o jedna kwestię - w odpowiedzi z ogłoszenia na tablicy otrzymałam informację, że sunia ma już znaleziony tymczas - tylko od wtorku - czyli u nas byłaby 3 dni i potem przekazujemy dalej? Czy coś się zmieniło? Muszę wiedzieć dokładnie bo jeżeli na 3 dni to mąż wyraża zgodę.

Link to comment
Share on other sites

Dziewczyny :lol: Tak cudowna sunia :loveu:Zal oddawac mala do schronu:-(
Ja bede w Pl juz w czerwcu i chetnie ja wezme do siebie na BDT, a jednoczesnie juz teraz zaczelabym szukac domku w Holandii.Daje glowe, ze wymarzona rodzinka znajdzie sie szybciutko.W sierpniu planuje powrot do NL. Na pewno do czerwca dalybyscie rade wysterylizowac slicznote. :lol:Pozostawalaby wiec kwestia przetrzymania suni do mojego przyjazdu w jakims DT lub w hoteliku :lol: Bede w Kamieniu Pomorskim, woj.zachodniopomorskie w moim ukochanym domku razem z Jadzia- Mopisia od funi i Niunia z przytulku w Olawie.
Jesli do tej pory nie znajdzie sie dla malej domek w Polsce, to moja propozycja jak najbardziej aktualna :razz:

Link to comment
Share on other sites

Dziękujemy wszystkim za pomoc!

Mojicie, że ją zgarnęła! Abrze, że jej nie zjadła! Nazguli, że przyjęła ją w tak niesprzyjającym dla siebie czasie, Xmili, która przejmie Lajzę dzisiaj, Fundacji, która przejmie Lajzę we wtorek i Dusje, która być może przejmie Lajzę w czerwcu. Oraaz wszystkim obecnym na wątku! :)

No super! :) :) :)

Link to comment
Share on other sites

Juz tak na wszelki wypadek uruchomilam kontakty z holenderskimi psiarzami :cool3: Nie da sie ukryc, ze sunia podbila ich serca /video/ i juz mi melduja gotowosc do dzialania w dobrej sprawie :cool3: Moja holenderska przyjaciolka Edith calkiem niedawno zaadoptowala sierote z Hiszpanii i powiedziala mi, ze gdyby dopiero teraz stala przed wyborem, to nasza polska laleczka juz bylaby u niej,ale jednak zakochana w swojej Luisie
Nie ma tego zlego.....prawda? ;)
Jakby co, to absolutnie aktualne z mojej strony.Dajcie mi tylko znac, czy moge oglaszac tutaj i zabieram sie do roboty :razz:
Trzeba lalce nadac jakies piekne imie :multi:Niech ma cos na wlasnosc :lol:
Napisze kilka slow o domku w Kamieniu: jest ogrodek dookola domu wiec psiaki maja niesamowita frajde.Mozna doskoczyc do plotu i obszczekac intruza :eviltong: Ogrodzony z 4 stron ale ogrodzenie na froncie na wysokosc ok.1.20 m,nasze laleczki nie chca jakos przeskakiwac i uciekac :evil_lol: Za domem, 2 ulice dalej ogromniaste laki,nasze dziewczynki buszuja w zaroslach i maja niesamowita ucieche.Jest i las ale wkrotce zacznie sie nazywac wysypiskiem smieci :-( Tam nas nie ciagnie.
No jakby co,dawajcie lalke do mnie.Bedzie dobrze :lol:

Link to comment
Share on other sites

Witamy ponownie. Sunia już u nas. Po początkowej niechęci Fridy już jest oki - w sensie Frytkin ją ignoruję, a Lajza chyba zrozumiała że z tym pieskiem się nie pobawi. Dziewczyna jest już po kolacji - wtryniła całą miskę suchego - teraz powoli szuka sobie miejsca. Jutro wybieramy się na dłuuuugaśny spacerek dogtrekkingowy po lesie z innymi psiakami a popołudniu prace ogródkowe. Pozdrawiamy

Link to comment
Share on other sites

[quote name='xmila']Witamy ponownie. Sunia już u nas. Po początkowej niechęci Fridy już jest oki - w sensie Frytkin ją ignoruję, a Lajza chyba zrozumiała że z tym pieskiem się nie pobawi. Dziewczyna jest już po kolacji - wtryniła całą miskę suchego - teraz powoli szuka sobie miejsca. Jutro wybieramy się na dłuuuugaśny spacerek dogtrekkingowy po lesie z innymi psiakami a popołudniu prace ogródkowe. Pozdrawiamy[/QUOTE]


To ja mam chyba jakieś trefne jedzenie (w końcu co mogę mieć z marketu:/ ale purina to myślałam że ciut lepsze), bo Łajza jest druga co odmówiła jedzenia tego:P:P Jadła puszki z ryżem, to akceptowała.

A bo zapomniałam powiedzieć, xmila lepiej [COLOR=#ff0000]nie trzymajcie ważnych dokumentów na wierzchu[/COLOR], Mała ma jakąś obsesje na punkcie robienia z papieru/serwetek takie malusieńkie kawałeczki:P:P.

Fridella wychowa nadpobudliwą Łajzę:P

Napiszcie jak Mała po porządnym wymęczeniu się będzie zachowywać bo jestem bardzo ciekawa:). I mam nadzieję, że Frida da się namówić na zabawy, bo Mała uuuuuwieeeelbia się bawić ze wszystkim co tylko się da wciągnąć w zabawę:P. Ostatnio był to wielki owczarek i okrąglutki beagle:D. Nawet z małymi dziećmi próbowała na odległość:P:P. Mam nadzieję, że Łobuz będzie grzeczny:).

Link to comment
Share on other sites

Było superowo. Spacerek ok. 10 km po panewnickich lasach chyba jej się spodobał. Jako, że spacerek był dogtrekkingowy więc dziewczyna została ubrana w szeleczki i przypięta do mnie linką z amortyzatorem. Ewidentnie mogę ją polecić jako psa do sportu - dogtrekking, canicross, bikejoiring - spokojnie da radę - kwestia nauczenia komend. Ma tyle siły i energii że spokojnie mogłaby nią obdzielić ze 2 inne psy. Po spacerku padła zmęczona i wyraźnie widać różnicę w zachowaniu - jest o wiele bardziej spokojniejsza. Przyszły właściciel będzie jej musiał zapewnić bardzo dużo ruchu.
Gdyby ktoś był zainteresowany - jutro wybieramy się na kolejny spacerek dogtrekkingowy organizowany w Parku Chorzowskim o godz. 16.00. ZBiórka na lądowisku dla helikopterów przy ul. Klonowej w Parku Chorzowskim(wjazd od ul. Siemianowickiej, parking bezpłatny).
Spacerek odbędzie się w 2 grupach: "wolni i szczęśliwi" oraz "szybcy i wściekli", aby każdy znalazł coś dla siebie, a po spacerze jak zawsze wściekłe harce:)
Pozdrawiamy
p.s. nie wiem czemu nie mogę załączać załączników więc zdjęć póki co chyba nie będzie

Edited by xmila
Link to comment
Share on other sites

Super, że się dziewczyna tak sprawdziła!! :) Wyobrażam sobie, jak musiała być szczęśliwa!!! :)

Tutaj zdjęcia trzeba wrzucać przez jakiś inny portal - np można kopiować z Picassy i wrzucać tu.

Xmilo, ja akurat jest wolontariuszką z Zabrskiego schroniska Psitulmnie, my tam mamy ciężką jazdę na dogtrekkingi! Jakby coś się szykowało, to dawaj mi znać, please... :) 20-go wystawiamy 13 psitulowych wolontariusy i 13 psiutulowych psów na dogtrekking w Jerzmanowicach. Kiedyś nasza sunia z wolontariuszem wygrali tyski dogtrekking. Mamy trochę zapaleńców jakby co.


Mojito - jak zajrzysz - musisz odpisać dusije! :) Założyłam wątek, ale nie czuję się uprawniona do żadnych decyzji. Mogę tylko napisać, że mnie imię Łajza (bądź Lajza) się bardzo podoba! No ale w kwestii szukania domu w Holandii, to się nie mogę wypowiadać. Holandia piękna oczywiście!

A jak stosunki między Łazją a Fridim?

Link to comment
Share on other sites

My jesteśmy zapaleńcami jeżeli chodzi o dogtrekking - przez ostatnie 2 lata startowaliśmy z mężem w kategorii rodzinnej w zawodach Pucharu Polski kończąc klasyfikację na 3 i w zeszłym roku na 2 miejscu :-) W tym roku już osobno mąż startuje na 50 km, a ja na 25 z seterem irlandzkim. W Jerzmanowicach na pewno będziemy też :-)
Co do psiaków to Frida jest bardzo zazdrosna, ale ignoruję Łajzę - więc kłótni i sporów nie ma a to najważniejsze :-)
Co do preferencji żywieniowych zauważyłam dzisiaj że to nie problem z suchym jedzeniem chyba tylko pannica wybrzydza :-) Poszłam dziś z Fridą na zakupy rano a Marek dał Łajzie miskę - ta nie ruszyła. Wróciłam, dałam Frytkinowi jej porcję i Łajza od razu ruszyła do miski. Wcześniej jeszcze Frida coś jej tam zdążyła skubnąć - sprawdza się metoda - najlepszym sposobem na niejadka jest drugi pies ( dostaje to co Frida Purinę z łososiem dla wrażliwców).

Edited by xmila
Link to comment
Share on other sites

Zdjęcia mam;) wgrane tutaj: [URL]https://plus.google.com/u/0/photos/114300610368099584275/albums/5866612800625278881[/URL]
tego pierwszego mi nie wysłałaś;) nie było załącznika

[IMG]https://lh3.googleusercontent.com/-dkBiY-idRPI/UWplQ60Wc6I/AAAAAAAABsY/I46-4ZZ0yX0/s621/20130413_120512.jpg[/IMG]

[IMG]https://lh6.googleusercontent.com/-fEYRk0inf6E/UWplRO9CTAI/AAAAAAAABsc/svRYh2tTCxc/s621/esuatmnal8taxz_pdigugay6n2mczbajruz4qtwwbvo.jpg[/IMG]

[IMG]https://lh3.googleusercontent.com/-G7KNKgxkxNU/UWplTux6v8I/AAAAAAAABsk/u6twFGxqxig/s621/fznbdvxgrhdynytvv7q8ezoatxmbxjqg9envwqb3lhg%2C6yczkbxz5rxczqmlcwyae4ltphtpjq1w8covfhtdo8y.jpg[/IMG]

[IMG]https://lh4.googleusercontent.com/-n9Jf0m8ouN8/UWplZizSSmI/AAAAAAAABs0/femyQB9GPdM/s466/lnrainhwczd3agfwsbhpjhplkrqekyvhau_wuk9r8pq%2Celwsinon2wxl_ge-rdlxzqjlwwbond5tgt0vdwzb-pk.jpg[/IMG]

[IMG]https://lh4.googleusercontent.com/-uPKRvpBiZ6Q/UWplcB8jblI/AAAAAAAABtA/k4lx3ukOYvg/s621/uc8qzkf7u4hnejeoj1udb4lyltzi2qtdyru_rami1vc%2Ctiwze-znip6m9nnxgoluokjrpf3_ym670fpiqw0fzuo.jpg[/IMG]

Link to comment
Share on other sites

Właśnie wróciłyśmy ze spacerku i Łajza odpoczywa, potem kolacyjka, wieczorny spacerek i spanko. Jutro zostaje na 8 h sama - Fridę asekuracyjnie przetransportuję piętro wyżej do mamy bo boję się je zostawiać same. Pytanko czy jutro ktoś z Fundacji będzie się ze mną kontaktował w sprawie przekazania psiny? Rozumiem, że we wtorek będzie odbierana - jeżeli tak to czy mogłoby to być rano?
Pozdrawiamy i jak tylko pojawią się zdjęcia z dzisiejszego spacerku to wrzucimy :-)

Edited by xmila
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Create New...